Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálunk nincs bünti? Nálatok?

Nálunk nincs bünti? Nálatok?

Figyelt kérdés
A 3,5 éves lányom az egyik barátnőjénél volt és az anyuka közölte nevetve, hogy ámította a lányom, hogy nálunk nincsen bünti. Mondtam neki, hogy tényleg nincsen. Erre teljesen kiakadt, hogy akkor mégis hogyan mennek nálunk a dolgok. Elképzelni sem tudta. Nálatok? Mekkorák a gyerekek?

2017. nov. 23. 18:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
49%
8 akármennyire hihetetlen, nekem anno elmagyarázták, hogy mit miért nem kellene csinálni és felfogtam és nem csináltam, amelyik nem érti az túl kicsi hozzá, hiába bünteted, ha meg a kérésed ellenére csinálja, akkor kell szankcionálni, de van olyan gyerek, aki nem rossz, sőt, olyat is ismerek aki inkább túlzottan szabálykövető.
2017. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
46%
A csodagyerwkek valóban ilyenek, utolsó. A normális gyerekek viszont nem. De neked hiába is magyarazna az ember, hiszen te magad is csoda gyerek voltál és ezek szerint a zpte gyerekeid is azok.
2017. nov. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
10. Nalam a buntetes fogalma amikora szulo visszael a hatalmaval pl tehetetlensegbe kenyszeriti a gyereket pl mint a leültetes. Azamikor en kikuldom akkor en kb ráhagyom az egesz házat aztcsinal amit akar. Szoval ilyen iranyu szabadsagkorlatozo bunti nincs nalunk, igy ertettem. Az autot sem veszem el amivel a gepet karistolta.csak persze ha onveszelyes lenne. En inkabb a kornyezetet alakitom a gyerekhez.mehet autozni a szobaba.
2017. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
73%

Következmények vannak. Nevezhetjük büntetésnek. Pl. nem akar jönni kezet mosni, ha hazaértünk - addig pedig nincs játék. Ez büntetés? Ha kiburít valamit, össze kell szednie vagy törölnie. Addig nem engedem másba kezdeni. Ha a futóbiciklivel nem fogad szót, elveszem, nem biciklizhet, mert így veszélyes, elütheti az autó. (Ne arra gondolj, hogy kimegy az útra, csak pl járdán ha mondom, hogy várjon meg, de nem vár.) Mindig összefüggésében "büntetem", és meg is indoklom, hogy miért.

De még kicsi. Kisiskolás korban lehet lesz majd ennél nagyobb büntetés, valami megvonása, nem tudom, lesz-e rá szükség.

2017. nov. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem utolsó ezek nem büntetések.


Szerintem én sem büntetem a gyereket. Nem ültetem sehova, nem veszek el semmit bosszúból, nem vonok meg tőle semmit.


Ha kiönt valamit összetörli, ha valamit szétszór összeszedjük.


Ha kiakad, leguggolok és megnyugtatom, nem büntetem azzal, hogy nem veszek róla tudomást vagy akkor nincs valami beígért program.


Ha rosszul viselkedik egy gyerekkel, vagy valami, megfogom és elmondom, hogy ezt nem szabad, mert fáj neki/eltörik/veszélyes.


Ha megint csinálná, újra elmondom. Ha újra csinálná, megint elkapom, szólok, hogy már megbeszéltük, ilyenkor kiakad, megnyugtatom és vége az egésznek.


Ha nincs energiám megbeszélni, gyorsan elviszem az adott helyről, vagy megmondom, hogy adja ide az adott akármit. Talán ez hasonlíthat leginkább a büntetéshez, mert ilyenkor néha kiakad, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy kiemelem a helyzetből.


Végülis nem azért csinálom, hogy rossz legyen neki, hogy tanuljon belőle, hogy megtoroljam, hanem azért, hogy megszűnjön a probléma. Szerencsére ilyen nagyon ritkán van.


És nem, a gyerekem nem egy angyal, sőt.


