Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Borzasztóan érzem magam!...

Borzasztóan érzem magam! Rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés

A kislányom nagyon kiabálós baba(másfél éves)Kiabál velem reggel ébredés után reggeli közben miközben kiönti a tejpépét, készülődés közben,pelenkázás közben, a boltban, otthon a lefekvés előtti félórát olyan frekvencián ordítja,hogy néha azt hiszem,hogy szétreped a fejem.Én nyugodt természet vagyok próbálom határozottan,de normál hangszintem magyarázni-nevelni. De,amint megszólalok,még hangosabban ordít,csapkod-engem is!!! Dobálja magát a földre. Vannak napok,hogy tényleg reggeltől-estig csak a sírás-kiabálás van. A legrosszabb,hogy azt érzem rajta,hogy nem érzi jól magát velem!!! És néha nálam is elszakad a cérna. Pl:ma joghurtot kért,elkezdtem etetni, minden falatot kiköpött a szájából és közben kiütötte a kezemből a dobozt. Hirtelen olyan ideges lettem,hogy rácsaptam a popojája (amit még sosem csináltam) és elkezdtem kiabálni vele: Hogy elegem van már ebből a vislekedéből.Ne ordítsál már velem egésznap! Ő meg csak nézett rám a nagy szemével! És bekéretőzött az ágyában.BORZASZTÓAN érzem magam. Szörnyű anya vagyok!

De,hogy kezeljem ezeket a helyzeteket,hogy ne veszítsem el a hidegvéremet? Sokáig sikerül,de mostanában egyre-egyre többször kiabálok vele....és ma ez a popsira ütés. Nagyon utálom magam.


2010. jún. 15. 11:08
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/487 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy érzem sokszor, hogy nagyon szigorú vagyok vele.

Szigorú és következetes (amennyire bírok persze, én is emberből vagyok, van úgy, hogy hiba csúszik a számításba).

De a kislányom nagyon más, mint én.

Mármint alap jellemben.

Makacs, és önfejű, én gyerekként sem voltam az, csak az anya szerep keményített meg annyira, és a férjem iszonyúan sok munkája, hogy magamra vegyem ezt a "gonosz" szerepet.


A kistörpöm meg időről időre próbál rajtam uralkodni, ilyenkor nagy veszekedések vannak közöttünk napokig, aztán belátom, hogy kiabálással, és erőlködéssel nem megyek semmire, lecsillapítom az indulataimat - vagy belefáradok a csatába, nem is tudom igazán - és elkezdek vele nyugodt lenni, de még mindig következetes a "nemszabad" kérdésekben, és a számomra fontos, sarkalatos pontokon.

Aztán egy idő után "belém törik" a kiscsaj bicskája, és visszazökkenünk oda, hogy angyalgyerkőc lesz újra belőle, szófogadó, és hisztimentes, elfelejtjük a csatákat, a sok sértődést és kiabálást, és folyik tovább életünk folyama a normális mederben.


Csak egy baj van: egyre nehezebbek ezek a küzdelmek nekem.

Igaza van Katinak sok mindenben, lehet hogy hagynom kéne, hogy jobban önmaga legyen a gyerek, és nem kellene időről időre harcolnunk, de az én szabályrendszerem, és leginkább a magam - mint anyával szemben - felállított elvárásom nem hagyja, hogy csak úgy "elkanászodjon".


Így maradnak a csaták, és minden alkalommal azon rágódom, hogy vajon még meddig leszek én az erősebb fél...

Félek tőle, hogy kamaszként átbillen majd a mérleg nyelve, de bízom benne, hogy addigra már lesz annyi magához való esze, hogy nagy hülyeséget már nem csinál.


Kicsit hosszú lett a monológom, bocsi.


Hulla vagyok, úgyhogy esti rutinom után megyek és beájulok az ágyba!


Jó éjt nektek, Ördögfiókák Angyalanyukái!


Szilvi

2010. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/487 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok:) most bírt elaludni a fiam:) tegnap vettem neki egy Supermanos trikót, amit én hülye, ma rá is adtam...de sosetöbbet!!! ilyen pörgés, mint amit ma rendezett...olyan eleven volt, hogy remeg a lábam, ugy elfáradtam.

Szilvi, biztos hogy jó ötlet kivenni a babakocsiból a boltban? Èn ma ugy vettem egy pólót, amit fel kellett próbálnom, hogy ücsörgött a kocsiban. Pont amiatt, amit írtál, megvadul, ha cipőt, ruhát lát:) sorbarakja a földön a cipőket, persze jól összekutyulva:) az eladó meg kínosan nevet.... Szóval én a babakocsiba zárom ilyenkor:) tudod, mi jutott eszembe, ahogy a csatákról és a fogyatkozó erőről írsz? Talán Kati írta, hogy igaz, hogy most ugy látjuk, hogy csak a szánkat tépjük, meg hogy már kezd unalmas lenni, hogy mindig ugyanaz a vita tárgya. De! Egyszer csak beérik a kis fejében az egész és összeáll, hogy anyu mit papolt eddig. És igenis van értelme, mert tudniuk kell, hol a határ! Világ életükben korlátokba és szabályokba fognak botlani,ezek az első alapvetőek, amiket mi állitunk fel. Ez mindennek, a jövőjüknek az alapja. Remélem van értelme, amit leírtam. Puszi mindenkinek: Lilla

2010. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/487 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Lilla!


