Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én mászok falra az ilyen...

Csak én mászok falra az ilyen tehetetlen szülőktől?

Figyelt kérdés

Óvónőként dolgozom. A szituáció:

Anyuka beesik 16:45 körül a gyerekért (5ig van ovi), viszont a kisfiú kiveri a hisztit, hogy ő nem akar hazamenni, elkezd sírni, ordítani, az anyja meg csak áll az ajtóban, mint egy rakás szerencsétlenség, és ahelyett, hogy erélyesen rászólna a gyerekre, hogy márpedig megyünk, még elkezd neki ott könyörögni, hogy "jaj gyere már csibém". Körülbelül 10 perc elmegy ezzel a vitával, mi óvónők persze nem szólhatunk semmit, mert ugye jópofizni kell, pedig zárnám az óvodát, és marad körülbelül 10 percem arra, hogy gyorsan átöltözzek, összeszedjem a cuccom és kifussak a buszmegállóba.


Ez csak egy eset a sok közül. Ti is találkoztatok már hasonló esettel? Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy egyes családokban hogyan lehetséges az, hogy a gyerek a főnök, nem pedig a szülő.


2019. febr. 6. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
71%
Es meg mindig csak az itelkezes megy kerdezo. A helyedben ennyi osszecsengo velemeny utan, melysegesen elgondolkodnek a viselkedesemen, es nem tovabb pletykalnek olyan szulokrol akiknek arra a 10 percre latsz bele az eletebe amikor hozza vagy viszi a gyereket. Az meg hogy kinek van nehezebb dolga, ne ragozzuk. De ha ez neked ekkora teher, akkor szakmat kell valtani. Mindenkinek jobb lesz. Lehet menni irodaba dolgozni, versenyszferaba. es akkor nem kell irigykedni a nem minimalberes szulokre, hanem lehet nyugodtan tulorazni a nagyobb loveert. Na ott vegkepp leszarjak majd hogy megy a buszod.
2019. febr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
75%

"Mellesleg nehogy már sajnálnom kelljen egy olyan szülőt, akinek a gyereke többet van óvodában vagy mással, mint a saját anyjával. "


Szerinted hány szülő lenne inkább a gyerekével?

Azért ne tegyél már úgy, mintha sok óvónő nem csak a testi épségre figyelne a gyerekeknél. Sokszor nem is érdekli őket, hogy mit csinalnak vagy mondanak. A lényeg, hogy épségben maradjanak.

Válts szakmát. Szerintem nem vagy óvónőnek való (ha nem csak troll vagy). Írásod alapján a gyerekeket sem szereted.

Ez a baj az óvodákkal. Kénytelen az ember megbízni egy idegen emberben és rábízni a gyerekét. Csak remélni lehet, hogy a szakmájához méltó óvónővel lesz szerencséd.

2019. febr. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem még most válts szakmát. A gyakorlati problémáidat érteni vélem, de egy csepp melegséget, szeretetet nem érzek benned a gyerekek iránt a soraid alapján.
2019. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
75%

Akkor menj olyan intézménybe, ahol nem a tehetősebbek járatják a gyereküket.

Rossz nézni ahogy fröcsög belőled az irigység, meg a megvetés.

Szegény gyerekek sajnálom őket, hogy egy ilyen alkalmatlan rosszindulatú, irigy nő az óvónőjük.

Neked rohadtul nem azzal kéne foglalkoznod, hogy a szülőknek mennyi pénzük van, és mire költik. Neked az a dolgod hogy a gyerekkel foglalkozz napközben és ennyi. Hogy jösz te ahhoz, hogy bármilyen embert azért szóljál le mert nem minimálbérért gürizik?

De gondolom ha erélyesen rángatná ki a gyerekét meg az lenne a bajod, hogy mekkora agresszív idióta a szülő, nem?

Hihetetlen vagy, tényleg válts szakmát, de minimum óvodát.

2019. febr. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
67%
Te nem vagy 100as.... remélem rájössz egyszer hogy mekkora butaságot kérdeztél...
2019. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
29%

Kérdező, ez a GYIK véranya-szekciója, itt sose lesz igazad. Én megértelek, de most ez a divat, hogy a szülőnek nincs szava a gyerek előtt, ő csak rettegve figyelheti, hogy nem sérült-e éppen a gyerek kis lelkivilága, mert valaki rászólt. Csodálom, hogy megy még egyáltalán pedagógusnak valaki.

(Jöhet a mamahadseregtől a "remélemnincsgyereked biztosnincsgyereked látszikhogynincsgyereked" kántálás, amit akkor szoktatok, ha másba nem tudtok belekötni)

2019. febr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez a véleményem, mint a korábbiaknak, neked pályát kéne váltanod. Többen leírták már azt, hogy miért van ez így, olyanok, akiknek van gyerekük.

Nekem van 2. Az egyik a mai napig az iskolában is azt csinálja, hogy anya, miért most jöttél, amikor a legjobban játszom? A másik meg meglát, és odarohan hozzám, és örül. Egyformán nevelem mind a kettőt.

És volt, hogy rászóltam erélyesen a lányomra, hogy nem érdekel, hogy játszol, most jössz. Akkor meg az volt a baj. Mindenki úgy nézett rám, hogy milyen gonosz vagyok a gyerekemmel.

Az óvodai nyitvatartás meg ilyen, sajnos. Mindenhol. Sőt. Nálunk 5-ig volt, aztán a polgármester meghosszabbította fél 6-ra, hogy az 5-ös busszal akik jönnek haza, még be tudjanak menni a gyerekért. Valahogy az óvodavezetés ezt nem vette tudomásul, közölték velünk, hogy az ovi 5-kor zár, 5 után már takarítás van, akkor már ne legyen ott gyerek. Hah, 4.45-kor mentem, és a gyerekem a folyosón ült kabátban egyedül, az óvónők sehol, a dadus meg már a gyerekem körül mosta fel a padlót. Na, ennyit a nyitvatartásról. Amúgy te is nyugodtam összekészíthetnéd a gyereket, hogy készen várja anyukát, mire odaér. De ezt is többen leírták már.

A boltban hisztiző gyerekről meg annyit, hogy majd meglátod, ha lesz gyereked, hogy bizony a gyerek hisztizik a boltban a kisautóárt, meg a babáért meg a csokiért, és nem fogod mindig megvenni neki, és akkor mindenki előtt fog hisztizni. Emlékszem, én is hisztiztem, és normális ember lett belőlem. De a gyerekek már csak ilyenek.

De persze mindig vannak ott olyan emberek, akik majd teszik neked hangosan a megjegyzéseket, hogy te milyen alkalmatlan szülő vagy.

2019. febr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
23%
Valakinek erősen betalált az 56-os válaszom, legalábbis a priviben kapott, ékesszóló "Dögölj meg" üzenetből ítélve :D
2019. febr. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
72%
Kinek találz volna be? A véranyák pont azt kérik számon ezen a nőn hogy pedagógusként hogy lehet ilyen b..., aki jópofizni tud, de gyereket kirakni a csoportból nem, fegyelmezni nem. A dolgozók pedig azt ha 5-ig van a munkaideje miert tombol ha 5 perccel 5 előtt még a munkahelyén kell lennie? Köze nincs a témához a kommentednek sőt pont az ellenkezője a téma.
2019. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
77%
Ja és a véranyák az ilyen inkompetens, szakmájához mit sem értő, tehetetlen, pletyiző, jópofizó gyerekmegörzőktől másznak falra. Mert az óvoda pedagógiai intézmény joggal várnánk el hogy pedagógusok legyenek az óvónők.
2019. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!