Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti nem tartjátok ezt illúzióro...

Ti nem tartjátok ezt illúziórombolónak?

Figyelt kérdés

Amikor én gyerek voltam, nem lehetett bérelni vagy készen venni jelmezeket, minden anyuka/nagyi otthon varrtak, esetleg varratta.

Most ugye már mindenki megveszi a pepco/tesco/kik-ben vagy megrendeli aliról.

Csak így minden kislány a Jégvarázsból lesz a szőke (nem jut eszembe a neve), kisfiúknál rendőr/tűzoltó/Superman és kb. ennyi.

Ez nem zavarja a szülőket?


2019. febr. 9. 10:21
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
Mi amugy csak sajat keszitesuben mentunk eddig. Kreativban es kulonlegesben, profin elkeszitve, mert en is elveztem. A gyerek meg megszivta, mert nem nyert a hulye jelmezversenyen, mert azt hittek bolti a jelmez. Nyert a sok gagyi. Volt ami szetesett mar a felvonulas kozben, de arrol elhuttek hogy hazibarkacs. Azota telibeszarja o is, en is. Legszivesebben kuhagynam az egeszet. A gyerekek nem elvezik a verseny miatt, mert csak 3 nyerhet, a tobbi meg szomoru. Raadasul megspekelve a hulye tombolaval, ahol ugyanez a helyzet pepitaban. A rendezveny vegere 19 gyerekbol 8 ku van bukva.
2019. febr. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
10 gyerekbol 8
2019. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

Egy fiam, két lányom van.

Vannak esetek, amire messze nem gondolsz, én is osztom azok véleményét, hogy nincs még ovis gyereked.

Amik előfordultak már a 8 év farsang alatt.

1. A fiú macska akar lenni, fekete garbó, fekete nadrág, készen vett macskafül-farok-nyakkendő, mert 400 Ft-ból az egész kijött, lényegesen több lett volna, ha készítem. (A szépségéről nem is beszélve)

2. Elefánt akar lenni. Ekkor már teljes állásban dolgoztam, sem ötletem, sem időm nem volt rá, gyönyörű jelmezt vettem használtan és olcsón.

3. Tini nindzsa teknőc, félig saját, félig bolti. Az utolsó pillanatban derült ki, hogy a kisebbiket is vinnem kell magammal, beugrottunk egy bérelt pillangó szárnyért.

4. Fekete nindzsa- ezt magunk készítettük, de csak mert annyira egyszerű volt. A katanát teszveszen vettem hozzá. A lány ismét pillangó, már bolti szárnyakkal.

5. Rubik kocka- na, ezt teljesen mi készítettük, a gyerek annyit segített, hogy mondta, melyik színt hová, de nem is tudott volna többet. (Mondjuk szerintem a legtöbb esetben ez így van, a gyerek max asszisztál). A lányom Elza szeretne lenni(igen, a szőke a jégvarázsbol), kap a kék ruhájához egy tiarát és egy palástot. Borzasztó elégedett volt, azt savallta csak, hogy varázserőt nem kapott.

6. A fiam gladiátor akar lenni, újra használtan vettem jelmezt, a szandált mi csináltuk hozzá. A lányom japán lány volt, egy H&m-es japán stílusú hímzett ruhát vettem, ezt később színházba is felvette, még legyezőt, napernyőt kapott hozzá. A legkisebb ekkor Piroska jelmezt kapott, bár fogalma sem volt még 2,5 évesen, mi is az, de minden volt hozzá otthon. (Szintén muszáj volt, nem akartam, hogy csak ő legyen jelmez nélkül.)

7. A fiam focista akar lenni ( ekkor már unja a farsangot), így felveszi az edző cuccát, és fog egy bőr labdát. A lányom ötlettelen, kapóra jön egy ismerős ajánlata, spanyol táncosnő ruha, gyönyörű, eredeti barcelonai, és csak 1000 Ft, szerencsére beleszeret. Kap piros rózsát a hajába, kész. A kicsi pillangó szeretne lenni, mert ez lett a jele az oviban.


Egy ágynemű tartó tele van jelmezekkel. A mi gyerekeink hétköznap is szívesen beöltöznek (ma már csak a lányok), így sok-sok jelmezt vettünk már az évek alatt. Egyedül a Rubik kocka van a padláson, kidobni sajnálom, de nem fér, pedig az volt az egyetlen, ami teljesen saját készítésű.


Te mit csináltál volna másképp? Szívesen átadom neked őket jövő ilyenkor. Ja, és nálunk sem az oviban, sem az iskolában nincs verseny, csak felvonulás.

2019. febr. 12. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!