Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az, hogy azt...

Mit jelent az, hogy azt mondják kaloriaszegényen táplálom a gyermekem? Hogyan kell 3 évest táplálni?

Figyelt kérdés

A kaloria fogalma sem igen tiszta nekem, annyit tudok, hogy számolgatni szokták es termékek összetevőiben is emlitik, de kérem ezért nem elitélni.


Egy ismerőssel jött fel a téma, illetve csak meséltem miket csinálok a gyermekemnek. Erre azt mondta, az nem valami kaloriadus. Kérdeztem, ez mit jelent, és miért kéne, erre a válasza, energia miatt.

Így sem értem..


Kb olyasmiket mondtam, pl spenot-, tök-, borsó-, brokkoli, stb főzelék mellé hol sült hús, hol darált, hol főtt hús van és szereti a leveseket, stb


Amugy néha kap spagettit, pörkölteket is (ha ez számitana kaloriadusnak. (?))


Reggelente tej, gyümi, keksz, este vacsi szinte ua. mint az ebéd. Kenyeret, pékterméket szinte csak bölcsiben eszik.


Nem vékony annyira. Vagy nem is tudom, szerintem normális az alkata, sulya 16 kg es 100 cm. Nem fáradékony, stb


Igaz ma pl csak meggyszoszt vacsorázott...


De most el vagyok bizonytalanodva. Rosszul táplálom?


2017. máj. 18. 23:31
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Változatosság az van, mert minden elfogy es nem ugyanazt főzöm.

A szénhidrát tészta, kenyér, valóban elenyésző.

Kb mi is ezeket esszük, azzal a különbséggel, hogy mi olyat is

, amit belé nem tudok tuszkolni. Pl panírozott húst sem kér. Ha nagyon éhes, es nincs más, ímmel ámmal eszeget belőle, de szedni kell le a panírt, vagy pl szebdvicsek


A gyümölcsöt reggel ugy értettem kb ebéd előtt, csak mert sokszor nekem 10-kor is még csak reggel van (hétvégék).

Jóval könnyebb lenne ha feltétes kenyeret enne delelottonkent, felvàgott, nyerszöldség, de már nem is bíbelődök ezekkel. Lehet suliban is müzlit kell majd csomagolnon joghurttal..lehet gondban leszek..a sült szendvicseket akarom majd még kipróbálni csak nem tudom mit tegyek bele/rá.


Igazából tésztás/kenyeres ötleteim nem is igen vannak..

2017. máj. 19. 08:28
 12/39 A kérdező kommentje:

Köszi a privit..

Ha pékárut adok délelőtt, akkor délben nem fog ebédelni, csak du 14-kor. Ennek van értelme?

2017. máj. 19. 08:46
 13/39 anonim ***** válasza:
58%
Én nem hinném, hogy rosszul van táplálva. Ha nem ragaszkodik a kenyérhez, tésztához, akkor nem. A közétkeztetésben úgyis fog velük találkozni, és ha nincs más, valamennyit úgyis eszik majd. Esetleg édesebb tésztákat próbáltál már? Ha mindenképpen több kell belőle...:) Pl. palacsinta, grízes tészta egy kis lekvárral, diós tészta. De az én gyerekeim pl. kedvelik az abonettet is, mert olyan ropogós. Igaz, az sem a kalóriadússágról híres, de lehet hogy tetszik a te gyerekednek is, és akkor pl. a megkent / feltétes reggelit is meg lehetne vele szoktatni. Aztán később kipróbálhatná kiflivel is, és így tovább.
2017. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
52%
A enyém is pont ennyi, most voltunk státuszon és teljesen a normál tartományban van. Szerintem örülj neki, hogy szereti az egészséges ételeket és sokfélét megeszik.
2017. máj. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
58%
Normálisnak tűnik az etrendje és a súlya is. Én valamivel több pékárut adok. Esetleg uzsonnára, vacsira adhatnál.
2017. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
84%

ma 06:20, 60 %-os húzdd ki a fejed a seggedből és kezdj el gondolkodni.


A kenyér és pékáru először is nem 0 kalória..

Rendes kalóriaértéke van, mint bármi másnak. És tele is van vitaminokkal, tápanyagokkal, sőt, mit több még rosttal is.

Igen, még a sokat szidott fehér kenyér is. Egyáltalán nem rosszabb bármi másnál.

Ez csak az olyan ostobák fejében létezik, mint amilyen te is vagy, és ti hirdetitek ráadásul elég nagy pofával.


Az még hagyján, hogy valaki ennyire buta...

De, hogy még buta és kártékony is, az már a legalja.


Más: mint minden fejlődő szervezetnek neki is szüksége van az egészséges, és változatos táplálkozásra. A változatosságba pedig minden belefér.

A helyes arányokon múlik minden.

Az sem jó, ha "sok mindent elutasít" a gyermek...

Mert a szülei erre "tanították" meg, lévén nem kapott időben, és ehhez szokott hozzá.


Nagyon le van itt redukálva a gyerek mozgástere...


Köszönhetően az anyjának (mert nyilván nem az apja akar ilyen aszkéta életmódot folytatni..) .

2017. máj. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet ertek a 16- os valaszoloval!
2017. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm 79-es :) Végre van remény :) Azt hittem már nincs.. :)

Örülök, hogy még vannak normálisan gondolkozó, és nem fanatikus emberek akik beállnak a sorba, és nyomatják az agymosott birka szöveget.

2017. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

En is orulok! Mar azt hittem csak egyedul gondolom ugy, ahogy Te!

Tenyleg tele van "beteg" emberrel a vilag!

2017. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:

"Zsíros, vajas, tejfölös, lekváros kenyér szintén sztorno. "


Ezt úgy értettem, hogy ezeket is kiköpdösi.

Ezért kérdeztem, hogy kenyér nélkül ezeket szoktad-e adni neki, mert akkor tudnánk, hogy a kenyérrel van-e baja.

Amúgy nem mondja meg, mi baja ezekkel?

Ha gabona nem, akkor legalább az állati zsiradék és gyümölcs kéne, és a vajat, zsírt, tejfölt, lekvárt megpróbálnám más ételekben, ha a kenyérrel van baj.

Plusz más tejtermékek, mint túró, sajt, kefír, joghurt.

2017. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!