Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Borzasztóan érzem magam!...

Borzasztóan érzem magam! Rossz anya vagyok?!

Figyelt kérdés

A kislányom nagyon kiabálós baba(másfél éves)Kiabál velem reggel ébredés után reggeli közben miközben kiönti a tejpépét, készülődés közben,pelenkázás közben, a boltban, otthon a lefekvés előtti félórát olyan frekvencián ordítja,hogy néha azt hiszem,hogy szétreped a fejem.Én nyugodt természet vagyok próbálom határozottan,de normál hangszintem magyarázni-nevelni. De,amint megszólalok,még hangosabban ordít,csapkod-engem is!!! Dobálja magát a földre. Vannak napok,hogy tényleg reggeltől-estig csak a sírás-kiabálás van. A legrosszabb,hogy azt érzem rajta,hogy nem érzi jól magát velem!!! És néha nálam is elszakad a cérna. Pl:ma joghurtot kért,elkezdtem etetni, minden falatot kiköpött a szájából és közben kiütötte a kezemből a dobozt. Hirtelen olyan ideges lettem,hogy rácsaptam a popojája (amit még sosem csináltam) és elkezdtem kiabálni vele: Hogy elegem van már ebből a vislekedéből.Ne ordítsál már velem egésznap! Ő meg csak nézett rám a nagy szemével! És bekéretőzött az ágyában.BORZASZTÓAN érzem magam. Szörnyű anya vagyok!

De,hogy kezeljem ezeket a helyzeteket,hogy ne veszítsem el a hidegvéremet? Sokáig sikerül,de mostanában egyre-egyre többször kiabálok vele....és ma ez a popsira ütés. Nagyon utálom magam.


2010. jún. 15. 11:08
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/487 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok:) leégtem kissé...30 perc elég volt hozzá, érzem a vállam:) jólesett, ez tény. Kb két hete döntöttem el, hogy mivel süt a nap, amugy ezt vártuk egèsz télen meg tavasszal, szóval süt a nap, és igenis megérdemlek 30 percet odakinn, egyedül! Mostanság 3 óra helyett 2 alszik max, ugyhogy röpködök, takaritok, mint a gép, igy marad fél óra fekvés. Őszintén muszáj, mert estére, mire Zsoltibaba kidől, az ugye 10 óra, addigra elkap a remegés, úgy lefáraszt a vakarcs. Meg az uj taktika az, hogy reggel is pakolok ezerrel, mosok, azt hagyja, segit a gépbe pakolni, porszivózok, kisérget. Egy órát eltűri, ugyhogy ezt ki is használom. Ti mekkora házat/lakást pucoltok? Tiszta rabszolgája lesz az ember a lakásnak, ahelyett hogy az lenne értünk...küldjetek fotót!!! Szilvin kívül még senki sem volt kiváncsi ránk:(((
2010. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/487 anonim ***** válasza:
100%
Szilvi kérdezt, hogy állok a munkával. Sajnálom, hogy menned kell vissza, vagyis nem is tudom, mi a jobb, ha kisebb pénzből éltek, vagy elmész pénzt keresni és jobban éltek, de a kicsi bölcsis lesz...mondjuk Te jó megoldást választottál, apával lesz otthon. Nagyon ügyes a férjed, hogy bevállalja, az én párom nézne hülyén, ha egy napra is vele hagynám. De ez az én hibám, sosem eröltettem, hogy huzamosabb ideig bárki más vigyázzon a fiamra rajtam kívül. Mivel családi vállalkozásunk van, mindig van mit csinálnom, nem dolgozom olyan aktivan, mint a baba előtt (szabadnap nélkül napi tíz óra:((), de mindig van mit tenni. Most épp a honlapon dolgozom, mert gondok vannak, szóval dolgozgatok. És a többiek? Mindenki otthon van még? Puszi, jóéjt: Lilla
2010. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/487 anonim ***** válasza:
100%

Veronika, megvagy!

Bár értesítést nem kaptam, de már ismerősök vagyunk!


Ti is babaúsztok?

Bianka is, igazi kis búvárbéka!

Imádja a vizet, imádja az uszis foglalkozásokat.


Szerintem hülyét kapsz majd a nemnormális mennyiségű képemtől,amit feltettem iwiwre, de mivel a barátaim, és a rokonok távol laknak, ráadásul a kollégáim is állandóan képért nyaggatnak, így egyszerűbb, mint folyton e-maileket küldözgetni szét a világban.


