Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én mászok falra az ilyen...

Csak én mászok falra az ilyen tehetetlen szülőktől?

Figyelt kérdés

Óvónőként dolgozom. A szituáció:

Anyuka beesik 16:45 körül a gyerekért (5ig van ovi), viszont a kisfiú kiveri a hisztit, hogy ő nem akar hazamenni, elkezd sírni, ordítani, az anyja meg csak áll az ajtóban, mint egy rakás szerencsétlenség, és ahelyett, hogy erélyesen rászólna a gyerekre, hogy márpedig megyünk, még elkezd neki ott könyörögni, hogy "jaj gyere már csibém". Körülbelül 10 perc elmegy ezzel a vitával, mi óvónők persze nem szólhatunk semmit, mert ugye jópofizni kell, pedig zárnám az óvodát, és marad körülbelül 10 percem arra, hogy gyorsan átöltözzek, összeszedjem a cuccom és kifussak a buszmegállóba.


Ez csak egy eset a sok közül. Ti is találkoztatok már hasonló esettel? Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy egyes családokban hogyan lehetséges az, hogy a gyerek a főnök, nem pedig a szülő.


2019. febr. 6. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
84%
Jah és tudod én 5.30kor ibdulok a munkába, ott vagyok 16.30-17:00ig, majd elindulok haza 80kmre autóval.... és még sosem játszottam el, hogy valami feladat közepén vagyok, de sajna félbehagyom mert 16.29van és nekem 16.30kor lehár a munkaidőm.....
2019. febr. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
100%

#19 ha az óvónő nem segítene, levenném a cipőmet és kihoznám. De minek balhézzunk, ha békésen is megoldható.

2x szólok, azután megyek összeszedem a cuccait. Nem farkasszemet nézünk.

2019. febr. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
100%

26:30-ig dolgozom ami azt jelenti, hogy 16:30-kor kikapcsolom a gepet(ha nincs túlóra), veszem a cuccom és kB 16:35,40-kor kisetalok.

8kor pedig úgy kezdek, hogy akkor már leutom az első billentyűt a gépen.


Ilyenkor egyébként lehetne segíteni a szülőnek, pl, menj haza, mert én is megyek bezar az ovi stb.

Nem kötelező végig kinlodni 10 percet

2019. febr. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
38%

Jaj de jók a válaszok, tipikus van kalapja nincs kalapja...

Olvassátok mit írtok? " Nem fog belehalni ha kicsit tovább marad az óvónő " nem is értem miért ragaszkodik szerencsétlen a munkaideje végéhez, az senkinek se jut eszébe hogy ez is egy MUNKA , aminek van eleje és vége .

És esetleg ő is szaladna sietne máshova.

Most mindegy hogy a kérdezőről van e szó, de honnan tudjátok, hogy az óvónőnek nincs e saját gyereke akiért ugyanúgy sietne ? Vagy bármi más dolga? Nem, nem kötelessége 5 után ott maradni ! Ez nem karitatív szolgálat, hanem munkahely...

Elég baj, ha vki így áll hozzá a nem fizetett túlórához, hogy "jaj hát nem esik nehezemre elpakolni és maradni még ".

Másik : " nyilván egy hatévest már nem kéne ölben kicipelni az anyjához, de azért te, mint óvónő, egy kicsit odatehetnéd magad, ha a gyerek nem indul el kifelé."

Egyes anyukák lennének vérig sértve ha az óvónő megfogná, kitenné a gyereket , amikor ő is ott van már !! Mert az oké, hogy amikor nincs ott a szülő, az óvónő a "főnök" de utána már nem! Nekem rosszul esne ha az óvónő tenné ki a gyerekemet, miközben én is ott vagyok ( de nem is szivatom ott 5 órakor könyörögve a saját gyerekemnek gazsulálva...)


És volt egy ilyen hsz is, hogy SZÓLJON az óvónő anyukának, hogy zár az ovi :O

wtf!! Anyuka felnőtt ember, pontosan tudja mikor zár az ovi, nehogymár mindennap figyelmeztetni kelljen mint egy 5 évest ....


Én nem azt írom, mint ti mindannyian hogy jaj de jó hogy nem a mi óvónőnk a kérdező, hanem azt hogy jaj de jó hogy nem vagyok óvónő....

