Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én mászok falra az ilyen...

Csak én mászok falra az ilyen tehetetlen szülőktől?

Figyelt kérdés

Óvónőként dolgozom. A szituáció:

Anyuka beesik 16:45 körül a gyerekért (5ig van ovi), viszont a kisfiú kiveri a hisztit, hogy ő nem akar hazamenni, elkezd sírni, ordítani, az anyja meg csak áll az ajtóban, mint egy rakás szerencsétlenség, és ahelyett, hogy erélyesen rászólna a gyerekre, hogy márpedig megyünk, még elkezd neki ott könyörögni, hogy "jaj gyere már csibém". Körülbelül 10 perc elmegy ezzel a vitával, mi óvónők persze nem szólhatunk semmit, mert ugye jópofizni kell, pedig zárnám az óvodát, és marad körülbelül 10 percem arra, hogy gyorsan átöltözzek, összeszedjem a cuccom és kifussak a buszmegállóba.


Ez csak egy eset a sok közül. Ti is találkoztatok már hasonló esettel? Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy egyes családokban hogyan lehetséges az, hogy a gyerek a főnök, nem pedig a szülő.


2019. febr. 6. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
84%
Ugye ez csak vicc?! Kisgyermeknevelő vagyok, a gyerekekkel kapcsolatban sok kérdés merül fel , aminek jelentősége van. Amit te feltettél az nevetséges!
2019. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik tényleg átlátták a helyzetet, és nem fröcsögtek.
2019. febr. 7. 12:33
 33/66 anonim ***** válasza:
19%
Csak egy kérdés. Neked van már gyereked?
2019. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
62%
Nincs neki és óvónőnek is kezdő.
2019. febr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 A kérdező kommentje:
Nincs gyerekem, de ezt már írtam is egy korábbi hozzászólásban. És igen, kezdő is vagyok, így sajnos nincs sok tapasztalat a hátam mögött, amit pedig az iskolában megtanulunk, az a gyakorlatban nem ér semmit sajnos, de ez nem a mi hibának.
2019. febr. 7. 13:18
 36/66 anonim ***** válasza:
47%
A boltba miért mentek be pl. 21:50-kor, ha 22-kor zár? 22:01-kor már gondolom nem álltok masszához! Ugye? Azért szegény óvónő kezd 10-kor, 17-kor meg már az óvoda épületében sem akar lenni. Hm...
2019. febr. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
63%

És nem fröcsögtek??? Szerintem itt egy ember fröcsögött célirányosan, mégpedig te, mikor kibeszéltél egy anyukát egy nem arra való fórumon.

Fröcsögtek...eszem megáll.

2019. febr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
68%

Te kérdező az a fajta kérdező vagy ezen az oldalon, aki csak annak a válaszát fogadja el, aki vele ért egyet, mert csak az "látja át a helyeztet" csak az érti miről beszélsz, a többiek meg csak fröcsögnek -szerinted-. Mert ugye olyan nem létezhet, hogy van más vélemény, és igazság mint amit te annak tartasz.

Kár volt akkor kérdezni.

2019. febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
100%

"Egyes anyukák lennének vérig sértve ha az óvónő megfogná, kitenné a gyereket , amikor ő is ott van már !! Mert az oké, hogy amikor nincs ott a szülő, az óvónő a "főnök" de utána már nem!"

Hát sértődjenek! De most őszintén, ha anyu ott ácsorog, szólongatja, de a gyerek a füle botját nem mozdítja rá, nem jobb neki is, meg mindenkinek, ha nem neki kell levennie a cipőjét, és kivonszolni a gyereket, hanem kitereli az óvónő, aki eleve bent van a gyerekkel?

Persze, nem kell közbelépni, ha a szülő meg tudja oldani a helyzetet gyorsan, de ha éppen nem, akkor azért nem ártana. Aki ezen képes megsértődni, azt nagyon tudom sajnálni.

2019. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
39 hát igen, igazad is van, attól még sajnos gyakori az ilyen is aki megsértődik...
2019. febr. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!