Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti nem tartjátok ezt illúzióro...

Ti nem tartjátok ezt illúziórombolónak?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, nem lehetett bérelni vagy készen venni jelmezeket, minden anyuka/nagyi otthon varrtak, esetleg varratta.

Most ugye már mindenki megveszi a pepco/tesco/kik-ben vagy megrendeli aliról.

Csak így minden kislány a Jégvarázsból lesz a szőke (nem jut eszembe a neve), kisfiúknál rendőr/tűzoltó/Superman és kb. ennyi.

Ez nem zavarja a szülőket?


2019. febr. 9. 10:21
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
83%
A többséggel értek egyet: a gyerekek szeretnek beöltözni, ez a lényeg, és a többségüknek mindegy, hogy bolti-e a jelmez, vagy otthon csinálják. Legjobb a gyerekkel megbeszélni a lehetséges változatokat, és hogy melyiket lehet legjobban kivitelezni. Nálunk mindig szempont volt, hogy ne legyen túl drága, tehát a komplett bolti jelmez mindig ki volt lőve, inkább meglévő ruhákat kombináltunk egy-két megfizethető kiegészítővel, pl. pár száz forintos katicacsáp és katicaszárny fekete-piros ruhákkal, ilyesmi. Ami nekem sem tetszik, az a díjazásos jelmezverseny. Mégha csak egy cukorka is a díj, azok a gyerekek, akik örömmel öltöztek be, tervezgettek, segítettek a jelmezkészítésben, baromi csalódottak lesznek a végére. Ha kisebb a közösség, pl. egy tizenhét-tizennyolc fős óvodai csoport, akkor kapjon mindenki valamilyen címszóval egy cukorkát vagy egy kartoncsillagot, vagy senki, és legyen csak egyszerűen jelmezes felvonulás.
2019. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
76%
A gyereknek semmi pluszt nem ad, hogy te készíted a jelmezt, vagy vetted. Nekem mindig készített anyukám és elég ügyesen meg is oldotta, de nem hiszem, hogy rosszabbul éreztem volna magam bolti jelmezben. Utálom, hogy ebből is csak az elvárás meg egymás lustázása marad. Szerintem csináljon mindenki amit akar, hogyha a gyerek boldog a jelmezben.
2019. febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Nem ez az illúzióromboló, hanem az, hogy versenyt csinálnak belőle. Ja, meg amikor 3 éven keresztül ugyanaz! a boltban vásárolt hercegnőjelmez nyeri a versenyt a kézzel készített jelmezek mellett. Sajnos nekem pedig ez az emlék marad az iskolás farsangokról.

A farsang a gyerekekről szól. Az a lényeg, hogy jól érezzék magukat. Egy ovis nem akar egyedi lenni, nálunk pl az a legnagyobb buli, hogy a barátaival együtt szuperhősnek öltözik.

De most őszintén, ha megkérdezel egy 5 éves kislányt, hogy mi szeretne lenni farsangon, melyiket választaná a spenótos tükörtojást vagy a hercegnőt?

2019. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
83%
Èn soha nem öltöztem be,mert anyuèk hülyeségnek gondolták a farsangi. Emlékszem sîrtam ès kaptam egy cica álarcot.. 😣 Szóval èn egy normális bolti jelmezzel is beèrtem volna,de anyu túl hîú ahhoz,hogy vegyen jelmezt ezèrt inkább nem foglalkozott ezzel. Elmentünk a farsangra ès annyi. Nővèremnek párszor csinált jelmezt,de sose nyert. Èn sem tudok varrni,ettől nem leszek kevesebb. Majd èn is boltban veszem meg,amit a fiam szeretne ès,ha ő lesz a 20. autóversenyző,de ettől boldog akkor olyan jelmezt kap. Amúgy nem kène versenyeztetni a gyerekek, csak bele vannak kènyszerítve ideje korán a megfelelèsi kènyszerbe!
2019. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
80%

Lányom Elza volt, tegnap volt a farsang náluk az iskolában. Azt mondta h rajta kívül még 1 Elza volt, de nem az ő osztályában. Nem hiszem hogy ez számít.

