Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Borzasztóan érzem magam!...

Borzasztóan érzem magam! Rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés

A kislányom nagyon kiabálós baba(másfél éves)Kiabál velem reggel ébredés után reggeli közben miközben kiönti a tejpépét, készülődés közben,pelenkázás közben, a boltban, otthon a lefekvés előtti félórát olyan frekvencián ordítja,hogy néha azt hiszem,hogy szétreped a fejem.Én nyugodt természet vagyok próbálom határozottan,de normál hangszintem magyarázni-nevelni. De,amint megszólalok,még hangosabban ordít,csapkod-engem is!!! Dobálja magát a földre. Vannak napok,hogy tényleg reggeltől-estig csak a sírás-kiabálás van. A legrosszabb,hogy azt érzem rajta,hogy nem érzi jól magát velem!!! És néha nálam is elszakad a cérna. Pl:ma joghurtot kért,elkezdtem etetni, minden falatot kiköpött a szájából és közben kiütötte a kezemből a dobozt. Hirtelen olyan ideges lettem,hogy rácsaptam a popojája (amit még sosem csináltam) és elkezdtem kiabálni vele: Hogy elegem van már ebből a vislekedéből.Ne ordítsál már velem egésznap! Ő meg csak nézett rám a nagy szemével! És bekéretőzött az ágyában.BORZASZTÓAN érzem magam. Szörnyű anya vagyok!

De,hogy kezeljem ezeket a helyzeteket,hogy ne veszítsem el a hidegvéremet? Sokáig sikerül,de mostanában egyre-egyre többször kiabálok vele....és ma ez a popsira ütés. Nagyon utálom magam.


2010. jún. 15. 11:08
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/487 anonim ***** válasza:
55%
Van valaki, aki nem "rossz" anya? Szerintem, ha elgondolkodsz azon, hogy vajon mit kellene másképp csinálnod, már fényévekkel előbbre jársz a "mindentudó" hangadóknál. Szeretet, kitartás, türelem! A felhők mögött mindig ott a Nap, csak hinni kell benne!
2010. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/487 anonim ***** válasza:
95%

sziasztok csajok!! :)

csak par gyors sor a bulgar tenger partrol :) az elso par nap nagyon nehez volt, mire a kicsi megszokta a helyet es az embereket, de azota minden nagyon szuper!! :) a ficko elvezi a vizet, a programokat, mindent. bar pihenni nem igen tudunk, de azert nagyon jol erezzuk magunkat apaval :)

remelem, midnenki jol van es jok a kis torpezsarnokok is :)


puszi mindenkinek

2010. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/487 anonim ***** válasza:
100%

Hát lányok, köszönöm nektek!

Komolyan!

Nagyon-nagyon köszönöm!

Épp küzdök a saját, külön bejáratú törpeterroristámmal, aki átlag negyedévente két hétig próbára teszi az utolsó idegszálamat is... aztán valahogy mindig túllendülünk ezen, de ilyenkor nagyon magam alá kerülök, hogy valamit elrontottam... persze aztán jönnek a boldog "békeidők" és helyre áll a rend, de amikor az erejét próbálgatja, az a pár hét maga a pokol.


Ezekből a válaszokból fogok ilyenkor erőt meríteni!

Köszönöm nektek!


Üdv: Szilvi

2010. júl. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/487 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szilvi üdv közöttünk.

Ági örülök,hogy jelentkeztél,további szép pihenést!

Hát,ma szörnyű napom volt,pedig még csak 12 óra van. Elmentünk vásárolni a saját törpezsarnokommal,aki már a 3 és fél perces autóutat is ordítva "viselte",neki akartam kismedencét venni a teraszra.Bementünk a boltba és olyan hangerővel kezdett el kiabálni,csak azért,mert nem akartam cipelni és letettem a földre,hogy nem értettem tőle az eladót és nem tudtam kiválasztani a medencét. Dobálta magát-kijöttünk a boltból,be az autóba-ordítás. Itthon vagyunk és hullafáradt vagyok a kimerültségtől,mert már napok óta megint ilyen kiabálós.Ja és nem eszik szinte semmit.

Kati,Lilla! Mi újság nálatok?