Szilvi

2010. júl. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/487 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Lilla: mi 65nm-en élünk és mi már ketten takarítunk a kislányommal,mindent együtt csinálunk:))) Így minden kicsit tovább tart,de legalább ő nagyon élvezi.

Szilvi: sajnos csak pár alkalommal voltunk úszni a kislányommal,szerettem volna babaúszásra vinni,de nem jött össze. Talán ősszel. Nagyon édes a picurkád,dehogy baj a sok kép:))))

2010. júl. 10. 11:49
 85/487 A kérdező kommentje:
Még én is itthon vagyok,nem mentem vissza dolgozni. Nekem nagyon nehéz lesz,mert patikában dolgoztam. Sajnos a patikák este 8-9-ig vannak nyitva, szóval aznap amikor délutánosnak kell lennem nem is fogom látni a gyermekem,mert már alszik,mire hazaérek. Ezért inkább 3 éves koráig itthon maradok-és nagyon-nagyon összehúzzuk magunkat a pénz miatt:(((
2010. júl. 10. 11:55
 86/487 anonim ***** válasza:

Sziasztok Anyukák!


Hogy vagytok? Nagyon belendültetek. :) Csak én nem írtam... Mentségemre szóljon, hogy heti váltásban "élvezzük" a bacikat, hetente egyszer látogatást teszünk valamilyen dokinál. Mandulagyulladás, kötőhártya-gyulladás, "háromnapos-láz" vagy épp egy kettétört bölcsességfog...:( Utóbbit nekem sikerült összehoznom kalácsevés közben. Az a durva, hogy 6 bölcsességfogam nőtt 4 helyett, amiből hármat már kiszedtek az utóbbi 2 évben. Nem 2 vagy 3 gyökerük volt, hanem 4 ill.5, azon felül mindegyik alatt volt még 1-1 fogkezdemény is... A szájsebészeten is csak néztek,hogy ez mi. Ezek után csoda, hogy a lányomnak 15 hónaposan már 20 foga volt? Amúgy a Ti "pasijaitok" is hisztisebb betegek, mint a gyerkőcök?


A kérdésekre válaszolva :

1. Mi még nem utaztunk repülővel a gyerekekkel, de a tesómék igen. 1,5 és 3 évessel Tunéziába. :) Nem volt semmi gond, igaz mentek anyumék is babysitternek...

2. 140 nm-t takarítok-nem sok sikerrel. 4 lakásos sorházban lévő lakás, 30 éves, 10 éve állandóan felújítunk. Sose lesz rend ... :( Emlékszem még, amikor kis terítőkön sorakoztak a "porfogók", a konyharuhákat pontosan sarokra illesztve vasaltam ki és kikapcsolódásként esténként egy bögre teával és egy jó könyvvel múlattam az időt... És semmi nem ragadt!!! Ez őrjít meg: azok az aranyos, folyton maszatos praclik mindenhol otthagyják az ujjlenyomataikat.

Manapság az a kikapcsolódás, ha egyedül (!) vakarhatom a mocskot, mert sikerül "lepasszolnom" a kis segítőtársaimat. Jó, ma különösen jó napom volt, szóval tényleg nem kellene pont most panaszkodnom : Anyukám délelőtt elvitte 3 órára a gyerekeket én pedig végignyalhattam a lakást. O.K., csak a 2 fürdőt , de szerintem Ti is tudjátok mit jelent, hogy MÉG A JÁRÓLAPOT IS FELFÉNYEZTEM! 1 éve csak felmosva meg fúgatakarítózva volt,de most úgy ragyog, mint a tücsök popsija! Mintha új lenne. ( régen ezt 1,5-2 havonta megcsináltam...)

3. Éjféli bandázás : az elmúlt csaknam 4 évben kétszer aludtam napi 4 óránál többet-meg lehet szokni. Előtte sem voltam "nagy alvó" - kivéve, amikor beteg voltam. Anyaként a betegség luxusát nem engedhetem meg magamnak...

