Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az, hogy azt...

Mit jelent az, hogy azt mondják kaloriaszegényen táplálom a gyermekem? Hogyan kell 3 évest táplálni?

Figyelt kérdés

A kaloria fogalma sem igen tiszta nekem, annyit tudok, hogy számolgatni szokták es termékek összetevőiben is emlitik, de kérem ezért nem elitélni.


Egy ismerőssel jött fel a téma, illetve csak meséltem miket csinálok a gyermekemnek. Erre azt mondta, az nem valami kaloriadus. Kérdeztem, ez mit jelent, és miért kéne, erre a válasza, energia miatt.

Így sem értem..


Kb olyasmiket mondtam, pl spenot-, tök-, borsó-, brokkoli, stb főzelék mellé hol sült hús, hol darált, hol főtt hús van és szereti a leveseket, stb


Amugy néha kap spagettit, pörkölteket is (ha ez számitana kaloriadusnak. (?))


Reggelente tej, gyümi, keksz, este vacsi szinte ua. mint az ebéd. Kenyeret, pékterméket szinte csak bölcsiben eszik.


Nem vékony annyira. Vagy nem is tudom, szerintem normális az alkata, sulya 16 kg es 100 cm. Nem fáradékony, stb


Igaz ma pl csak meggyszoszt vacsorázott...


De most el vagyok bizonytalanodva. Rosszul táplálom?


2017. máj. 18. 23:31
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Ez a mai ebédmenü teljesen jó.


De ez...


"Kár hogy nem lehet vitaminszintet, tápanyagellátottságot, kaloriát ellenőrizni. Hogy melyik terület van elmaradva. Van erre vérvétel?"


UGYE EZT TE SEM GONDOLTAD KOMOLYAN???

2017. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Most komolyan...3 éves, teljesen jó értékekkel. Szerintem akkor fogja megutálni az evést, ha erőltetve lesz. Hugom alig evett meg valamit pici korában (9 évvel fiatalabb nálam, emiatt már konkrétan emlèkszem a dolgokra) - pl. húst szinte egyáltalán nem volt hajlandó enni évekig (max. duzzogva néha egy-egy szelet sonkát)...már kamasznak is jó étvágyú volt, most is az (már 25), soha nem volt egyik irányban sem súlyproblémája, sem testképzavara. Igaz anyuék nem is görcsölték túl a témát...azt evett, ami éppen volt és jól esett neki.
2017. máj. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
27: Gyakorlatilag nincs étel, amiben ne lenne szénhidrát, a zöldségben, tejben, gyümölcsben nagyon sok van. A cukor, tejcukor, zsiradék (pl. olaj, vaj, zsír) színtiszta szénhidrát például.
2017. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

a zsírban 0 ch van,és nem azt írtam,hogy nem ad neki,hanem,hogy keveset.

vacsira nem kaphat péksütit pl?

2017. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

Próbáltam tegnap uzsira is a péksütit.


Mindenesetre jol bekavartam valamit, mert tegnap egész nap szinte semmit nem evett.

Igy nézett ki:


Reggel (8-9ó) tejital

10 körül péksüti

14-kor pár kanál leves (3-4 kanál)

Joformán éhen aludt 16-ig

Játszotér kb 17 ó max fél kakaóscsiga

19-20 körül pár kanál leves.

21 tejital, alvás


...


Ma visszatérek a péksüti mellőzésre.

Nyugodtabb vagyok, ha vacsira is főttet eszik.néha amúgy is tejberizs csak a vacsora.

2017. máj. 21. 07:56
 36/39 A kérdező kommentje:
31 persze.nem gondoltam komolyan. De ma veszek valami étrendkiegészítőt neki.
2017. máj. 21. 07:58
 37/39 anonim ***** válasza:
Nem 10-kor kell bekajáltatni kenyérrel, hanem reggel, így persze, hogy nem ebédel. Pl. 8 óra: kalács tejjel, 10-kor gyümölcs, 13 óra ebéd. De tudod mit, azt csinálsz amit akarsz. :)
2017. máj. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
a rizsben legalább sok a ch,akkor adj neki azt gyakrabban,jobb mint a semmi.
2017. máj. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"De ma veszek valami étrendkiegészítőt neki."


Jesszus............

/Én ezt még felnőttként sem../

2017. máj. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!