Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti beleegyeznétek,...

Anyukák! Ti beleegyeznétek, hogy a szüleitektől kapjátok meg a fizetésetek összegét, és ne menjetek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

A szitu: Nem tudnátok ketten kigazdálkodni a GYED utáni otthonlétet számodra, mert a férjetek fizetéséből nem él meg normálisan egy 3 fős család, de visszamenni sem akarnátok dolgozni a gyerek miatt, és a szüleitek felajánlanák, hogy fizetik nektek a kívánt összeget, míg vissza nem mentek majd (évekig is).


A szüleiteknek ebben a példában nem okozna ez gondot és maguktól ajánlották volna azért, hogy ne legyen mókuskerék az életetek még egy darabig.


Elfogadnátok?



2018. nov. 8. 11:19
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Gondolkodom, mi lehet rá ok. Talán, hogy ne menjen bölcsibe vagy oviba minden napra, vagy amit pl a kérdéaben szó szerint írtam a mókuskerékről. Nagyon sok nő nem dolgozik 1 gyerek mellett, hátha valaki megírja majd ide, miért látja helyesnek így. De olyanok véleménye is érdekel, aki szerint jó dolgozni 2 év után és a gyereket bölcsibe adni.
2018. nov. 8. 22:06
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azért szükséges, mert az apuka reggel 6kor megy és este 8kor jön. Hozni, vinni a gyereket, ha beteg itthon lenni vele és minden egyebet nekem kell intézni. Suli után ( igen elsős és még mindig itthon lustálkodom) még leckét nézni, megcsináltatni vele. Külön órán üldögélni. Erre mind egyedül vagyok. Soha, senki nem tud rá vigyázni, így ez az egy lehetőség van. De jó, mert nem csak egy kis idő jut rá, hanem egész délután a gyerekemmel tudok foglalkozni és hétvégén se az elmaradt házimunkát kell bepótolni. Mindent meg tudok csinálni hétközben. Nekünk így jó..bár még jobb lenne, ha az apukája előbb haza jönne, de most ez van, ezt kell megoldani.
2018. nov. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Itt a sajat tapasztalat: 2 evesen bolcsibe adtam a gyereket, addig is rokonok cegenel dolgozom reszmunkaidoben, mig nem talalok masik reszmunkaidos allast (vagy 6-7 orasat) - ami iszonyu nehez. De dolgozom, van erteke a munkamnak, hasznalom az agyamat, nem itthon doglok. Nekem nem "mokuskerek" a felnott elet, hanem...mit mondjak erre? Ez az elet, nem akarom kihuzni magam a kotelezettsegek alol. Es dolgozni akarok, hasznalni a kepessegeimet, a nyelvtudasomat, a kreativitasomat. 4re visszaerek a gyerekert, aki ilyenkor meg vigan eljatszik a bolcsiben. Mivel ferjem keson er haza, meg min. 4 orat egyutt vagyunk. Ebbe kb barmilyen program belefer...
2018. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
35%

Mókuskerék nem csak munka lehet. Az is mókuskerék ha otthonragadsz mert nincs kedved vagy motivációd csinálni valamit ezért minden napod ugyanaz a céltalan lézengés addig amíg a gyereket haza nem hozod az oviból. Mert neki kell a gyerektársaság, az oviba jó ha jár! Aki azért nem viszi hogy legyen ürügye az otthonlétre az önzőseg.

A bölcsi nem feltétlen jó, inkább szükséges ha visszamegy anyuka. Én fiam 2 éves kortól ment. Szerette és hamar önálló lett. Persze nem vittem volna ha nem muszáj, de az meg sem fordult a fejemben hogy anyumék fizessenek nekem..egész egyszerűen ciki. A férj meg....nem férfi ha ezt hagyja. Rá nézve egyenesen megalázó hogy a feleséga szüleitől kap zsebpénzt holott már vele él.

2018. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
50%

kérdező különbség van a között hogy szüleid tartanak el téged és a családod,vagy a férjed tart el.bár számomra egyik rosszabb mint másik ,

más mondja meg nekem mit vehet meg és mit nem mert számon kérnék ,ismerek olyan anyukát aki közölte hogy az ovis gyereke melett sem megy vissza dolgozni ,és mai napig nem ment vissza dolgozni,férje eltartja.

2018. nov. 10. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:
Ilyenkor a férj negmondja, mire költhet a nő? Szerintem ez nincs így, mert akkor közös kassza se lehetne akkor, ha mindketten keresnek pénzt, hiszen az egyik úgyis többet keres.
2018. nov. 10. 07:56
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha a nő shoppingol csini rucikat heti szinten akkor nyilván megmondja hogy "Szívecském, talan nem erre keresem a pénzt..ha szeretnél nagy lábon élni, keress munkát te is" De ha a pasi havi millákat visz haza, a nő vígan shoppingol mialatt a gyerek oviban van (ismerek ilyet).


Szóval ez függ a nőtől és a pasitól, valamint a keresettől is.

2018. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!