4. Nincs képem az iwiw-en : mert rólam még soha nem készült jó kép. Szerdán csináltattam igazolványképet (szeptembertől fősulis leszek ismét, kellett a diákigazolványba), épp anyunak mutattam, amikor bejött apum, nézte a képet és megkérdezte, hogy ki az? :) Ennyire vagyok "fotogén". :)) veronika! Te jól tartod magad! :o)))) / Amúgy 33-at töltöttem be idén - én is nagyon öreg vagyok! :) /

5. Szilvi! Gratulálok a kicsidhez! Az én lánykám bezzeg minden nap bűbájos törpezsarnok volt.

19hós kisfiam a tipikus "JÓ gyerek", már előre félek, hogy mikor fog "megvadulni". Olyan kis aranyos! Valamelyik nap a nappaliban "családi életet éltünk", olvasgattunk, nézegettük az állatokat a könyvben, mutogatta a cicát, kutyát, lovat, stb. bejött a férjem, leült mellénk, gyönyörködött a legénykében, majd megsimogatta a kis pihés buksiját, rámnézett és kissé elérzékenyülve megkérdezte, hogy mikor lesz még egy gyerekünk... Elég hülyén nézhettem rá, mire ő : "Hát nem akarsz még egy ilyen kis aranyost?!" Na ekkor robbant be Anna a kertből ordítva :"ANYAAAA! Azonnal gyere ki! EGY HATALMAS krokodil van a kertünkben!!!!" "Ühümmm... Értem. Egy hatalmas krokodil." - nyugtáztam nyugodtan. "De azonnal GYERE KIII!!!! Meg KELL nézned! Már elbújt a kövek közé!" "Kicsim! A hatalmas krokodil elbújt a sziklakerti kövek közé?" "IGEEN! Mert ez egy hatalmas krokodil, csak még nem nőtt meg! Ez egy hatalmas gyerekkrokodil! Már kicsit nagy, mert óvodás, mert nincs pelusa se, de még egy kicsit kicsi, mert még nem nőtt meg!" "Jó, menj előre, megyek utánad!""DE SIEEESS!" - és elviharzott. Ránéztem a férjemre : "O.K., jöhet a harmadik!De lehet, hogy Dirighandi művésznő lesz!" Csak vigyorgott, főleg mert a leányzó ismét berohant és már azt magyarázta, hogy apa hova csináljon tavat a hatalmas krokodilnak. :)

A történet "anyául" : egy gyík napozott a kertben, majd meglátta a gyereket és bemenekült a sziklakerti kövek alá. :)


Készül a gyerekek személyiség-meghatározó tesztje. Kaptok egy kis "előzetest" a kolerikus és a szangvinikus gyerekek jellemző tulajdonságairól. Majd priviben küldöm, aki szeretne belőle, ha elkészült. ( És a könyv megfelelő részeit is beszkennelem. )


Kolerikus :

Okos és jó megfigyelő

Kalandvágyó

Energikus

Társaságkedvelő

Koraérett

Született vezető

Bátor és buzgó

Tevékeny

Céltudatos

Gyorsan cselekszik

Önálló

Versengő

Rámenős

Megbízható

Akaratos

Követelőző

Hangos

Hajigálja a játékait

Keveset alszik

Manipulatív

Hisztis

Nyughatatlan

Hajthatatlan

Próbálgatja hol a határ

Veszekedős

Makacs


Szangvinikus:

Derűs

Kíváncsi és rácsodálkozó

Sokat gőgicsél

Imád emberek között lenni

Produkálja magát

Készséges, fogékony

Kíváncsi és bátor

Ártatlan

Találékony és hatalmas a képzelőereje

Vidám, imádja a tréfát

Be nem áll a szája

Dicsekszik

Lelkes

Társaságban van igazán elemében

Hisztizik, hogy odafigyeljenek rá.

Tudja magáról, hogy elbűvölő

Mindent megfogdos

Sír, ha nem veszik fel, vagy ha fáradt

Nincs kitartása

Rendetlen

Könnyen elkalandozik a figyelme

Nehéz fenntartani az érdeklődését

Hullámzó kedélyállapotú

Megköveteli a bizalmat

Gyakran füllent

Feledékeny


Üdv : Kati

2010. júl. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/487 anonim ***** válasza:
91%

Sziasztok:) Kati, küodtem fotókat! Egy jó hónapja úgy begyulladt a félig kinőtt bölcsességfogam, hogy enyhe szájzárat kaptam. Persze az uram szerint ez néha előny, kevesebbet csipogtam, az biztos:)) Zsozso tegnap elesett a semmiben.... Csak úgy az előszobakövön a képére esett és letört az első fogából egy darab:( kicsit nyekergett, aztán ment is tovább a kertbe, épp locsoltunk, imád virágot locsolni, seperni a teraszon. Amikor bekapta később a cumiját, leverte a víz a fájdalomtól:(

Katiék kerti sztoryja azért vidámabb volt.... így is kiállnak a fogai, jajj kis cukinyúl fogú babám!

