Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelent az, hogy azt...

Mit jelent az, hogy azt mondják kaloriaszegényen táplálom a gyermekem? Hogyan kell 3 évest táplálni?

Figyelt kérdés

A kaloria fogalma sem igen tiszta nekem, annyit tudok, hogy számolgatni szokták es termékek összetevőiben is emlitik, de kérem ezért nem elitélni.


Egy ismerőssel jött fel a téma, illetve csak meséltem miket csinálok a gyermekemnek. Erre azt mondta, az nem valami kaloriadus. Kérdeztem, ez mit jelent, és miért kéne, erre a válasza, energia miatt.

Így sem értem..


Kb olyasmiket mondtam, pl spenot-, tök-, borsó-, brokkoli, stb főzelék mellé hol sült hús, hol darált, hol főtt hús van és szereti a leveseket, stb


Amugy néha kap spagettit, pörkölteket is (ha ez számitana kaloriadusnak. (?))


Reggelente tej, gyümi, keksz, este vacsi szinte ua. mint az ebéd. Kenyeret, pékterméket szinte csak bölcsiben eszik.


Nem vékony annyira. Vagy nem is tudom, szerintem normális az alkata, sulya 16 kg es 100 cm. Nem fáradékony, stb


Igaz ma pl csak meggyszoszt vacsorázott...


De most el vagyok bizonytalanodva. Rosszul táplálom?


2017. máj. 18. 23:31
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Igen, eszi a vajat, stb ha azzal főzök, csak kenyéren nem.

Ma is adtam neki kenyeret, de nem megy. A spagettit szereti, nem a tészta a ludas.

De pl dios, mákos, grizes, sajtos-tejfölöst tésztát sem eszik. Palacsintát sem.

Valoszínű mert ezeket sem vezettem be idejekorán. Habár a mákosat próbáltam hamar..


Szoval "le van redukálva"? O jaj.


Hányszor tanácsos pl a péksütemény egy héten? Legfeljebb későbbre teszem a vacsit, ebédet akkor.

És heti hányszor ideális tésztás étkezés?

Majd kiprobálhatom az abonettet is. Abban van tápanyag?

2017. máj. 19. 23:54
 22/39 A kérdező kommentje:
*abonettet feltétekkel
2017. máj. 19. 23:58
 23/39 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell erőltetni, vannak allergiák, érzékenységek, van, akinek hiányzik egy emésztőenzimje, stb., inkább tiszteletben kell tartani, ha valamit nem tud emészteni, mint bélhurutot okozni neki és később komolyabb betegségeket.

Csak kérdezted, mit értenek rajta, akik mondják.

A kenyérféléket érthetik, a tejtermékeket és állati zsiradékokat, gyümölcsöket.

Ennyi.

2017. máj. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Én pl. valószínűleg fruktózt nem tudok emészteni, mert képtelen vagyok megenni a gyümölcsöket, annyira szar ízűek nekem, csak marják a számat, ínyemet, és túl édesek is, és rettenetesen fáj a hasam tőlük, földön fetrengek, ha leér a vékonybelembe. Úgyhogy nem eszem, bármennyire is favorizálják a gyümölcsétrendet.
2017. máj. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

A gyümikre figyelek. A narancslé savasítja, körte puffasztja, banánt unja..de pl almát, ringlot, barackot eszeget..

De higítok neki ma is üveges gyümölcspépeket. Azokkal nincs gond

2017. máj. 20. 09:24
 26/39 anonim ***** válasza:
75%

Ez a gyerek még csak 3 éves. Csak ezért van még megfelelő tartományban a súlya..

DE..

Ez a gyerek kamaszkorában nem fog megelégedni sem a kevés ízvilággal és állaggal (mert nyilván csak zöldséget nem lehet mindig etetni vele), továbbá kamaszkorában drasztikusan le fog csökkenni a súlya, köszönhetően az aszkéta édes anyukájának, aki szinte csupa főzeléken akarja felnevelni a gyerekét :D


Azért, mert anyuka 50 kg vasággyal és fut, mint egy bolond a Margit-szigeten nehogy egy grammal több legyen az esti tömény főzelék után, azért a gyereknek még nem kéne tán megszívnia...


Kérdés: Apuka jól van? Nem unja otthon a sok "banánt"?


Biztos vagyok benne, hogy napközben simán betol egy jó erős férfias steaket, csak úgy steak burival, lazán..

2017. máj. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Aszkéta étkezés.. ?ma pl babgulyás lesz csülökkel. Férjem menzázik bent, nem szolt még a vacsora miatt..

Normálisan étkezünk, a gyermek eszik csak máshogy, mert sokmindent amiket soroltam nem fogad el.

De ma kap péksütit nemsoká :)


Remélem kamaszon már menni fog a virsli is kenyérrel, stb.

Az étkezési kulturája miatt es az én aggodalmam miatt beiratom majd szakácstanfolyamra is, mert akiket szakácsokat ismerek, normál főtt és bőven változatos étkezésen élnek, jóevők felnőtt létükre. Most is tanítgatom főzni, arra mi miből készül, mi a neve annak amit eszik, stb


A bölcsis menüben nem látok nagy eltérést. A gabonapotlásra viszont nem sok az ötlet. De pl tejbegrizt is szereti és a rakott dolgokat is.


Kár hogy nem lehet vitaminszintet, tápanyagellátottságot, kaloriát ellenőrizni. Hogy melyik terület van elmaradva. Van erre vérvétel? Habár a házidoki is szerintem elküldene, hogy nem kell az, jo a sulya


Mindenesetre megyünk most péksütizni

2017. máj. 20. 10:10
 28/39 anonim ***** válasza:

Szakácstanfolyamra? :)

Ja, biztos szívesen megy, ha mindent utál enni...

Inkább addig fokozatosan kezdj el változatosan főzni. De nem is kell főzni minden nap, vágd a kenyeret neki pici kockára a feltéttel, úgy kínáld meg vele, vagy csinálj mosolygós arcot ketchupból a sajtos kenyérre, vagy valami.

2017. máj. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

bocs,nem olvastam a válaszokat,lehet,hogy már írták,nem lenne ez rossz étrend,sőt,csak nagyon kevés a szénhidrát amit adsz neki.

a gyereknek fejlődni,nőni kell,ahhoz több ch kell.

ez egy felnőttnek jó étrend,aki csak tartani akarja a súlyát.

2017. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

Csak nem jó igy...


Van most:

Babgulyás

Sült csirke, sült krumpli, saláta

Borsóleves tésztával, zöldséggel


Még egy falatot sem eszik es már du 1 ora...

Csuszik az ebéd, altatás :(


Ha uzsonnára adnám a péksütit, akkor a vacsi csuszna este 8-ra

2017. máj. 20. 12:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!