Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én mászok falra az ilyen...

Csak én mászok falra az ilyen tehetetlen szülőktől?

Figyelt kérdés

Óvónőként dolgozom. A szituáció:

Anyuka beesik 16:45 körül a gyerekért (5ig van ovi), viszont a kisfiú kiveri a hisztit, hogy ő nem akar hazamenni, elkezd sírni, ordítani, az anyja meg csak áll az ajtóban, mint egy rakás szerencsétlenség, és ahelyett, hogy erélyesen rászólna a gyerekre, hogy márpedig megyünk, még elkezd neki ott könyörögni, hogy "jaj gyere már csibém". Körülbelül 10 perc elmegy ezzel a vitával, mi óvónők persze nem szólhatunk semmit, mert ugye jópofizni kell, pedig zárnám az óvodát, és marad körülbelül 10 percem arra, hogy gyorsan átöltözzek, összeszedjem a cuccom és kifussak a buszmegállóba.


Ez csak egy eset a sok közül. Ti is találkoztatok már hasonló esettel? Egyszerűen nem bírom megérteni, hogy egyes családokban hogyan lehetséges az, hogy a gyerek a főnök, nem pedig a szülő.


2019. febr. 6. 20:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, rossz helyen tetted fel a kérdést, itt akkor is az anyának lesz igaza ha a fejed tetejére állsz. Gondolom akik szerint normális hogy anyuka nem tudja fegyelmezni a saját gyerekét, meg nem tartja tiszteletben más munkaidejét, az nem bánja ha mindig túlóráznia kell ugye?
2019. febr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
84%
kérdező! Több fronton is kiakasztott a kérdésed: kb : a barinőm mesélte hogy az anyuka nem tudja megnevelni a gyerekét. Most komolyan???! Ilyet le mersz írni?! Lehet, hogy anyuka nem tudja, de az is lehet, hogy csak néha jön rá a dili a gyerekre. Vagy épp az oviból hazamenés a gyengéje... és minden másban “mintagyerek” egy adott szituációból kár ilyen messzemenő következtetéseket levonnod. Nekem úgy tűnik hogy egy percet sem kellett túlóráznod, hisz 5kor bezártál. Akkor mi a probléma? Hogy hisztizett a gyerek? Akkor pályát tévesztettél. Ha nem tetszenek az olyan hozzászólások amik nem téged erősítenek, ne tegyél fel kérdést!
2019. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
77%
Ha 5ig van ovi, akkor legkésőbb 5re kell oda érno szülőnek plusz öltözés+takarítás, kizárt hogy 5kor óvónő zárja az ovit. 6-ig tart a munkaidő minimum. Ha 3/4 5re ér oda anyuka és 10 percet könyörög akkor sincs ott 6-ig. Egy bolt ha bezár xkor, az eladónak nem addig szól a munkaideje hanem plusz hiszen még feladatai vannak.
2019. febr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, ha tudnád a kolléganőd miket mesél rólad a barátnőinek! A pletykákat tudni kell kezelni és nem mindent elhinni.

Van olyan iskola ahol úgy kezdik a szülőit, hogy a szülők legyenek szivesek csak a felét elhinni annak amit a gyerekek mesélnek, cserébe ők is csak a felét hiszik el annak, amit a szülőkről megtudnak. Az biztos, hogy a gyerekeknél is kell a szűrő, de szerintem ez felnőtteknél hatványozottabban működik.

2019. febr. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 A kérdező kommentje:

Hát kaptam hideget is meleget is, ugyanakkor többször hangsúlyoztam, hogy a kérdés lényege nem a felvázolt szituáció, hanem maga a kérdés. Írhattam volna olyan példát is, hogy anyuka nem tudja kezelni a boltban visító/hisztiző gyerekét, de hát ugye akkor is én lettem volna az máglyára való. Nem tartom jogosnak azt, hogy így nekem estetek, tudom jól, hogy van még mit tanulnom, de szerintem normális hangnemben is leírhattátok volna a véleményeteket, elvégre ez egy kérdezős oldal, ha jól tudom.


