Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti nem tartjátok ezt illúzióro...

Ti nem tartjátok ezt illúziórombolónak?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, nem lehetett bérelni vagy készen venni jelmezeket, minden anyuka/nagyi otthon varrtak, esetleg varratta.

Most ugye már mindenki megveszi a pepco/tesco/kik-ben vagy megrendeli aliról.

Csak így minden kislány a Jégvarázsból lesz a szőke (nem jut eszembe a neve), kisfiúknál rendőr/tűzoltó/Superman és kb. ennyi.

Ez nem zavarja a szülőket?


2019. febr. 9. 10:21
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
76%
Ennek meg egyszerűen az az oka, hogy megvannak azok a lelőhelyek, ahol ugyanazokat a tucatjelmezeket olcsón árulják, LIDL, Tesco és a legtöbben ott szerzik be, ha a gyereknek is megfelel, nem fektetnek bele több energiát. Az én nagyobbik fiam sosem szeretett beöltözni, mikor már nem volt muszáj elmenni sem a farsangra (oviban ugye ezt nem lehet kikerülni, pláne ha délelőtt van) ,akkor sosem járt. A kisebb mérsékelten lelkes, neki kölcsönzőből bérelek mindig, szezonálisan van nyitva kettő is a közelünkben, időben elmegyünk, mikor még nincs minden lefoglalva és választ. Tavaly Darth Vader volt, ami szintén nem túl egyedi ma már, de az volt a vágya és a jelmez is profi volt, nekem annyi elég is volt bőven.
2019. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk mindenki másnak öltözött, pl. Elzának senki. 25 gyerek volt a csoportból, plusz 4 kistesó.
2019. febr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
80%

Nekem anno anyukám csinálta a jelmezt, szegény elég ügyetlen ilyenben akárcsak én, úgyhogy igazából mindig elég rosszul sikerült jelmezem volt , olyan rossz érzés volt az enyémet tartottam mindig a legcsúnyábbnak.

Pedig egyszerűek voltak mint nyuszi meg katica. Az osztályban voltak gazdagabbak , ők vették a jelmezt , emlékszem mindig irigyeltem őket. Szerintem sokkal jobb ez , ami most van mindenki megveszi a boltban aztán kész. A gyereknek meg úgyis az a lényeg hogy az legyen amit szeretne és tetszen , szép legyen. Gondolom nincs gyereked kérdező.

2019. febr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
83%

Az én gyerekkoromban minden kislány királylány akart lenni, köztük én is, de nem lehettem, mert nekem otthon készített jelmezeim voltak. Soha nem éreztem jól magam bennük. Amikor meg végre sikerült meggyőznöm a szüleimet, hogy hadd legyek királylány, akkor is olyan jelmezt készítettek, ami a kész jelmezek nyomába sem ért.

Ebből okulva az én gyerekeim olyan jelmezt kapnak, amit ők választanak. Nem lustaságból, mert eddig majdnem mindig volt plusz munkám a kész jelmezekkel is, pl. a maszkokat házilag készítettük, átalakítottuk a ruhákat, hanem azért, hogy ne úgy érezzék magukat, ahogy anno én.

Nem arra kell gondolni, hogy vagyonokat költünk, csak elmegyünk egy turiba, vagy a neten használtan veszünk valamit 2-3 ezer forintért, amit ők szeretnének.

Amúgy szerencsére felénk már nem divat a jelmezverseny.

2019. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
80%

Első vagyok. Na ez a másik erős túlzás szerintem a jelmezverseny. Mi a bátyámmal még bőven abban az időszakban farsangoztunk, amikor még a készített ruhák voltak divatban, de emlékszem anyu egyszer teljesen kiégett és azt mondta, hogy a bátyám idén saját magának öltözik. Így is lett, felvett egy ballonkabátot, kalapot, majd mondott egy verset aminek a végén "leleplezte magát", hogy ő most be sem öltözött, csak álcázta magát.

Abban az évben ő nyerte a jelmezversenyt. Még mi is kiakadtunk rajta, mert szó szerint semmi munkánk nem volt benne, maximum az a 4 soros kis versike...

2019. febr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
81%
Én azokat a jelmezeket szeretem, amire ha rànèz az ember, egyből tudja, hogy az a gyerek minek öltözött be. Ezèrt nem szeretem a mezefiguràs jelmezeket, mert ha valaki nem làtta azt a mesèt, akkor fogalma sincs, hogy az milyen jelmez. Az a rèsze, hogy hàzi kèszìtèsű vagy bolti a jelmez, nekem mindegy, csak egyből tudjam, hogy mi az. Szerencsère a gyerekeimnek nincs kifejezett kedvenc mesèjük, karakterük, ìgy tudom azèrt irànyìtgatni őket, az àltalam kigondolt jelmez irànyàba. 😂😂😂 Bàr az ő ovijukban/iskolàjukban nincs jelmezverseny, aminek nagyon örülök, nem szeretem, hogy ilyenekkel veszik el a gyerekek kedvèt, hogy ő nem nyert. Ennek ellenère eddig mindig mindenki megdìcsèrte a gyerekeim jelmezeit ès ők is mindig boldogok voltak a farsangi bulikon. 😊
2019. febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mindegy, ez a gyerekről szól, nem a szülők versenye. Én szeretek kreatívkodni, de van, aki nem. Az ovis kislányok többsége meg mindig is királylány, tündér vagy ezek kombinációja... akart lenni már az én gyerekkoromban is. Nekem is jobban tetszenek a kreatív ötletek meg a házi megoldások, de végül úgyis az a lényeg, hogy a gyerek örüljön, és ha ő xy mesehős akar lenni, hát hadd örüljön :) Ja és igen, 20-30 éve megvenni volt drágább, ma az az olcsóbb megoldás.
2019. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
89%
Engem nem. Ha a gyerek Elza akar lenni, legyen Elza. Ez a név, ami nem jut eszedbe. Miért ne lehetne? Egy ilyen farsang nem a szülőről szól.
2019. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
91%

Én minden évben virágárus voltam. Kosárban művirágok és egy kötényt rámkötött anyám.

Amúgy fekete cica akartam volna lenni, de nem tudott\akart az arcomra húzni pár csíkot.


Bárcsak a 20. Elsa királynő lehettem volna. Legalább jól éreztem volna magam, mert az vagyok, ami akarok lenni.


A lányom most kiscsoportos. Azt se tudja mi az a Farsang. Így mutattam pár ötletet és abból választott. Tuti ő lesz a 10. balerina, de legalább boldog balerina lesz.

2019. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
89%

Így ahogy az utolsó írja.


A gyerek boldog ez a lényeg.Mi volt,meg mi van...a világ változik...

2019. febr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!