Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálunk nincs bünti? Nálatok?

Nálunk nincs bünti? Nálatok?

Figyelt kérdés
A 3,5 éves lányom az egyik barátnőjénél volt és az anyuka közölte nevetve, hogy ámította a lányom, hogy nálunk nincsen bünti. Mondtam neki, hogy tényleg nincsen. Erre teljesen kiakadt, hogy akkor mégis hogyan mennek nálunk a dolgok. Elképzelni sem tudta. Nálatok? Mekkorák a gyerekek?

2017. nov. 23. 18:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
35%
En az egeszseges mennyisegu korlat felallitasaban hiszek, es a termeszetes kovetkezmenyekben. Hatarozottan, de kedvesen igyekszem hatart szabni. A pozitiv peldaban es a biztatasban hiszek, a buntetesben es a jutalmazasban nem, azt viszont meg kell szerintem tanulnia, hogy a dolgoknak kovetkezmenyei vannak. Ha eltor valamit, akkor az nincs tobbe, ki kell dobni, ossze kell takaritani, ami a kozos idobol vesz el, es ha szukseges, ujra meg kell venni, az meg mas dolgokrol von el penzt. Ha kiborul (nem szeretem a hiszti szot), vagy szomoru, csalodott, a foldon fetreng barmi miatt, akkor megkeresem az okat. A muanyag pohar szine altalaban nem az ok nalunk, a faradtsag, ehseg, szomjusag annal inkabb. Van persze, hogy azon akad ki, hogy o nem akar zoknit huzni, en meg nem fogom hagyni, hogy a hideg kovon mezitlab maszkaljon, de ha ilyenen kiakad, akkor tuti, hogy van valami egyeb nyugje. Az ignoralas nalunk nem nagyon jon be, altalaban csak meg jobban belelovallja magat. Ilyenkor igyekszem a lehetosegekhez kepest testkozelt biztositani neki, ha kiderult, hogy nem ehes/szomjas/stb. 21 honapos, temperamentumos gyerek
2017. nov. 24. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
97%
Aki irta, hogy a környezetet alakítja a gyerekhez : klassz lesz a gyerekednek, amikor óvodas/iskolás lesz, ott ugyanis nem körülötte forog majd a világ, nem hozza alakítják majd a környezetet, hanem neki kell a környezethez alakulnia
2017. nov. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
0%

A gyerek jár közösségbe másfél éve, ha gond van, ott is arrébbviszik, vagy pedig kiemelik a problémás játékot, amin ment a vita.


Szerencsére normális helyre jár, ahol ugyanúgy leguggolnak mellé és elmondják, miért nem szabad azt csinálni, amit és mit csináljon helyette.

2017. nov. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%
Arrébb viszik - tehát büntetik, kímélik a játékot - tehát büntetik, tehát hála az égnek nem a környezetet alakítják hozzá, hanem öt alakítják a környezethez
2017. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
Na itt se láttak sok értelmes gyereket a drága szülők.
2017. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
50%
Tévedsz, utolsó. Az értelmes gyerek, ha valamimolyat csinál, amit nem szabad, megkapja a büntetést az értelmes szulotol és ennek köszönhetően nem követi el ugyanazt többször. A nem értelmes szülő a környezetet alakítja a gyerekhez, így az a gyerek újra és újra megteszi azt, amit nem kellene, hiszen semmi negatív következménnyel nem jár a tette.
2017. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy nálatok azért nincs bünti mert a gyereketek egy angyal és tulajdonképpen mindent úgy csinál ahogy szabad, ergo nincs miért büntetni vagy azért nincs bünti mert te is követed az a h.lyeséget amit manapság nagyon sokan, hogy hagyjuk a gyereket had élvezze az életet, bármit rosszul csinál csak megsimized a buksiját, hogy "Jóóóvan kislányom, semmi baj"...

Na az én gyerekeim nem angyalok (nem is ördögök, de valahol a kettő között), ebből adódóan vannak büntetések. 3 és 4.5 évesek

2017. nov. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nagy kulonbseg van buntetes es hatarszabas kozott. A buntetes azt feltetelezi, hogy a gyerek attol egyuttmukodobb lesz, ha rosszul erzi magat, es nem attol, mert magaeva teszi az adott viselkedest. Rovid tavon ez mukodhet, de a kovetkezmenyei hosszabb tavon meglesznek (pl. onertekelesi problemak, felelemerzet, vagy lazadas formajaban). A hatarszabasnal ezzel szemben nem kell, hogy rosszul erezze magat. Persze valthat ki belole nagy ellenallast, olyankor joga van duhosnek, csalodottnak lennie szerintem, de ettol meg a szabaly az szabaly, amit idovel megfelelo osztonzes mellett megtanul. A buntetes szerintem nem megfelelo osztonzes. Az viszont igen, ha latja es megtapasztalhatja, hogy a cselekedeteinek mik a kovetkezmenyei.
2017. nov. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Már hogy lenne büntetés, ha oddébbviszik a gyereket vagy a játékot?


Benne van egy stresszes borzasztó helyzetben, amit nem tud megoldani a kis módszereivel, ezért csapkod vagy őt bántják.


Hol büntetés az, hogy oddébbviszik a játékokkal teli terem egy másik részébe és megmondják neki, legközelebb mit csináljon ilyen helyzetben? Senki nem neheztel rá, nem szidja le senki, nem éreztetik vele, hogy "rossz vagy gonosz gyerek", hogy rosszat csinált, mert nem csinált semmi rosszat. Mást csinált, amivel nem ér el célt.


EZ NEM BÜNTETÉS, egyszerűen megszüntetik a kritikus helyzetet, elmondják, hogy kellene megoldani legközelebb és mit csinált rosszul és új lehetőséget ajánlanak fel, ahol sikerélménye lehet. Ez nevelés.

2017. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Az én gyerekem túl kicsi a büntetéshez, nálunk az egész család nem ilyen büntető beállítottságú, az összes kb. 20-30 gyerek jól viselkedik, mert (mindenkitől elnézést kérek), de valami véletlen folytán baromi jól vannak nevelve és napi sok-sok órát foglalkoznak velük a szülők. Nyilván ezt nem tudja mindenki megtenni, de miért is örjöngene egy gyerek, akivel egész nap ilyen-olyan módon foglalkozva van, mese, mondóka, akármi. Nem vagyok a büntetés ellen, de ha valaki napi szinten büntet, az legtöbbször a szülő saját kudarca, mert se önálló játékra nem tanította meg, se értelmesen eltölteni az időt nem tudja vele.
2017. nov. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!