Higgyétek el, ha nem 10 perc állna a rendelkezésemre, hogy elrendezzek mindent, meg sem szólalnék, de szerintem ha a helyzetemben lennétek, akkor nektek sem tetszene, ha kapkodva kéne rohanni a buszra. De mindegy is, a kérdést lezártnak vélem, csodálatos képet kaptam a mai szülőkről, több kérdésem nincs. Annak pedig, aki normálisan tudott válaszolni, hatalmas köszönet. Legyen további szép napotok. :)

2019. febr. 7. 19:25
 46/66 anonim ***** válasza:
81%
Hogy te milyen vegtelenul arrogans es okoskodo vagy! Az a baj hogy ugy foglalkozhat valaki gyerekekkel, hogy neki nincs, es meg van pofaja beszolni a szuloknek, akik nap mint nap kuzdenek a gyerekneveles gondjaival. Ha neked is lesz gyereked meg fogod erteni, hogy nem minden fekete es feher mint a te szuk kis vilagodban. Arrol meg nehogy mar a szulo tehessen, hogy neked 17.05-kor megy a buszod! A boltos sem all fel a penztarbol mert megy a busz! Ha lekesed igy jartal. 17.00-ig kell elvinni a gyereket. Reklamalj a fonokodnek.
2019. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
100%
Zárás után a pénztárosnak is 10 perce van leadni a pénzt. 22.10-kor ki kellett volna mindig blokkolja, de sokszor csak akkor estem be a főpénztárba és bizony nem fizették ki a plusz időt, nem beszélve az utolsó busz eléréséről!
2019. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 A kérdező kommentje:
Kedves 46-os! Amíg a szülőnek mindössze egy szem gyerekkel kell "szenvednie", nekünk 30-al kell. Szerintem te is látod, hogy melyik a nehezebb. Mellesleg nehogy már sajnálnom kelljen egy olyan szülőt, akinek a gyereke többet van óvodában vagy mással, mint a saját anyjával. Ne aggódj, ebbe az intézménybe nem a minimálbérből élő felnőttek gyerekei járnak. Az meg nem szülő a szememben, akinek abban merül ki a nevelés fogalma, hogy minden sz*rt megvesz a gyereknek, hetente játékbolt, ugrivár, kutyafa*a.
2019. febr. 7. 20:54
 49/66 anonim ***** válasza:
52%
Az a baj hogy mi meg megtudtuk milyenek az óvónők. Ki nem sz...le szerinted hogy mikor megy a buszod? Szerinted ha gyárban dolgoznál háromnegyed ötkor elkezdhetnel készülödni? Ha 5ig van a munkaidőd, akkor ha pontban 5kor esik be anyuka sem szólhatnál egy szót sem. Másik ha nincs buszod, akkor autóval járj, ha nem tudod negoldani keress másik munkahelyet. Azérz hogy a te buszodhoz alkalmazkodjon bárki is. Hányszor lépsz le munkaidőben? Ahhoz hogy anyuka mit vesz otthonra, mikor megy a gyerekéért, hogyan neveli, az égegyadtaföldön semmi közöd. Az hogy hogyan viselkedik a gyerek a csoportban, ahhoz meg anyukának nincs, mert viselkedés másolt dolog, nyilván kevesebbet pletyiznél kolleganőkkek anyukákról lenne időd a munkádra. Es akkor gyerek ajtóban várna az anyukáját.
2019. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
84%
Anyuka meg azért nem tudja kezelni hisztiző gyerekét, mert 1.tapasztalatlan, 2. Tudja pont ott vannak az ilyen rosszindulatú, maga a megtestesült tökéletességek, ettől borzasztó frusztráltak lesznek és belekerülnrk egy spirálba. 3.rossz szülők. De beszéljünk rólad, hányszor segítettél anyukának az oviban? Hányszor segítettél anyukának boltban? . Hányszor segítettél gyereken a csoportodban? Ja csak a pletyizés, jópofizás, az megy.
2019. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!