Egyetértesz azzal, hogy azonos nemű párok gyereket fogadhassanak örökbe? Egy ilyen családban is lehet boldog gyerekkora egy gyereknek?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 11:32
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
89%
Általánosságban támogatom az örökbefogadást. De nem működik. 6-7 évet kell várni minimum, akkor is, ha nem csecsemőre vár valaki. Szóval nem az a kérdés, hogy homoszexuálisok fogathatnak-e örökbe, hanem, hogy miért így működik az örökbefogadás. Vagy miért szenvednek nevelőotthonban a gyerekek, úgy hogy a szüleik soha nem foglalkoztak velük, de nem lehet őket örökbeadni, mert nem mondtak le róluk a szülők. Szóval a heterók se nagyon fogadhatnak örökbe. Ez nem Amerika, ahol ennek sokkal nagyobb gyakorlata van.
2019. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
81%

"Ha ilyen családba kerül a gyerek szörnyű gyerekkora lesz"


Aztán miért? Kifejtenéd?

2019. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
75%

Én mindenféleképpen engedélyezném. Ahogy azt is, hogy európai pár afrikai vagy ázsiai gyermeket fogadhasson örökbe. Akármilyen örökbe fogadó szülei vannak a gyereknek, sokkal jobb, mint hogyha intézetben van vagy nevelőszülőktől nevelőszülőkhöz hányódik.

Jómagam gyermekkorom nagy részében csonka családban nevelkedtem. Akkoriban az sem volt szokványos.

2019. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
85%
"Ha ilyen családba kerül a gyerek szörnyű gyerekkora lessz" Aztán miért 'lessz" szörnyű gyerekkora? Mert annyival faszább lenne neki a lelencben, azzal a tudattal hogy a szülei eldobták mint a szemetet?
2019. szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:
21%

Semmi szín alatt.

Természetellenes. A gyerek személyiségi fejlődését veszélyezteti.

2019. szept. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
15%
Nem értek egyet. És nem azért mert homoszexuálisok hanem mert vagy apa vagy anya nem lenne előtte mint példa, csak az egyik. A környezetemben eddig akárhány csonka családban felnőtt emberrel találkoztam mindnek volt valami defektje. Abból adodoan hogy vagy apuci vagy anyuci tett rá és nem egy teljes családban nevelkedett. Meg lehet sertodni de ez az igazság.
2019. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:
42%

Igen. Sokszor jobb is.

Persze a szülőktől függ.

2019. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:
72%
Oké 26, mondjuk hogy ez így van. De akkor szerinted jobb, ha a gyerek állami gondozottként nő fel, mintha van egy saját otthona, stabil, biztos háttere?
2019. szept. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
26%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de nem, nem engedném.


Egyáltalán nem vagyok homofób, nekem semmi gondom a melegekkel és vallásos sem vagyok, de ezeknek az embereknek a párkapcsolatuk a természetéből eredendően nem alkalmas arra, hogy gyerekük legyen. Biológiai képtelenség. Lehetnek ők csodálatos emberek, de annak, hogy 2 férfinek illetve 2 nőnek a kapcsolatából nem születhet gyermek, annak oka van.



Ezeket az árvaházas dumákat meg ne mondjátok. Rengeteg az örökbefogadásra vágyó szülő. Minden gyereket örökbe fogadna valaki, ha nem lenne ilyen undorító bürokratikus a rendszer. Szóval nem az örökbefogadni vágyó párokból van kevés, hanem sok gyerek nem adható örökbe, mert a biológiai szülő nem mond le róla.

2019. szept. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
20%
26-os vagyok. Kedves 28as, a 29es megelozott és válaszolt a kérdésedre.
2019. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!