Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti beleegyeznétek,...

Anyukák! Ti beleegyeznétek, hogy a szüleitektől kapjátok meg a fizetésetek összegét, és ne menjetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

A szitu: Nem tudnátok ketten kigazdálkodni a GYED utáni otthonlétet számodra, mert a férjetek fizetéséből nem él meg normálisan egy 3 fős család, de visszamenni sem akarnátok dolgozni a gyerek miatt, és a szüleitek felajánlanák, hogy fizetik nektek a kívánt összeget, míg vissza nem mentek majd (évekig is).


A szüleiteknek ebben a példában nem okozna ez gondot és maguktól ajánlották volna azért, hogy ne legyen mókuskerék az életetek még egy darabig.


Elfogadnátok?



2018. nov. 8. 11:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
45%
Én simán elfogadnám, ha nekik ez nem plusz teher.
2018. nov. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
66%

"Dok múlik szon hogy ki milyen viszonyban van a szüleivel."


Pont azért nem fogadnám el, mert nagyon jó a viszonyunk. Az utolsó vasát is nekünk adná, ha engednénk. Ha milliomos lenne, akkor se engedném.

Rakja félre, jó lesz az később, mi már felnőttünk, megoldjuk. Az bőven elég segítség, ha a saját jövőjére megfelelően gondol.



"El se tudom képzelni milyen lehet egy gyerek első eve úgy hogy a jet szülő non stop jelen van."

Valamit félreértettél. A harmadik évről szól a kérdés és nem két szülő otthonlétéről.

2018. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. nov. 8. 12:45
 14/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem.Gyereket úgy vállal az ember, hogy képes legyen a partnerrel onalloan eltartani. A gyesből valóban nem lehet megélni, a gyerek vishhont mehet bölcsibe, anyuka meg dolgozni. Ha felnőtt vagyok annyira, hogy gyereket vallaljak, akkor nem várom el a szüleim támogatását. Ha elvárom, akkor gyerek vagyok és nem való nekem még saját gyerek.
2018. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
76%

Nem, pedig ők is megtennék értem és a testvéremért is, ha arról lenne szó.

De nem azért mentem férjhez és alapítottunk családot, hogy a szüleimre legyek utalva pénzügyileg életük végéig.

Inkább én segíteném őket, ahogyan csak lehet.


És ha a szüleiddel történik valami, vagy szükségük lenne arra a plusz összegre, akkor mit csináltok? Éhenhaltok?

2018. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
68%

Elfogadnám, de azokkal is egyetértek akik úgy gondolják, hogy nem. Ideális persze az, ha apuka képes eltartani a családját a gyes alatt is, ha anyuka úgy dönt, hogy szeretne otthon maradni a gyerekkel.

Ha valamelyik gyerekem ilyen szituációban lesz mint amit írtál, és tudjuk támogatni a férjemmel, szíves örömest meg fogom tenni, és nem fogom cserébe várni semmit.

2018. nov. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
64%

Ezt még olvasni is rossz. GYED után ha nem él meg a család, anyuka visszamegy dolgozni, gyerek már 2 éves tehát bölcsibe. El nem tudom képzelni azt a lusta nőt aki inkább zsebpénzt kap apucitól/anyucitól csak ne kelljen dolgoznia holott már simán mehetne! Szégyen. A férj is kb. eláshatja magát ha ezt elfogadja.

Az más szitu ha pl. nem járna gyed és a baba még picike akit nem szívesen adsz bölcsibe, de könyörgöm, 2 éves, ekkor kezdik a bölcsit, ha vissza kell menni dolgozni.

Arcomról égne le az összes bőr ha anyaként zsebpénzt kapnék mert büdös a munka.

2018. nov. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%

Természetesen nem.


A legfőbb és legépeszűbb ellenérvem: a nyugdíj időszaka ÉS összege is kiesik ere az időre. Azaz a kedves szülők éppen hogy rosszul segítenek. Mint a szülő, aki csokit vesz a cukorfüggő gyerekének ahelyett, hogy jól segítve lehozná a cukorról.

2018. nov. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
63%

"nyugdíj időszaka ÉS összege is kiesik ere az időre"


Ez nem igaz, mivel a gyesből is vonnak nyugdíjjárulékot. Így ketyeg az idő.


Ha pedig gyeden volt előtte, akkor eleve él is a munkaviszonya is gyes alatt.

2018. nov. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
40%

19

Butaságokat beszélsz.

Az értő olvasás sokat segít az életben:


"fizetik nektek a kívánt összeget, míg vissza nem mentek majd (évekig is)."


ÉVEKIG is. Szó sem volt a gyes egy évéről kizárólag.

2018. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!