A lányom azért lett Elza, mert amikor mentünk vásárolni (nem jelmezt), akkor meglátta ezt és nagyon megtetszett neki, ez akart lenni. Nyilván nem mondtam neki, hogy kislányom inkább ne, majd összekreatívkodunk valamit. De egyébként tényleg gyönyörű volt az a jelmez, hosszú átlátszó palásttal, vettem hozzá illó hajpántot és csatokat is :-)

2019. febr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
54%

A gyerekeknek azért nem ad semmit, hogy ti/mi szülők készítjük velük, mert abba nőnek bele, hogy kell valami bemegyünk a boltba és megvesszük.Én anyukám se volt valami kreatív mégis alig vártam hogy együtt csináljuk a jelmezt.Már csak az idő miatt amit kettesbe töltünk és a végeredmény sem lett olyan rettenetes mivel az én kezem munkája is benne volt büszkén feszítettem benne.

Mondjuk ez még 1979-ben volt vidéken:D

2019. febr. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
60%

Nekem csak az a bajom a bolti jelmezek többségével, hogy annyira szabvány mindegyik. Általában nem is pont a gyerek mérete, kicsit mindig nagyobb, vagy legalább is lóg rajta itt-ott.

Meg most látom, ahogy a baba-mama csoportokban teszik fel a farsangi képeket, hogy például ezek a jégvarázsos Elza ruhák abból állnak, hogy egy csillivilli hercegnőruha, aminek a mellrészén egy kép van a meséből. Akkor ez még csak nem is Elza ruha, hanem egy ruha, amin Elza van.

Félreértés ne essék, nem a szülőket hibáztatom, ilyet lehet kapni, ezt veszik meg, pláne, hogy a gyerekek meg ezt kérik. Semmi baj vele, én csak a gyártót nem értem, miért ilyet gyárt.

Nekem fiaim vannak, így ez a hercegnősdi minket elkerült eddig. A nagyfiamon még nem is igazán volt kész bolti jelmez, pedig már 11 éves, de ő mindig olyanokat talált ki, amihez nem is találtam volna boltban jelmezt. Volt az az év, amikor nagyon nagy sláger volt a Gangnam Style, ő akkor volt ovis, és kitalálta, hogy PSY akar lenni farsangkor. Hát összeraktuk, nem volt egy nagy durranás, varrni én se nagyon tudok, de nem is ezen múlt. Fekete napszemüveg, csokornyakkendő, fehér ing, meg anyám egy nagyon szük blézere volt rajta, neki az pont megtette zakónak. Az óvónők kérdezgették ugyan, hogy ez így mi akar lenni, de a gyerekek ahogy meglátták, mért kérték is, hogy táncoljon, ők kapásból felismerték :D

Tavaly, amikor negyedikes volt, akkor meg kitalálta, hogy ő rozmár akar lenni (suliban már osztályszinten öltöznek be, tavaly téli mesevilág voltak, azon belül szabadon választott vol), de sehol nem találtam rozmár szerkót, úgyhogy csináltam :) Turkálóból szereztem barna nacit, barna pulcsit, a maszkot meg kivágtam filcből és dekorgumiból, ugyanígy az uszonyait is, meg fehér kartonból ragasztottam rá nagy fogakat.


Én örülök neki, hogy ilyeneket talál ki, még ha nekem ez több időbe is kerül, de ebben van fantázia. Persze ha Pókember vagy Hulk akarna lenni, akkor lehetne az is, tényleg az a lényeg, hogy olyan legyen, ami neki tetszik.

A kicsinek például tavaly Minion jelmezt vettem, igaz, ő még akkor csak 2 éves volt, fogalma sem volt róla, hogy mi akar lenni, nem is nagyon értette, hogy miről szól a farsang, az volt neki az első.

Idén már volt kívánság, szellem akart lenni, hát az is pofonegyszerűen megoldható házilag.

2019. febr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
68%
Én örülök hogy lehet kész jelmezt kapni. Szegény gyerek szarul járna, ha én varrnám neki.
2019. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Nincs farsang nincs probléma.
2019. febr. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
46%

"mert abba nőnek bele, hogy kell valami bemegyünk a boltba és megvesszük."


Igen. Nagyanyám még maga varrta a ruháit. Anyám a sarki varrónővel varratta. Én bemegyek a boltba és megveszem. Változik a világ.

2019. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!