Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én vagyok olyan, hogy...

Csak én vagyok olyan, hogy soha nem adnék a gyerekemre farmert? Miért kell ezért cikizni? Kezdem azt hinni, hogy ez szimpla irigység.

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy diktátor, úgyhogy felpróbáltattam a kislányommal hogy ne csak az legyen amit én akarok de rögtön vetette le, hogy szúr. Én se hordok mert szerintem nem utcára való. De amikor mondtam, hogy nincs farmerja, nagyon csúnyán kioktattak. Amúgyis, nem akarom hogy megfázzon, egy farmer kb semmennyire nem melegít. De miért baj ez? Nyárra len bézs, télre gyapjú sötétkék gumis derekú szoknyái, bermudái vannak, és ehhez fehér ingpóló vagy póló és gyapjú/pamut kardigán. Semmi csicsa vagy ilyesmi. Mégis gonoszkodik a többi szülő, hogy milyen sznob vagyok, és szerintük az én gyerekem túlöltözi a többit, és biztos direkt csinálom felvágásból.

gázul néz ki.



2018. szept. 21. 12:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
64%

Továbbra sem értem miért szólnak meg. Amiket linkeltél ruhákkal semmi gond.

Galléros pólója az én lányomnak is van és virág mintás ruhaszoknyája is.

Van farmerja, de pamutharisnya, ruhaszoknya, csizma és kabát összeállításban inkább dicsérik, mint beszólnak neki.

2018. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:
Utólsó! Köszi a rendes választ. Ti vagytok a bezzegek. Ti vagytok azok a kik folyton egymást lesik hogy ki mit hogy. Magadból indulsz ki. Mert ez monden amihez értetek. Annyit szeretnék, hogy ne közösítsék ki azért mert nem a Disnyn nő fel. És nem rendetlenkedik, meg gonoszkidik mint a többi. Én nem reklámozom hogy olvas. Az ha más nem képzi a gyerekét az az ő baja. Én a munkában élem ki a sikereket, nem abban hogy mit főzött ma a szomszédasszony. Persze látszik a viselkedésbeli különbség, biztos ez is piszkálja őket
2018. szept. 21. 14:16
 23/67 anonim ***** válasza:
89%

Ezaz, lázadj, lázadj! Érezd, hogy különb vagy a többinél! Hát nehogymár beállj a birkasorba, amikor te olyan finom vagy és különleges! :D


Egyébként leszarom, hogy öltözteted a lányodat, tőlem ágyékkötőben és vödörrel a fején is útnak indíthatod reggelente, de a stílusod vicces. :D

2018. szept. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
85%

Juj dolgozol is? Nagyon menő :D

Gyerekeddel cseszel ki, mert őt cikizik, meg közösítik ki stb.

2018. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
81%

Gondolkozz el rajta, hogy nem öltözi-e tényleg túl a többieket. Az, hogy egy iskolába (ha nincs egyenruha) nem minden nap ünneplőben járnak a gyerekek nem csak kényelmi szempontból van, hanem úgymond az az "illem".

A bélelt esetleg gumis derekú farmer jó kompromisszumos ötlet (amennyiben mégis kellene az a farmer), szerintem is sokkal jobb viselet, mint magában. Ne divatüzletben vásároljátok, hanem gyerek ruházati boltban (ha van még ilyen), ott szerintem nagyobb eséllyel találsz megfelelőt. Egyébként egyetértek, hogy a farmernál sokkal kényelmesebb és praktikusabb gyerekruhák is vannak.

A fehér póló mondjuk nekem is fura, nem csak a két véglet létezik, vannak (legalábbis amikor én voltam gyerek) voltak más, általános gyerekmintás pólók is, én azokat szerettem. De persze, ha a lányodnak nem szeretne színeket és mintákat, akkor felesleges csak azért ráadni, mert mások szerint kell.


Egyébként nekem sem volt farmerom gyerekkoromban, csak két örökölt darab, amiket meg nem is szerettem. Negyedikes koromban nálunk is ez volt egy előadásra az előírás, nagy bajban is voltam. Amikor felsősként lett saját farmerom, tényleg hideg volt télen, kellett alá harisnya, csak persze hordtam, mert az volt a divat. A farmer helyett mondjuk nekem nem ilyen csinos ruháim voltak, mint amilyeneket te írsz, ezért ahogy nagyobb lettem, és nem volt már mindegy mi van rajtam, nem szerettem ezt az állapotot.

2018. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
11%

kezdjük ott, hogy én nem küldeném oviba a gyerekemet.

ha már megszültem, vele akarok lenni legalább az első 7 évben, hogy ne a más elveket valló szülők gyerekei és az óvónők formálják az ÉN gyerekemet. de ez megint egy radikálisabb nézet, és csak azért írtam, hogy különcebbnek tűnjek nálad:)))

2018. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
91%
Van kb 30 farmer es farmerszeru nadragom. Mindegyik mas fazonu, mas a tapintasa. Van kenyelmes es van alkalmibb. Meg a gyerekemnek is van egy belul puha belelt, meg vannak jeggingsei is amik kenyelmesek. Inkabb te vagy fura, hogy a 3ezer fele farmer v ahhoz hasonlo nadragbol egyik se felel meg. Igazabol nem tudom ertelmezni a problemat ugyhogy tobb hozzafuzni valom nincs.
2018. szept. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
95%
És miért kell gonoszkodva cikizni és lenézni azt, aki farmert hord? :D Ilyennel sem találkoztam még. (Meg még olyan gyapjúval sem - legyen bármilyen elegáns -, ami ne szúrt volna, mindig harisnyát vagy hosszú ujjast kell alávenni és persze szuper jó kint a hóesésben, de nehéz és marha meleg, amikor az ember bemegy valahová.) Vannak magas derekú, bélelt, extra puha, bio-öko vagy naaaaaagyon drága farmerek is, ha ez a kritériuma a ízlésességnek :) de azt nem hiszem, hogy attól lesz nőiesebb, pláne okosabb valaki, ha csak azért sem hord farmert. (Teszem hozzá, ne hordjon, ha nem szeret, csak ne nézze le ilyen külsőségért a másikat és ne általánosítson.) És az utcára meg miért kéne úgy öltözni, mintha ötórai teára készülnénk? A gyerek meg téged utánoz, mint kislány a nőt, és neked akar megfelelni, mert szeret, mert ebben dicséred meg, így ezt a mintát kapta készen. Ahogy azt is, hogy sokat foglalkozzon a külsejével és hogy ki mit gondol róla a ruhája alapján. Jó eséllyel, ha te mégis hordanál farmert, ő is szeretné. De lehet, ha kamasz lesz, majd egy ideig pont ellentétesen szeretne öltözni, mint te. Aztán majd csak kilyukad annál, ami igazából ő... és lehet, hogy farmert fog hordani, de te akkor is el leszel ájulva tőle.
2018. szept. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
57%
De ronda ruhák. Miért egeted szegényt?
2018. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
Tehát:különleges, egyedi, menő és finom vagyok😂 Kösz. Aki rendesen válaszolt, annak köszi szépen. A lányom túl határozott egyéniség ahhoz hogy befolyásolják. Elég szomorú hogyha annyi nincs a legtöbb gyerekben pár évesen hogy ne irigykedjenek. El kell fogadni, hogy vannak aki jobban élnek nálunk. Persze tőletek tanulják. Nem akarom hogy ráragadjon a többiek gonosz, neveletlen és buta viselkedése. Magántanuló lesz. De az nem most van. Én biztos hogy nem maradok otthon, de így is meg tudjuk oldani.
2018. szept. 21. 14:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!