Feleslegesen nem stresszelem magam ilyen büntetéses játszmákkal, hogy eldobott játék 2 perc a lépcsőn meg akármi. Azt pedig nem akarom, hogy a dolgok helyrehozását büntetésként élje meg. Helyrehozni a dolgokat jó dolog. Igaz csak 3,5 éves, de szereti felitatni a kiöntött dolgokat. Mondjuk szilánkot nem szedetek vele, ha eltör valamit, de segíthet kidobni a kukába.

2017. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk sincs sarokba állás vagy bármi hasonló. Lassan 4 éves a kislányom. Egy ekkora gyerek mád bőven megérti ha szépen leguggolunk és megbeszéljük hogy éppen butaság volt amit csinált vagy veszélyes és miéfrt nem szabad. Nem hülye csak gyerek...általában elsőre megérti hogy adott helyzetben mi a helyes vagy mi nem
2017. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%
Nalunk nem volt. 3 evesen azt vettuk eszre, hogy szofogadatlan, visszabeszel, es sorolhatnam. A tetteinek lett kovetkezmenye, igenis van bunti, 3,5 eves. Egyszeruen muszaj. Megbukott a fene nagy liberalis gyerek nevelesunk. :/
2017. nov. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%
Utolso vagyok, ilyenek a buntik, hogy nincs jatszohaz, vagy cukor, edesseg. Esetleg tv-ben mese. Sarokba allitas nincs, az nem hinnem, hogy bevalna.
2017. nov. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Nálunk valóban abszolút nincsen büntetés.


Évekig tanultam gyermekpszichológiát, mégsem ez segített, hanem azok az évek, amiket bébiszitterként töltöttem családoknál. Láttam, hogy a szülők elég rosszul kezelték a hisztit és emiatt a gyerek csak még jobban csinálta, akkor eldöntöttem, hogy én a sajátommal ezt nem fogom csinálni.

Mivel mondjátok, hogy csak egy angyalt nem kell büntetni, leírom hogy az én kis "angyalomat" hogyan nem büntetem.

Például a tv piszkálása valamivel. Először persze szólok. Van, hogy ez lazán elég. De persze van amikor meg sem hallja szó szerint. Ilyenkor mondom neki teljesen komolyan, hogy "tudod, hogy így tönkre fog menni. Emlékszel, hogy leejtettem a telefonom és annak is betört a képernyője. Ez is pont be tud. Le is tud esni." és ilyenkor teljesen őszintén szoktam tőle kérdezni, hogy és akkor reggel mit nézünk ovi előtt? Aztán meg hívom játszani, stb.

Persze van, hogy ez sem elég. Ilyenkor valamivel megpróbálom elterelni a figyelmét. Ha időszerű kb, akkor menjünk enni, igyunk valamit, menjünk és nézzük meg, hogy jött-e apa, hívjuk fel a mamát, olvasunk könyvet,csupa olyan dolgot, amit gondolom, hogy szeretne csinálni, de nem sorolgatok dolgokat, egy irányba próbálom elcsábítani, felkelteni a figyelmét. (Ha többet felsorolnék, akkor semmi sem lenne neki jó, mert várná, hogy hátha jobb a következő) Ez már tényleg szinte mindig beválik és észre sem veszi, hogy úgy hagyja abba, hogy nem kap büntetést, de persze, amikor már nem csinálja, de még emlékszik rá, akkor mondom neki, hogy nagyon ügyes volt, amiért abbahagyta (függetlenül attól, hogy mikor hagyta abba) és hogy legközelebb ne csinálja, mert...

Ritkán fordul elő és nem is szeretem csinálni, de máskor kényszerítem, hogy döntsön. DE! Általában a szülők azt adják ilyenkor lehetőségnek, hogy "ha nem hagyod abba, akkor...". Én meg azt adom, hogyha "ha abbahagyod, akkor..."