Üdv,Veronika

2010. júl. 3. 12:29
 55/487 anonim ***** válasza:
100%

Szia Veronika! Örülök, hogy írtál:) csak hogy lásd, milyen szupi délelöttünk volt: jöttek a barátnőmék szintén 20 hós leányzóval. A párom wellness hotelben dolgozik, ugyhogy oda mentünk stradolni, pancsizni. A külső bébimedencét céloztuk meg, 27 fokos a vize. Barátnőmék simàn bementek, a fiam meg olyan jó kis vinnyogásba kezdett, hogy ..... Fúú ! Hideg volt szerinte a víz. A kövezet meg meleg...mi a beltériben pancsoltunk. Aztán hazajöttünk, ráadtam a szandit zokni nélkül, mivel van vagy 40 fok. Ugy orditott, mintha letört volna a lába:(( barátnőm már könyörgött, hogy adjak már rá zoknit... Elmentek. Fiam még vagy negyed órát visitott. Bevágtam a büntijárókába , mert aggódtam, hogy elfenekelem:( egyet kapott, mert nem birtam tovább:((( aztán otthagytam, kb két percig orditott. Visszamentem, kértem hogy ne veszekedjünk, mert nagyon szomorú vagyok. Megpuszilt, megnyugodtunk. Ja, ma le sem feküdt még aludni, pedig fél három van....

Mi a véleményetek Olaszországról? Ajánlanátok nekünk valamit? Melyik városba menjünk? Közelit szeretnék, mert nem tudom, hány órát bírok ki vele a kocsiban.... Bibione, Lignano? 4 napra merek elmenni, de mennem kell, mert megmarhulok, komolyan!!! Bekakilt...mindjárt jövök...puszi:Lilla

2010. júl. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/487 anonim ***** válasza:
93%
Autózik, ugy döntöttem, picit bűzölöghet még:) szóval Ági példáján erőt metitve megyek én is és kèsz!!! Attól félek, semmit nem fog enni, aludni sem, rémálom lesz a nyaralás és apa nem jön velünk többet sehová:(de mennem kell, mert el vagyok fáradva agyilag és kezdek befordulni, hogy 2 éve sehol nem voltam ! Szó szerint csak a ház, séta , mama, barátnőm meg a bolt....fééélek!!
2010. júl. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/487 anonim ***** válasza:
93%

Még mindig nem alszik:( feljöttünk a szobájába, kiszedte a kiságy rácsot és dobol a radiátoron...mostmeg simàn bekapcsolta a tvt:) ennyi.

...vagy inkább menjünk egy hétre, mert az első három nap ugyis ordít???

Szilvi, üdv neked! Írj ide, bármi gondod van, támogatunk dilis sorainkkal:) na puszi:L.

2010. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/487 A kérdező kommentje:

Szia Lilla!

Én még babával nem voltam nyaralni külföldön,csak a Balatonig jutottunk. Szerintem a legközelebbi helyre menjetek,hogy az utazás ne legyen megterhelő,viszont,ha túl vagytok az utazás traumáin,akár maradhatnátok tovább is,mert először biztos furcsa lesz az új hely.

2010. júl. 3. 19:13
 59/487 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

A mai napot a szörnyű vásárlások napjává kiáltom ki!

Mi kis törpeterroristámmal ruha, és cipőboltban voltunk.

Neki ez olyan, mint Disneyland, igazi csaj már most, másfél évesen.

Addig nincs baj vele, amíg rohangálhat, és összecsereberélheti a cipőket a polcon... baj akkor van, amikor én ezt észreveszem, és megpróbálom elhozni.

Visít, mint akit ölnek!

A fél bolt minket nézett.

Pedig olyan áldott jó gyerek volt... egészen múlt hétfőig...

Hát kijöttünk a boltokból, hazáig ment a visítás a babakocsiban, aztán az esti fürdetésig még dilizett párat, és most már alszik, mint egy kis angyal...

Ha nem nekem kellett volna végigcsinálnom ezt az őrült napot vele, el is hinném, hogy angyal...


Mondjuk már annyira nem rossz a helyzet, mint a múlt hét elején... de még vannak merész húzásai.


Tudom előre, hogy pár nap múlva újra lefut a "hibás szoftver" (már három ilyen durva időszakon vagyunk túl fél év alatt) és aztán magától megint megjavul, csak addig adj uram nekem erőt, kitartást, és türelmet! Ámen


Az enyémhez hasonlóan gyors, és problémamentes altatást kívánok nektek!


Szilvi

2010. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/487 A kérdező kommentje:

Szilvi!

De,jó neked,hogy csak periódikusan ilyen a kislányod:)))

Az enyém folyton "édesen zsarnok és bűbájosan hisztis"

Csak én változom folyton: türelmes anya,szerencsétlen anyacsőd, kiabálós idegbeteg,lelkiismeretfurdalásos,aggódó,és néha ( Kati hatására):MAGABIZTOS! :)))

2010. júl. 3. 21:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!