Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudtok kisgyerekek...

Hogyan tudtok kisgyerekek mellett spórolni?

Figyelt kérdés
Szerintem rengeteget költök,főleg ruhára, ételre. Mondjuk a 4 gyerek 3 félét eszik. 2 havonta növik ki a ruhákat, de egy poló is 4-5 ezer forint, a nadrag még nagyobb horror.

2016. dec. 6. 07:15
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Felre ertettél, něm okoz gondot, čsak amikor latom Facebookon egy čsoportba, hogy žoknit kap a gyerek karacsonyra mert megveszi až etelt es nem marad penz ajándékra, akkor elgondolkodsz(vagyis en), hogy mennyit is költesz. Es felmerül, hogy lehetne kevesebbet is.
2016. dec. 6. 08:46
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam a H&M-et, annak remek webáruháza van. Itt tudsz regisztrálni: [link]


A C&A-ba pedig igen régen nézhettél szét, mert ahogy látom, 5 euróért már hosszú ujjú pólókat is kapsz.

[link]

2016. dec. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem a gyereknek mindent megvenni, amire szüksége van. Ruhát akciósat vadászok mindig. Én szeretek vásárolni, és élvezem h néha baromi olcsón találok rucikat. Sok üzletben van jó minőségű megfizethető ruha. Vastag pulcsi 1200-1500 körül szoktam venni, kik, aldi, lidl stb. De a hm és ca is sokszor akciós. Kajába annyi h nem főzök mindennap húsos ételt, de változatosan főzök. Időnként párszáz ft-ból is ki tudok hozni egy tartalmas vacsit. A titkom az h nagybevásárlásnál nem csak azt veszek ami kell, hanem azt is ami jó áron van, így mindig van itthon többféle alapanyag. Sok mindent fagyasztok. Kb így :)
2016. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Az persze nem jut el az agyadig, hogy par jotanácsot mar kaptál, csak tolod te is itt a hisztit. Komolyan elképesztő, hogy a gyakori az ilyen degeneráltak gyűjtőhelye
2016. dec. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Szombaton voltunk. De tényleg vanak 7.50-ert is aranyosak :)

Innen vettünk 17-ert a kiscsajszinak együttest, ami tényleg jo ár :)

Majd többet járunk c&a-ba :)

2016. dec. 6. 08:56
 26/41 A kérdező kommentje:
23, Én is igyekszem több napra főzni. Kb 2óra alatt megvan a főzés, a leves az ugyan az szokott lenni, a főételnél meg nem megterhelő, nem plusz idő 2-3 félét kevergetni. :) Igyekszem soha nem kidobni az ételeket.
2016. dec. 6. 09:01
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria ilyen szempontból, hogy kaja/ruha nem drágább, mint Magyarország. Rengeteg áruháznak van webshopja, neted meg nyilván van, ha a kérdést ide tetted fel. A H&M határozottan jó, minőségi és megfizethető, az ára meg mindenhol ugyanannyi. Ha 1-1 pólóra nem sajnáltál eddig sem 4-5 ezer ft-ot,akkor az sem fog problémát okozni, hogy elérd azt a minimum rendelési összeget, ami fölött már ingyen házhoz szállítják. Nyilván van amit próbálni kell, de zoknit, pólót, pizsamát, melegítőt és miegyebet lazán meg lehet rendelni méret alapján a netről, ott pólókat kapni 1-2 ezer ft-ért, nagyobb kiszerelésben meg még olcsóbban. Millió egyéb üzlet is van ott, 2016-ban az nem szempont, hogy vidéken élsz, amikor minden rendelhető online. Ha átgondolod előre és összeszervezed, rájössz, hogy számtalan olyan étel készíthető, amelyik mindegyiknek megfelel. Egyszerűen elkészíthető, sütőben, rakott dolgok például. A krumpilt minden gyerek megeszi szinte, ha e mellé ad hoc jelleggel bedobálsz egyéb zöldségeket, amiket szeretnek és raksz közé pár szelet húst(csirkemellett, karajt, mit tudom én mit esznek meg), akkor a "húsmenetes" kölöknek csak a zöldségeket, krumplit szeded ki és esetleg reszelsz neki sajtot rá melegen, hogy a fehérje is meglegyen. Millió verzióban készíthetőek egy nagy tepsiben ilyen ételek és az bennük a jó, hogy a felnőtteknek, a férjednek is tökéletes. 3 félét főzni abszolut de felesleges, időigényes macera, amit minimális ötleteléssel, fantáziával és tervezéssel lényegesen le lehet egyszerűsíteni. A spórolás végülis csak szervezés és odafigyelés, nem ördöngősség, de ha valaki csak toporog, meg nyavajog, és saját töketlenségéből (már elnézést) fakadóan saját magának csinál plusz munkát és kiadásokat, arra nem nagyon tudok mit mondani (és nem feltétlenül Rád gondolok kérdező, bár a kérdésed alapján illene akár Rád is, ha nem sértelek meg, mert az nem szándékom).
2016. dec. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
92%

Lild-öset, Aldiasat nyugodtan vegyél, mert kiváló minőségűek. Ami a puccos butikban a többszörösébe kerül, sokszor fel se állhat mellettük. Nem tudom elképzelni, hogy mi benne a nem bizalomgerjesztő, hogy nem ezüstvállfán lóg spotlámpákkal megvilágítva? Hát hidd el, az sem jobb minőség, csak a körítést fizeted meg.


De ha ennyire sznob vagy, hogy derogál a Lupilu, meg az Impidimpi, akkor törődj bele, hogy ennyibe kerültnek a gyerekbutikos ruhák.


Kisvárosban élek megyeszékhely mellett, itt nincs turi, Vaterán szoktam fillérekért kiváló babaholmikat venni. Általában csomagban, van, hogy 200-300 forintra jön ki darabja, overál, télikabát 1000-2000 Ft. Pl. 2600 Ft-ot fizettem szállítással együtt egy Impidimpi télikabátért és egy téli overálért. Te ezt a két ruhadarabot a tízszereséből oldottad volna meg kb., ha egy sima pólót 4-5 ezerért tudsz szerezni. De akinek az Impidimpi gáz, akkor a használt gondolom fel sem merül, kár is a szóért.


Meg pl. most rendeltem egy rakat Scamp bodyt, 800-1500 Ft közötti darabáron, van gyerekruhájuk is, pólók 900-tól, melegítő nacik 1500 Ft-tól és ha valami kiváló minőségű, az a Scamp. Gondolom megoldható a posta oda is, vagy ha nem, akkor biztos van rokon, ismerős Magyarországon, akivel összejártok és oda lehet kérni.

2016. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogy sertész. :) Eddig nem foglalkoztam ilyenekkel, csak tegnap az a poszt sziven ütött :(

Szoktam ilyen tepsiset csinalni.

Ma pl. zöldség leves lesz, paradicsomos-húsgombóccal,brokkolis lasange :)

Nagyok oviban, kicsik játszanak, kaja sül,fő. Én meg olcsó rucikat keresgélék, régieket szelektalok :)

Uj napirend lesz :)

2016. dec. 6. 09:35
 30/41 A kérdező kommentje:

Nem tartom magam sznobnak. :) Itt a zöldséges "stand" melle van állítva egy alvány, túlzsúfolva, azon a ruhák (fele a földon).

Aztan ott van a "dobozos" gyerekruha, altalaban ki van tépkedve a dobozbol. :/

2016. dec. 6. 09:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!