Ez a takarítás brutál néha, de komolyan! 8 éve építkeztünk , rohadt nagy lett:( egyedül takaritottam mindig is. De! Anyósom két hete megajándékozott, méghozzá megkaptam a bejárónőjét július végéig, mert elutaztak:)))) na, ezért is tudok napozgatni, lábat lógatni:) akkora segitség, hogy egyszer jött egy héten, el sem hiszitek! Ketten csináltunk mindent, igy az összes függöny és ablak ragyog, újra tiszta a garázs! Ja, 400nm....rohadna meg, aki ekkora házat épít....púpnak.... Puszi:Lilla

2010. júl. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/487 A kérdező kommentje:

Kati! Szóval rendmániás vagy(voltál):))) Én is,de mára már lejjebb adtam. Megkaptad az e-mail-em? Amikor a teszet küldet én kielemeztem,de nem volt,megoldás.Elküldtem neked,hátha te érted....

Hogy lehet a 4 órás alvást megszokni..... én is annyit alszom egyfolytában,mert éjszaka még Liza többször felébred és vagy vissza alszom vagy már nem tudok:(((

Lilla! 400nm????!!!!! Akkor ez egy palota..... Nem semmi lehet kitakarítani. 3-an laktok benne?

Remélem Ági nem "disszidált" Bulgáriába,régóta nem jelentkezett.

Hogy bírjátok ezt a hőséget? Mi tetőtérben lakunk és 30 fok felett van a hőm.a lakásban. Sokat pancsolunk a teraszon,hogy vhogy kibírjuk.

Jó éjt csajok,holnap írjatok

Veronika

2010. júl. 11. 21:51
 89/487 anonim ***** válasza:

Holnap van - írok. :)

Lilla nyert - 400nm... Hmmmm... Akkor nem is kell mindennap találkoznotok egy akkora házban. :) Megkapod tőlem a "Profi Háztartási Anyagép" - virtuális kitüntetést.

Igen, igen rendmániás voltam. A lelkem legmélyén még mindig szeretném, ha olyan igazi, kedves, takaros kis otthonunk lenne, de jelenleg kisebbségben vagyok ezen óhajommal. Mert hát milyen unalmas ha mindig minden a helyén van. :) A férjem egy kedves, békés flegmatikus, aki roppant trehány, de a szangvinikus fele olyan aranyosan tudja előadni magát, hogy nem lehet rá haragudni. Jellemző történet : szerelmünk hajnalán megkért, hogy egyik nap inkább nála aludjunk, mert későn végez, korán kezd. ( 70km-re laktunk egymástól. ) Hamar végeztem, bementem a dolgozójába a kulcsért és ígéretet tettem, hogy csinálok vacsorát. Persze megérkezvén a "kéglibe" a jól ismert bombatámadásos állapot fogadott, így rendet raktam, kitakarítottam és este a szép, tiszta lakásban, gyertyafénynél vacsoráztunk. Nagyon bántott, hogy egy szót se szólt, o.k., hogy nem lőtt tűzijátékot fel a Holdig, mert "kiganéztam", de azért néhány rakéta jól jött volna. :) Vagy legalább egy "Ügyi vagy!". De semmi! Pár nap múlva, a "bedepizve" tettem fel a kérdést, hogy egyáltalán észrevette-e, hogy kitakarítottam, mire ő : "Igen, észrevettem. De nem haragszom." - És mindezt tök komolyan! - "3 napja nem találok semmit, de nem baj, tudom, hogy milyen fontos neked a rendrakás, meg hát úgy szereted csinálni. Én meg téged szeretlek, úgyhogy elviselem." És ezek után még hozzámentem, szóval úgy kell nekem! :)

Nagyon meleg lesz a héten, leányzót nem viszem oviba - biztos morogni fog az óvónéni, de sebaj! Itthon van kemény 21-22 fok, minek aszalódjon ott? Sorházi középső lakás : előny, hogy télen meleg, nyáron hűvös, cserébe nincs ablak a fürdőn. :( Igaz, az emeleten 24 fok is van, de oda csak este megyünk fel aludni, akkor meg ki lehet szellőztetni. Vettem a gyerekeknek egy 160-as köralakű, merevfalú medencét. Pont az ő méretük, 25cm magas. Az udvaron van egy nagy fa, ami jól árnyékol, ott "partyzunk". Szegény kutya is ott hűsölne, de ha meglátja a kiskorúakat, menekülőre fogja.