Igazad van, az lenne igazán jó, ha a babakocsi "fogságában" lenne a boltban, de ruha és cipőboltban nem bírom ezt a davidcopperfield-imitátort benntartani a kocsiban.

Az öt pontos övből pár másodperc alatt úgy bújik ki, mintha főállásban ezt csinálná... hiába húzom meg "kékülésig".


Általában nem szoktam bevinni, hanem elcsalom valamelyik nagymamát, ha ruhát akarok nézni, és addig kint sétálnak, amíg én bent vagyok.


A többi részben is igazad van valószínűleg.

Bár néha nagyon fáradtnak, és gyengének érzem magam.

Remélem lassan túllendülünk megint a kis magánháborúnkon, aztán visszatérünk a normál kerékvágásba.


Szép vasárnapot nektek, majd még "benézek" napközben!


Szilvi

2010. júl. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/487 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Hogy vagytok?Minden rendben a gyerkőcökkel? Az jutott eszembe,hogy olyan sokat írtunk már ezekről a rosszcsontokról,de látni meg még nem láttuk egymáséit:)))

Mit szólnátok hozzá,ha megmutatnánk egymásnak szemünk fényeit,akik miatt itt megismerkedtünk egymással. Bevallom én nagyon kiváncsi vagyok a babáitokra,persze rátok is és,ha lenne kedvetek fényképet felrakni róluk(vagy magatokról) örömmel fogadnám. HMMMM????

2010. júl. 6. 13:58
 65/487 anonim ***** válasza:
100%

Én csatlakoztam legutoljára a "klubhoz", én azt mondom, hogy priviben minden további nélkül küldök képet, de úgy egyébként én nem szeretem "kirakni" a gyerkőcömet... ne haragudj meg érte, nincs ebben semmi rossz szándék, de még egyszer sem tettem fel ide a manómat, és nem is fogom.

De priviben szívesen küldök képet a kis ördögfiókámról!


Szilvi


ui: ma extraszar napunk volt... hidegfront+szemfogak... :-S

No comment.

2010. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/487 A kérdező kommentje:
Persze,priviben gondolkodtam én is. Várom a képet:))))
2010. júl. 6. 22:01
 67/487 anonim ***** válasza:
100%

Szia Vera, Szilvi! Engem se hagyjatok ki a buliból:)) Ágit is megkèrjük , ha kipihente a nyaralás fáradalmait, meg Katit is:) de én csak úgy tudok küldeni, ha először Ti küldtök vmit a címemre, mert telefonról nyomom a netet. Küldjetek nekem is csudiszép fotókat , de magatokról is, hogy lehessen arcot kötni az irományokhoz. Amúgy én 30 éves leszek úgy két hét mulva. És Ti?

Tök jó két napunk volt, teljesen jó napok vannak mögöttünk! Ma este szegény fiam kicsit behisztizett, főztem apának, ő meg nem ment vele játszani, sírt, hogy vegyem fel, én meg csak mondtam, hogy menjen onnan, mert nem lehet főzni ugy, hogy cibál...hétkor annyit evett, hogy vártam, mikor pukkad ki, ezért nem értettem mi a baja...aztán tiz perc kinlódás után kérdeztem rá, hogy babatejet kér e, ezért ordit ennyire, szegény azt se tudta, hogy mutassa, hogy keverjem már...bevágott 2,4 dl-t, el se hiszem:) hova fért bele a vacsi után???? Ezért orditott, én meg fenyegettem, hogy büntetést kap, ha nem hagyja abba....na szép anya vagyok:((( szegény apa is lelkifurizott, minek csesztettük a gyereket, csak tejet kért, de nem tudta jobban elmondani, csakhogy nem csinálta meg magának....utána olyan pörgést rendezett az udvaron, hogy alig birtuk ketten:) na szóval várom a fotókat!!! Jóéjt: Lilla

2010. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/487 anonim ***** válasza:

Sziaztok!!!!

Hát nincs anyuka, aki 8-kor ráérne? Mindenki csak éjféltájban? :)

Sir Puszilka kisfiam még nem alszik és segít nekem gépelni.Egész nap nem volt jól, 6-kor beájult, 10-kor felkelt - azóta eszik. Ma alig evett valamit, éjszaka pótolja. :)

Két torokgyuszkó meg vírusfertőzés között néha szoktunk menni oviba is, de csak azért, hogy újabb bacikat hozzunk haza. :(

Majd még írok,mennem kell...

2010. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/487 A kérdező kommentje:

Remélem a kisnyűgös bababák már jobban vannak. És anyukájuk is:)

Én 36éves vagyok:(((,de a koromhoz képest jól tartom magam:)))

Szerintem én vagyok a "legidősebb" közöttetek......

Még benézek napközben

Szép napot nektek,Veronika

2010. júl. 7. 06:58
 70/487 anonim ***** válasza:
100%

Én két hét múlva leszek 31 (22-én).

Kár, hogy nem 31-én leszek 22... :-D

Mondjuk nincs okom panaszra, csak hát úgy rohannak a hetek, hónapok, évek, hogy néha beparázok...


A kislányom 12-én lesz 17 hónapos, és Biankának hívják.


Ma küldök nektek képet, ha elaludt a törpe, mert ha ébren van, esélyem sincs képeket átnézni, mert ő is nézegetni akarja a "babát"...


Szilvi

2010. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!