Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit tennétek a gyerekkel...

Ti mit tennétek a gyerekkel ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Normális családból származik, 3testvére van.

7 éves, és teniszütővel ütlegelt egy fél éves kismacskát.


2017. márc. 7. 21:26
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó családból, normális körülmények közt is élnek/születnek reaktív idegrendszerű gyermekek, akik felnőve antiszociális viselkedésűek lesznek/lehetnek. Oda kell rájuk nagyon figyelni, pszichiátriai kivizsgálás baromi gyorsan, fejlesztések (rohadt következetes nevelés). Pszichológus egyénileg, csoportosan (empátia, indulatkezelés és társai). Azonnal segítség kell a gyermeknek, én első körben a szakszolgálattal venném fel a kapcsolatot és kivizsgálást kérnék a Vadaskertben vagy körzetes gyermek pszichiátrián a szülő helyében. Nem lesz belőle sorozatgyilkos, de segítségre van szüksége!
2017. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van a 22.-nek. Nem normális dolog. Én megijednék komolyan és rögtön szakemberhez vinném.
2017. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
51%
Meg kellett volna neki tanítani hogy a kiscica egy érző kis lény akinek ugyanúgy fáj ha bántják mint neki. Az én kislányom 1,5 évesen tudja hogy a cicát csak hejtézni szabad. Időben el kellett volna kezdeni ránevelni a gyereket az állatok tisztelésére.
2017. márc. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem miért véditek a gyereket. NAGYON sok gyerek nő fel bántalmazó körülmények között mégsem lesz 7 éves korára egy szadista állat. Közvetlen példám van: férjem, és agresszív alkoholista apa. Visszahúzódó gyerek volt, de a légynek sem tudott ártani, pont hogy őt bántották inkább mert látták rajta, hogy visszahúzódó áldozat típus.


Én egy kib*szott nagy büfös pofont adnék neki, és olyan mértékű büntit, hogy érezze a tettének a súlyát. Egy életet oltott ki (a büntinél a gyengébbek kedvéért nem olyanra gondolok hogy halálra verem, hanem a korának megfelelő élvezettől mondjuk huzamosabb ideig megvonom pl barátokkal lógás, számítógép, okostelefon stb stb).


Eléképesztő. De felhúzott. Egy gyerek állatkínzót sajnálunk, simogassuk is meg, aztán ő lesz az aki 20 évesen baseball ütővel agyonver egy kiskutyát és a tvben a híradóban nézhetitek majd...

2017. márc. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Utolsóval csak egyet tudok érteni. Fel kell fognia a tetteinek a súlyát, hét éves már érti mit tett. Nem egy 3 évesről beszélünk, aki csak maximum kapizsgálni tudja, mi lehet az a halál.
2017. márc. 8. 17:01
 26/26 anonim ***** válasza:
Azt azért értitek, hogy mi az, hogy betegség? Veleszületett rendellenesség, amikor kőkemény munka, hogy megtanítsák az elvárt normákra? Természetes reakció, hogy agyon akarod verni emiatt vagy csak jó nagy taslit adni, mert Te/Ti/Mi nem így vagy/unk összetéve. Kíváncsi lennék, most mi van a lelkében. Mert sajnos még egy 7 éves sem képes uralkodni az impulzivitásán, még sok felnőtt sem. (Vajon őrlődik-e, mi volt a célja, indulat vagy kíváncsiság, bánja-e stb.) Mindenesetre a verés sajnos nem megoldás. Ha az lenne, csupa egészséges lelkületű ember rohangálna a világban. Mondom ezt úgy, hogy az én gyerekem is kapott a seggére nem egyszer. Az ütés/verés arra tanít, hogy ő is megteheti, és arra, hogy azt bánja meg, hogy kiderült a tette és nem azt, hogy ez elítélendő és nem normális viselkedés. A gyermeknek szakemberre van szüksége nagyon sürgősen. Antiszociális felnőtt abból lesz, akinek az ilyen megnyilvánulásaival nem foglalkoznak, hanyagolnak, nem kap következetes nevelést, esetleg még bántalmazzák is stb. Mellesleg őrült sok ilyen felnőtt szaladgál közöttünk. Igazi, empátia nélküli, rosszindulatú mocskok. A gyerekek még nem azok, rajtuk lehet segíteni, a felnőtteken már nem. És mivel a gyermekek sem kapják meg a megfelelő segítséget (sokan), ezért itt tart ez a világ, ahol. De én ezen nem fogok leállni vitatkozni (mindenkinek van jobb dolga), ez a véleményem.
2017. márc. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!