Hogy alakul a dackorszak? Szilvit irigylem, tudom mi a különbség a "néha ördög" és a "bájos törpezsarnok" gyerkőcök között. Roland is dackorszakozik, de ő legalább nem napi 24 órában nyomja. Egyik pillanatban cuppanós puszikkal "bombáz", a következőben meg már üvöltve fetreng, mert nem engedtem a nyakamon lévő anyajegyet "leműteni".

Nekem nagy segítség volt, mondhatni "sorsfordulat", amikor az e-mailben említett Florence Littauer könyveket elolvastam és elkezdtem alkalmazni a leírtakat. Én melankolikus vagyok. A munkában kolerikus, fanatikus "vadállat", ami egy felvett szerep, de muszáj volt hajtani, pörögni a végkimerülésig. Anyaként egyre több kolerikus jellemvonással bírok - nehogy már "megegyen a gyerek reggelire". Nem szeretem ezt a szerepet, de muszáj, ha nevelni akarom. Én nem ilyen gyerek voltam. Állítólag a férjem sem. Anyukám mondta : "Hát, ha te vagy a bátyád ilyen pörgősek lettetek volna, biztos megőrülök. Vagy agyoncsaplak benneteket." Mindez egy nyugodt délutánon hangzott el, amikor a kislányom békaügetésben elment a kapuig, majd féllábon (!) visszaugrált és ezt kb. 10-szer megcsinálta, majd labdát pattogtatva futott és indiánszökkelésben vissza, mi pedig szóltunk, hogy pihenjen már egy kicsit, mire ő : "Nem tudok, nincs rá időm, épp sportolok!" :) Nem rosszalkodott - csak él ezerrel. Amilyen hőfokon ő működik, azt már nézni is fárasztó.

Szerencsére az oviban is tolerálják ezt.Pl.: Szeptember, 4.napja járt oviba, korábban érkeztem, épp végeztek az evéssel, óvó néni sorakoztatta a csoportot kézmosáshoz. A gyerekek vitték vissza a tányérokat, kászálódnak fel az asztaloktól, az én lányom állt az óvó néni mellett és "vezényelt" : "Süni csoport! Süni csoport!Sorakozó! Kézmosáshoz felsorakozni! Sorakozó! Gyerünk, gyerünk! Igyekezzetek! Süni csoport! Sorakozó!" Néhány lassabb gyerek kezéből kitépte a tányért és elrohant vele a "gyűjtőbe", közben folyamatosan dirigált. Amikor már mindenki a sorban állt, akkor az óvó néni kedvesen megköszönte a segítségét és kérte, hogy vezesse a csoportot a mosdóba. Mire Anna :" Rendben van! Nyugodtan szóljál és majd még máskor is segítek." :) Én égtem, mint a Reichstag, hogy milyen dirigálós a lányom, de az óvó nénik megnyugtattak, minden csoportban van 1-2 vezető, ez nem ciki, fogadjam el én is végre a saját gyerekemet!


"Könnyű szeretni valakit azért, mert tökéletes. Az elfogadás és a szeretet igazi próbája, ha az illető jellemében és cselekedeteiben is messze áll attól a tökéletességtől, amelynek a lehetőségét felfedezni véljük benne."


"Isten nem követ el hibát."


Szóval csak kitartás csajok, visszasírjuk még a dackorszakot, meg azt, hogy ilyen picikék még! Nem könnyű velük, de képzeljétek el, ha hirtelen megszűnnének a kolerikus és szangvinikus tulajdonságok, milyen csendes,egyszerű lenne a világ, tele tutyi-mutyi, idealista alakokkal. :) És senki nem látná meg a gyíkban a benne élő hatalmas krokodilt! :)))

2010. júl. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/487 anonim ***** válasza:

Meglepetééés! :) Mindenképp olvassátok el! Szuper könyv!


[link]


K.

2010. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!