Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az, hogy azt...

Mit jelent az, hogy azt mondják kaloriaszegényen táplálom a gyermekem? Hogyan kell 3 évest táplálni?

Figyelt kérdés

A kaloria fogalma sem igen tiszta nekem, annyit tudok, hogy számolgatni szokták es termékek összetevőiben is emlitik, de kérem ezért nem elitélni.


Egy ismerőssel jött fel a téma, illetve csak meséltem miket csinálok a gyermekemnek. Erre azt mondta, az nem valami kaloriadus. Kérdeztem, ez mit jelent, és miért kéne, erre a válasza, energia miatt.

Így sem értem..


Kb olyasmiket mondtam, pl spenot-, tök-, borsó-, brokkoli, stb főzelék mellé hol sült hús, hol darált, hol főtt hús van és szereti a leveseket, stb


Amugy néha kap spagettit, pörkölteket is (ha ez számitana kaloriadusnak. (?))


Reggelente tej, gyümi, keksz, este vacsi szinte ua. mint az ebéd. Kenyeret, pékterméket szinte csak bölcsiben eszik.


Nem vékony annyira. Vagy nem is tudom, szerintem normális az alkata, sulya 16 kg es 100 cm. Nem fáradékony, stb


Igaz ma pl csak meggyszoszt vacsorázott...


De most el vagyok bizonytalanodva. Rosszul táplálom?


2017. máj. 18. 23:31
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
61%
Állati eredetű ételekre (tej, tejtermékek és zsír, hús) és gabonára (kenyérfélék, péksüteményfélék, csoki, torta, burgonya) gondolnak.
2017. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
40%
De szerintem kalóriadús, amit eszik, nem értem, mire értették.
2017. máj. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
51%

3 évesen már nyugodtan adj neki mindent, amit ti a pároddal esztek. Ennyi idősen már oviban kellene lennie, ahol ugyanazt kapják a gyerekek, mint az iskolások. :)

egy óvónéni

2017. máj. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Akkor nem kell aggódjak? Jól táplálom?


Igazábol amiket kicsiként nem vezettem be, nem fogadja el, vagy visszaköpdösi, nem nagy igy a választék.. pl huskészitmények..szalámi, virsli, szalonna, tepertő, házi májkrém, stb idegenkedik tőlük. Zsíros, vajas, tejfölös, lekváros kenyér szintén sztorno.


De eszik tojást, szereti a tejet, színhúsokat, tejalapu étkezést..



A bölcsiben állitolag repetázni szokott.

Oviba megy nemsokára.

2017. máj. 19. 00:04
 5/39 anonim ***** válasza:
29%
És zsír, vaj, tejföl, lekvár nem kenyérrel, hanem mással, pl. zsírban, vajban sült dolgok? Azt se szereti? Hátha csak a kenyér a hunyó.
2017. máj. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

Tejjel, tejföllel habarok, krumplival sűrítek, néha liszttel. Szereti.

Olajban szoktam sütni a húsokat.

Kenhető vaj, zsír nincs is itthon már ujabban. Irto ritka az olajban sült krumpli, de ugy tudtam az nem is egészséges, de szereti. A bunkáskenyeret, palacsintát viszont nem eszi.


De amiket soroltam, hogy eszik, az nem jó, nem kielégítő? Végülis mindenféle dolog van bennük.


Ha meg nem elég, akkor pl mit adjak pl vacsorára?

2017. máj. 19. 00:38
 7/39 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem arra gondolt, hogy nagyon kevés a szénhidrát. Tészta "néha", kenyér "csak a bölcsiben". A gyerek nem kis felnőtt, nem kell megvonni a szénhidrátot. Gondolj bele, fel kell nőnie...


Amit én nagyon nagy bajnak látok (és ennek majd olvass utána!), az a reggeli gyümölcs. A gyümölcs gyorsan felszívódó szénhidrát, gyorsan emeli a vércukorszintet, ha éhgyomorra eszik. Hosszú távon inzulinrezisztenciát okoz, amiből simán lehet pár éven belül cukorbetegség.

Mindemellett szükség van rá, mert nagyon egészséges és finom is, de nem reggelire.

2017. máj. 19. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
52%
Semmi gond vele én ugy látom
2017. máj. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
35%
Legalább lesz egy nem kövér magyar gyerek. Ritka. Normális ember nem kenyérrel tömi a gyerekét, ugyanis az 0 kalória, nincs haszna.
2017. máj. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem 3 évesen 100 cm és 16 kg teljesen rendben van. (Az én lanyom nemsokára 5 éves, 17 kg és 105 cm....teljesen normálisan eszik, mindent, nem válogatós.)

Különben 3 évesen bőven eheti azt, amit ti, nem kell neki külön készíteni. A saját és a gyerek étkezésében is a változatosságot, kiegyensúlyozottságot kövessétek.

2017. máj. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!