Még annyit, hogy a hiszti kezelésének a legrosszabb módja, ha reagál rá a szülő, mindegy hogyan. Nálunk amikor először jött elő a földrefekvős, toporzékolós hiszti. Vacsoráztunk és kitalálta, hogy neki másik pohár kell. Mondtam, hogy a mosogatógépben van, nem tudom kivenni. Elkezdett nyűglődni miatta. Láttam, hogy nem is érdekli igazán, csak fáradt volt vagy nem volt éhes vagy nem tudom. A lényeg, hogy felállt a székről, levetette magát a földre és üvöltött. Mi meg a férjemmel úgy csináltunk mintha észre se vennénk. A férjem mesélte, hogy mi volt a munkahelyén jó részletesen, rá sem néztünk a műsorszámra. Aztán mondtam, hogy képzelje el, hogy volt anyukm nálunk, rá néztem a földön fekvő gyerekemre és mondtam neki mosolyogva, hogy meséld el apának, hogy voltuk a mamával sétálni és a dédimamát is meglátogattuk, stb. Aztán megint beszéltünk a férjemmel valami teljesen másról. Azt kb 2 perc múlva a férjem felállt és mondta, hogy nézze mi megy a tv-ben (a kedvenc meséje volt). Ennyi volt, ment nézni. Ezt még párszor eljátszotta, de akkor sem érdekelt minket, még csak meg sem beszéltük után, hogy mennyire rosszul viselkedett, mert akkor is figyelmet kapott volna. Teljesen kizártuk, levegőnek néztük. Oscar-díjas alakítás volt, mert persze, hogy idegesített, de megérte, mivel érzékelte, hogy mi erre nem reagálunk, még csak tekintettel sem, nemhogy szidással, akkor minek csinálná?


Persze apróbb sírások ma is vannak napközben apróságok miatt, de ilyenkor terelem a figyelmét minden fele, ha sír mert fáradt és nem akar fürdeni, akkor még ha halkan sírogat akkor is beszélek neki mindenről, be nem áll a szám, míg végül arra figyel és nem a hiszti tárgyára. A saját gyerekkoromról, a szüleimről, vagy csak kitalálok valamit, ami végre felkelti az érdeklődését és kérdez vagy legalább inkább engem hallgat.


Még legalább 4 évig nem is akarok még egy gyereket, mert ugyanilyen nyugodtan szeretném nevelni majd a másodikat is, szóval részemről ez tudatos dolog. Szerintem sokan túl gyorsan vállalnak második vagy harmadik gyereket és így rosszul kezelik a hisztit (is). Szóval számomra fontosabb a megbeszélése a dolgoknak, mint a szidás, vagy büntetés.

2017. nov. 23. 21:56
 20/31 anonim ***** válasza:
36%
Bocsánat, én nem válaszolok, hanem kérdeznék a kérdezőtől.19 hónapos gyermekemmel orvosnál voltunk.Már az orvosnál is nagyon sírt, de amikor kimentünk a váró mögötti folyosóra üvöltött,nem akart felöltözni.Én is leguggoltam hozzá, szépen elmondtam neki, hogy nem kell sírni, megyünk sétálni, megnézzük az oroszlánszobrot, megdicsértem, hogy ügyes volt az orvosnál.Semmi nem hatott.Ilyenkor Te mit tennél?Illetve tegnapi eset, rosszul éreztem magam lefeküdtem a kanapéra, betakaróztam.Férjem játszott a gyerkőccel, egyszer csak odajött hozzám a gyerek és belemart az arcomba.Mondtam,hogy ez csúnya dolog, nagyon fáj, ő se örülne ha neki kimarná valaki az arcát, párom is szépen elmondta neki,hogy nem szabad stb. és ezek után kb. még 4x eljászotta ezt.Mi betettük a járókába büntetésképpen....nem tudom, hogy lehett volna ezt máskép bünti nélkül megoldani.Te mit tettél volna?Tényleg érdekel, hogyan kezelted volna ezeket a helyzeteket.A gyerek úgy kimart, hogy egy 1 cm-es bőrdarabot eltávolított az arcomról, elég sokáig vérzett is, pedig itthon nem lát ilyesmit.Köszi ha válaszolsz.
2017. nov. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!