Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti nem tartjátok ezt illúzióro...

Ti nem tartjátok ezt illúziórombolónak?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, nem lehetett bérelni vagy készen venni jelmezeket, minden anyuka/nagyi otthon varrtak, esetleg varratta.

Most ugye már mindenki megveszi a pepco/tesco/kik-ben vagy megrendeli aliról.

Csak így minden kislány a Jégvarázsból lesz a szőke (nem jut eszembe a neve), kisfiúknál rendőr/tűzoltó/Superman és kb. ennyi.

Ez nem zavarja a szülőket?


2019. febr. 9. 10:21
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Amíg a gyerek boldog addig nem zavarja a szülőket.
2019. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
85%
Az a nagy helyzet, hogy a kisgyerekek 90%-a hercegnőnek, tündernek, tűzoltónak, rendőrnek, szuperhősnek akar öltözni. És a farsang ne arról szóljon már, hogy a szülő megmutatja hogy mennyire kreatív, a gyerek meg feszeng a jelmezben. Ráadásul a farsangosdi kb általános 4.-ig divat, a kamaszokat nem nagyon lehet rávenni hogy beöltözzenek. A jelmezverseny után, pedig általában buli van,amit egy boonyolultabb jelmezben nem tudnak élvezni, jelmez nélkül meg nem olyan jó. Mondom ezt úgy, hogy én imádok jelmezt csinálni, de feladja a leckét, hogy mi az ami kényelmes, hordható, kreatív, és a gyereknek is tetszik. Mondjuk lényegesen csökkent a lelkesedésem, mikor baromi jó jelmezt csináltunk, majd 1 heti munkával, a gyerek is imádta, erre nem nyert semmit, mert azt hitték hogy bolti jelmez. Utána napokig ezen kesergett. Azóta kb. leszarja a farsangot.
2019. febr. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy a bonyolultabb jelmezt nehezebb viselni, de így meg olyan snassz.

Emlékszem anno úgy mentem a farsangi mulatságra, úgy ,,indítottak el" otthonról, abban a tudatban, hogy én leszek a legszebb. Nekem van a legkülönlegesebb jelmezem.

De ha még 8 Minnie egér van ott rajtam kívül, szerintem bőgve jöttem volna haza.

2019. febr. 9. 10:33
 4/43 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki más. Ezért szép ez a világ. A barátnőm kislánya azért sírt volna, ha nem lehet Elsa hercegnő. Ő így akarta megélni a farsangot, és nem kávéfőző, lekvárosüveg, édességautomata, vagy körhinta akart lenni. Mondjuk ha a szülő lustaságáról szól, és azért kap egyenjelmezt a gyerek az is gáz.
2019. febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
90%
Igazából nekem anyám varrta anno a jelmezt, de emlékszem minden második kislány menyasszonynak volt öltözve.
2019. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Most tuti nem lehet mindenkire ráhúzni, de nálunk az oviban még a gyerekek 90%-át ha megkérdezted, hogy mi akar lenni farsangon, az a válasza, hogy nem tudja.

Tehát akkor csak az a jelmez lesz, amit a szülő kitalált.

2019. febr. 9. 10:43
 7/43 anonim ***** válasza:
86%
Régen is voltak béna anyukák, mint amilyen az enyém és én is lettem sajnos. Nekem akkor is kész jelmezem volt, pedig 74-es születésű vagyok és 77 és 81 között voltam ovis 4 évig. Fogalmam sincs honnan szerezte, majd megkérdem anyut. Egyáltalán nem újkeletű a kész jelmez, csak nem a közértekben szerezték be őket, illetve azért készült házilag a legtöbb esetben, mert nem igen voltak kölcsönzők és nem árultak ilyet sok helyen, de azért biztos volt valahol belehetett akkor is szerezni, mert az én medve jelmezem is késztermék volt, már amire emlékszem belőle, legalábbis a maszk, aztán alul meg barna cucc, felső és harisnya és slussz. Nem kell ezt túlmisztifikálni, én kétbalkezes vagyok, bármit megszerelek amúgy, a műszaki érzékemmel semmi gond, jól is főzök, de egy gomb felvarrása is gondot okoz, ha meg valami kiszakad, akkor vagy kuka, vagy ha amúgy jó akkor viszem ruhajavítóba, mert ha én varrom meg nincs benne köszönet. Ettől nem leszek kevésbé jó anya, egyik gyerekemet sem frusztrálta ez sosem, engem meg aztán pláne nem, nem gondolom, hogy kardomba kéne dőlnöm, amiért ez nem megy nekem. Szerintem ez nem a gyerekeket zavarja és nem is azokat a szülőket, akik készen veszik ezeket, hanem kizárólag azok a szülők jegyzik ezt meg, akik szeretnek anyatársaikon nyelvet köszörülni és kritizálni, más életébe beleszólni. Elárulom,a gyerekeket nem frusztrálja az ilyesmi sosem, ahogy az sem, ha a nem konyhatündér anyuka mindig cukrászdás tortát vesz, mert sütni is béna, csak egy másik rosszindulatú szülő gondolhatja azt, hogy hát miféle anya az, aki még "eskáhomméd" tortát sem képes sütni a gyerekének és a jelmezt is úgy veszi. Máglyára vele azonnal! Vannak ennél lényegesen fontosabb dolgok az életben, amíg egy gyerekkel a szülei minőségi időt töltenek, érdemben foglalkoznak, elfogadják, szeretik, támogatják, addig mindaz nem érdekes, hogy anyuka nem tud varrni vagy sütni, mindenkinek van, ami nehezebben megy, amiben kevésbé jó. Én gond nélkül kereket,olajat, vagy bármit cserélek a kocsiban, megtanítom úszni, lovagolni a gyerekem, focizok vele ha kell, de ha kilukad a zokni megy a kukába, rémes lehetek valóban...
2019. febr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%

Mikor öcsém volt ovis akkor még kézzel csinálta mindenki.Viszont volt egy olyan család aki mindenképp ki akart tűnni és bérelt 130 ezerért egy csili vili ruhát.Persze mindent az a kislány nyert.Azt a csalódottságot ami ott volt...

Szerintem ezt a farsangolást ebben a formában már el is lehetne felejteni.Ki nyeri meg? A 6 ugyanolyan Hamupipőke vagy szupermen közül? Igazából az átlag szülő örül, hogy megveheti és nem kell a hétvégéből munka után még x órát varrással meg egyebekkel tölteni és ezt is meg lehet érteni.

Viszont ismerek olyat akiknél nem telik minden gyereknek vásárolt jelmezre az anyukájuk viszont olyan kreatívan megoldotta, hogy egyáltalán nem tűntek ,,rongyosnak" a jelmezbálon a gyerekeik egyszer sem.

2019. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Egyetértetek, nem lehet minden anyuka varrótehetség. De ettől még lehetne másmilyen jelmezeket is szerezni, nekem csak azzal van gondom, hogy ugyanazt veszik, ugyanonnan. Még a fazon, varrás is dettó ugyanaz. :(
2019. febr. 9. 10:50
 10/43 anonim ***** válasza:
92%
Miért, szerinted ha Elsa akkora divat, akkor nem minden kislány azt kérné otthon, hogy olyan jelmezt készítsenek? Ugyanott tartunk, csak cserébe még rohadt sok meló is van vele, arról nem is beszélve, hogy vannak nem túl ügyeskezű anyukák, akik csak szégyenkeznének, hogy nem tudnak igazán szép öltözéket adni a gyereküknek.
2019. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!