Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a gyerekkel...

Ti mit tennétek a gyerekkel ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Normális családból származik, 3testvére van.

7 éves, és teniszütővel ütlegelt egy fél éves kismacskát.


2017. márc. 7. 21:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

És nicsak nicsak..

Beirtam a google be hogy hitler gyerekkora..


Alkoholista apja rendszeresen brutálisan bántalmazta, anyja soha nem fogta pártját..tovább nem is olvastam.


A kérdésben szereplő gyermek bántalmazott.

2017. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%
Egy újabb elkényeztetett sz@r.
2017. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%
Az elkényeztetettek egy legyet sem tudnának lecsapni.
2017. márc. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Szerintem nem az. Jó, én se látom őket 0-24-ben, de érdekes a másik 3 nem gyilkol hobbiból macskákat. Plusz engem is bántalmaztak gyerekkoromban, mégse tettem ilyet. Igen, depressziós és zárkózott lettem, és nem tagadom, voltak morbid gondolataim, de már a gondolatukra is bűntuatom lett, és odáig sosem jutottam el, hogy meg is valósítsam őket. Ilyen aljas tettre sem életkor, sem családi háttér nem mentség, már ha bántalmazzák egyáltalán, mert még az se biztos. Egy ártatlan kölyök macskát kedvtelésből megölni?! Ennél kevés mocskosabb dolgot tudnék elképzelni, és a következő lépcső ugyanezt megtenni, csak emberrel.

.

2017. márc. 7. 23:19
 15/26 anonim ***** válasza:
19%

Mert az lesz ilyen, akit sulyosan bántalmaznak.

A csírája benned is ott van, hogy egy gyermek felett ítélkezel, aki azt sem fogja még, mit csinál.csak reprodukál valamit..

2017. márc. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Azt sem fogja fel, mit csinál?? Nem másfél éves, könyörgöm, akinek külön el kell mondani, hogy Petike, nem húzzuk az Évi haját, mert az fáj neki. Ennyi idős gyerek már felfogja ép ésszel, mit csinál, már csak azért is, mert nagyon intelligens gyerek.. csak hát közben egy fèreg...

Egy ilyen tett nem az a kategória, hogy például lop a közértből. Ilyet nem lehet tenni, akár rosszul bánnak veled, akár nem.

2017. márc. 7. 23:50
 17/26 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekek másolt mintát követnek. Ők nem ítélőképesek.
2017. márc. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
36%

7 evesen mar nem masolnak, az mar kisiskolas, sajat szemelyisege van!

Egyszeruen vannak ilyen kis rosszindulatu gyerekek, en is ismerek ilyet. Mosolyog ha mas sir....szeret fajdalmat okozni. Holott a csaladja sosem bantja.

7 evesen a gyerek mar onalloan gondolkodik es nem osztonszeruem, mar tudja hogy ha utok valakit, annak faj.


1 lenyeges tenyezo lemaradt: hogy reagalt a cica halalara? Mit szolt hozza? (Ez sokmindent elmond ugyanis..)

2017. márc. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is bántalmazott gyerek.


Én gyerekként hangyákat dobáltam a pókhálóba, hogy végignézzem, ahogy meghalnak.


Vidéken élnek? Azt is el tudom képzelni, hogy valamelyik nagymama, vagy idősebb ember mesélte neki, hogy a kiscicákat meg kell ölni, vízbe kell folytani. Ez még manapság is így van egy csomó faluban, szegények, nem bírják nézni ha éhezik a macska, ezért kölyökként végeznek velük. A gyerek meg a saját eszközeivel kipróbálta a dolgot, még lehet, hogy közben azt is hitte, hogy jót tesz.


Én akkor lennék kiakadva, ha nem látnám, hogy magába fordul az eset után, esetleg sír.


Másik eset. Egy filmben láttam hasonlókorú gyerekként, hogy a gyerekek le akarják tapsolni a pillangókat és milyen jó buli, úgysem tudod elkapni. Hát nekem sikerült, összetapsoltam egy pillangót, bele sem gondoltam, hogy meg fog halni.


Nem biztos, hogy rossz az a gyerek. Ha rosszul érzi magát a tette után, hagyjátok, épp elég neki a lelkiismeretfurdalás.

2017. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

Azert amikor egy iskolas gyerek halalra utlegel egy kismacskat, ne hasonlitsuk mar ossze a hangyataposassal....

Kerdezo, mit szolt a macska halalahoz?

2017. márc. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!