2019. febr. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
79%

" De teljesen mindegy, már megszoktam, hogy mindig mindenben az óvónő a hibás,"


Talán nem kéne ide jönni névtelenül kibeszélni másokat, és egy rossz szót nem szólna rád senki. Én meg az ilyen minden lében 2 kanál okoskodóktól mászok falra, akiknek nincs annyi vér a pucájában hogy megmondja bárkinek is hogy mi a baja vele, inkább idejön a névtelenség mögé bújva szidni a szóbanforgó személyt. Aztán még rá is teszel egy lapáttal az önsajnálatoddal, mert brühühü te vagy mindig a hibás. Igen te vagy, máskor ne menj házhoz a pofonért. Ez az oldal meg nem arra való, hogy pletyizzél.

2019. febr. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
37%

Na ezért lesz ez hiányszakma... A 24. válaszoló látja egyedül normálisan a helyzetet.

Én meg örülök, hogy nem ilyen a szülői közösség a csoportokban, hanem normális emberekből áll.

2019. febr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk az oviban nem lehet cipővel bemenni a csoportszobába, ergo mindig elvártam, hogy az ajtóból szóltam megjöttem a gyerekért, az óvónő pakoltasson össze vele és kísérje oda hozzám a gyereket. Nem én erélyeskedem az ajtóból meg kiabálok partvonalról. Persze szívesen összepakoltatok vele és bemegyek érte, de gondolom az meg azért nem tetszene óvónőnek, mert takarítani kéne utána. Ha egy óvónő tudja, hogy gyerekért mikor jön a szülő, pláne mivel eszerint ketten vannak márcsak az oviban, felkészíthetné a gyereket, 10 perccel háromnegyed előtt, készülj és indulj, pláne ha tudja, hogy nehezen indul a gyerek. Mikor anyuka ott áll az ajtóban, már csak át kell adni azt a gyereket. Ebben a helyzetben inkább az óvónőt látom inkompetensnek, egyébként sem kell jópofiznia a gyerekkel. Azért oviban van heti 5 nap, reggeltől estig, ott már más feladata van az óvónőnek, nem a jópofizás. Nem találkoztam még ilyen esettel, hogy egy óvónő jópofizik és nem mer szólni a gyereknek. Nálunk nevelték és irányították a gyerekeket a pedagógusok, nem jópofiztak. Illetve ha szülővel volt probléma a szülővel sem jópofiztak, hanem keményen odaálltak. Jópofizni kocsmában haverokkal szokás.
2019. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
81%

na igen 27 es ez akkor van ha normális a szülő és nem kéri ki magának...sajnos felénk is ez a jellemző hogy szerencsétlen óvónők jót csinálni nem tudnak!!! Ha elmondják a véleményüket,tapasztalatukat, ne adj isten rá mernek szólni a gyerekre mikor minősíthetetlen hangnemben ordít pl. a nagyszülővel, akkor a szülő kéri ki magának, hogy majd ő megneveli...

Szerencsétlenek nem csodálom, hogy már öt pihepuha burokba próbálják csomagolni a véleményüket meg hogy mit szeretnének vagy mi az elvárás.

2019. febr. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt a mondatom másik fele, hogy aztán ez a stílus már jópofizásnak tűnhet dehát sokszor nem tudják már , hogyan tálalják. (pedig tök mindegy, mert egyes szülőknek semmi se tetszik, nálunk minden gyerekem csoportjában volt olyan megmondó szülő akinek soha semmi nem volt ínyére....)
2019. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
100%

Én a bölcsiben jártam úgy többször, hogy a nagy hangzavarba a gyerekem nem vette észre, hogy megérkeztem. Én ugye, nem mehetek be, hiába szólongattam nem is hallotta, a gondozónő meg kaján vigyorral az arcán ált az ajtóban...

Értem én, hogy miután megérkezik a szülő, már nem a te felelősséged, de mivel egyébként sem volt egyéb dolgod, te is segíthettél volna pár szóval. "oltom a lámpát, nem marad senki, zárom a csoportszobát, megyek én is, reggel találkozunk" Neked is könnyebb lett volna.

Ha pedig egy ennyire visszahúzódó kisfiúról van szó, mint írtad, hogy napközben a többi gyerek között nem érzi jól magát, nem mer játszani senkivel, akkor ezt te tudnád megfelelően kezelni és nem az a megoldás, hogy ovi után a szülő összekiabálja!

2019. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!