Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon hagynátok 20 és fél...

Otthon hagynátok 20 és fél hónapos kisgyereketeket kb 6 órára a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
Kaptunk holnapra nővéremtől színházjegyet párommal,de annyira fáj a szívem,hogy a kislányomat itthon kell hagynom a szüleimre.Ti ráhagynátok ennyi idősen a nagyszülőkre kb 6 órára?Mert egykor el kell indulnunk,háromkor kezdődik az előadás,és kb hét körül érünk haza.De eddig még fél órát sem volt tőlem távol,és senki nem vigyázott rá.
2010. jún. 12. 20:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok aza a lepasszolós anya típus, de azért az túlzás 20 és fél hónaposan, hogy még nem volt nélküled. Igen is másra is szüksége van naki. Egész életében egy anyám asszony katonája lesz. Nem fog leszakadni rólad.

Remélem nem értesz félre. Amennyi időt tudok,én is a kislányommal töltök, de más társaságra is szüksége van. Mi van, ha vissza kell menned dolgozni?

2010. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
85%
Úristen, micsoda önző hozzáállás. Féltékeny vagy a saját Édesanyádra? Hogy utána már csak a nagyi fog kelleni a gyereknek?! Hát inkább örülni kéne neki. Az én kislányom 1 hónapos kora óta kb. heti egyszer elvan pár órát az anyukámmal, ilyenkor vásárolok, ügyeket intézek, stb. Most 19 hónapos. Ha megjövök, a nyakamba ugrik. Ha a Mama jön hozzánk, akkor az ő nyakába ugrik. Ez ÍGY TERMÉSZETES!!!
2010. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Nekem 2 éves a kisfiam, és már többször vigyázott rá anyukám és a nagyim is! Fél éves volt, amikor először elmentünk a párommal vacsorázni. Én ha valamit intéznem kell, nem szívesen huzigálom a gyereket. családi vállalkozásunk van, időnként be kell ugranom dolgozni, van hogy magammal viszem, de olyan is, hogy dédi vigyáz rá! Nagyon jól megvannak! Ne felejtsük el, hogy Neked, de a gyereknek is kell a kikapcsolódás! Magadra és a párodra is kell egy kis időt szentelni, hidd el megtérül, mert a boldog gyermekkort nem feltétlenül az jelenti, hogy anya állandóan velem van, hanem, hogy a szülők boldogan szeretetben, kiegyensúlyozott légkörben élnek! Utóbbihoz pedig az kell, hogy csakis kettesben is kimozdultok valahová! Hiányozni fog, de erre a gyereknek is szüksége van! Tudni fogja, hogy az anyja Te vagy, ezt a szerepet senki sem töltheti be az életében rajtad kívül!

Lehet az a színház kudarc lesz, mert szoktatni kell egy picit a gyereket, de ha sokat találkoznak, jól ismeri a nagyit, akkor az újdonság varázsa úgy hat, hogy észre sem veszi azt a pár órát! :-) Egyre figyelj: Nem szökj a gyerektől, hanem a maga módján magyarázd el neki, hogy anyának el kell mennie, de pl. mire felébredsz a délutáni alvásból itthon leszel! É ha a gyerek jól érzi magát, örülj neki, dicsért meg, hogy jó volt, ne legyél majd féltékeny!

Jó szórakozást!

2010. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
71%
Én már jóval hamarabb rájuk bíztam, hol 1-2 órára, hol több időre. Amikor 9 hónapos volt, két napra el kellett utaznom, de abból sem volt semmi baj.
2010. jún. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
58%
Mi a 21 hónaposunkat 2.5 napra bíztuk a szülőkre (igaz, anyu nagyon sokat vigyáz rá egyébként is), mert kicsit elutaztunk a férjemmel kettesben romantikázni, mielőtt megérkezik a kistesó (20 hetes vagyok a másodikkal). Annyira jól sikerült, hogy azóta 2 napra el is vitték magukkal a nyaralójukba, amit szintén nagyon élvezett a fiam. Szerintem ne izgulj, jól meglesznek! Jó szórakozást!
2010. jún. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Sziaasztok!Köszönöm a rengeteg választ.Elmentünk a párommal.Nagyon jó volt az előadás,és jó volt kicsit kettesben lenni,mint régen,de piszkosul hiányzott a kislányom.arra számítottam,hogy ez kölcsönös lesz,de ő mintha észre sem vette volna,hogy elmentem.MIkor elmentünk,elköszöntünk tőle,ő annyit mondott,hogy sziasztok,és játszott tovább.Megmondom őszintén kicsit rosszul esik,hogy még csak egyetlen egyszer sem említett meg míg elvoltunk,én meg szinte elsírtam magam annyira hiányzott.De a lényeg,hogy jól érezte magát.
2010. jún. 14. 05:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!