Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjed testvérének a pár éves gyerekét magatokhoz tudnád venni úgy hogy saját gyereketek még nincsen? Sőt most vagytok a baba projektben. Úgymond hirtelen szülők lesztek és majdhogynem feladjátok a saját életeteket egy nem vérszerinti gyerekért?
2020. ápr. 24. 21:49
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Szerintem az nem játszik h csak hétvégente foglalkozunk vele. Vagy 100%san mellette vagyunk és neveljük vagy semennyire. Szerintem ez csak így működne. De most csak addig neveljük mi amíg az anyja talpra nem áll? És ha soha se áll talpra? Ha majd a mi szívünkhöz nő mint saját gyerek akkor utána h adjam már vissza az anyjának? Ez a gyereknek se tesz jót h ide oda van időközönként passzolva. Másik részről a dolog szerintem csak úgy működhet h ha mi átvállaljuk a felügyeletét akkor teljes mértékben lemond róla de örökre. Ha mi képesek leszünk lemondani a saját terveinkrol az ő gyereke miatt akkor ő mondjon le róla örökre. Tényleg azon is komolyan elgondolkodtam h ne is latogathassa. Ezek után nem akarnám őt kerülgetni a lakásban h anyaként lemond a gyerekerol miután már megszülte, én minden erőmmel azon lennék ha már így alakult az életem h velem maradhasson. De ő így csődöt mondott mint anya. És igen h valamelyik valaszolonak válaszoljak aki azt írta h nem érti h mi miért adnánk fel így az életünket.. hat azért mert terveink vannak, most vagyunk benne a saját gyerek projektben. Mindkettőnket jó munkahelye van. Mivel 3 éves gyerekről van szó nem lehetek vele otthon és őszintén mivel nem az én rokonom és úgy állok a dologhoz ahogy nem is én venném magamra a gyereknevelés oroszlán részét. Persze segítenék de minimum fele annyit kell segítenie a férjemnek is. H ott legyen ha beteg lesz a gyerek. Ne csak én menjek érte az oviba vagy vigyem oda. De így férjemnek is más munkát kell találnia ha nekem nem is. Az más dolog ha úgymond a saját gyerekkel indulunk csak, akkor úgy is otthon maradnék vele gyeden. Meg hat ez a normális sorrendje az életnek és nem az h már rögtön egy 3 évessel indulunk mikor nagyon nem így terveztük férjemmel. Szóval igen is lemondasokkal járna ha másban nem is de pénzben igen mert ha férjemnek más munkát kell keresni ami kevesebb óraszám akkor biztosan kevesebbet keresne.
2020. ápr. 25. 08:54
 22/46 anonim ***** válasza:
75%

Nem olvastam végig a válaszokat, de mindig a gyerekek szívják meg a nap végén a sok rendes, felelősségteljes, értelmes "felnőtt" miatt...


Javaslom, mielőtt hosszasan elmélkednénk erről a kérdésről, egyáltalán lehetséges, hogy örökbe fogadjátok jogilag? Veszélyben van a kicsi? Vagy elég, ha a biológiai anyuka alá firkant egy cetlit, hogy volt gyerek, nincs gyerek, oldja meg más?

2020. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%

22!


Jogilag lehetséges pl a csaladbafogadas. Leegyszerusitve ilyenkor anyuka tesz egy nyilatkozatot a gyamhivatalban és onnantól nevelheti a kerdezo meg a férj a gyereket. Ez nem végleges, az anya ugyanúgy anya marad és barmikor kerlemezheto a megszüntetés. A másik lehetőség a nyílt orokbefogadas. Ehhez a kerdezo es a ferje el kell hogy vegezzen egy tanfolyamot, kell hogy legyen ervenyes orokbefogadasi engedelye - ami a kérdező hozzáállását nézve egyértelműen nem lesz meg. Ez esetben az anyának minden joga megszűnne, a kérdező és a ferj lennének a szülők. A folyamat- a 6 hét gondolkodasinido letelte utan- nem visszafordithato.

2020. ápr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem áll talpra az anyuka vannak befogadó nevelő szülők... A faluban is volt pont egy ilyen sztori hogy lecsokták a srácot de a tesója nem tudta befogadni a 2 éves gyereket és nevelőszülőkhöz került... A srác hetente láthatja a gyereket felügyelettel... Így én sem venném magamhoz...
2020. ápr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
65%
Ha te nem szeretnéd örökbe fogadni, millióan várnak akár 3 éves gyerekre, akit örökbe fogadnának. Szerintem az lenne a legjobb a picinek.
2020. ápr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Igen ezen már én is gondolkoztam de férjem erre azt mondja h miért adjuk oda másnak mikor van családja?
2020. ápr. 25. 18:11
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
És egyébként titeket megkért akárki is, hogy vegyétek magatokhoz azt a gyereket? Pl az anyja? Mert ezt sehol sem látom. Vagy csak elméleti a kérdés?
2020. ápr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Igen még elméleti kérdés. Férjem gondolkozott el rajta mert nem akarja h így jöjjön fel a kicsi
2020. ápr. 26. 07:27
 29/46 anonim ***** válasza:
88%
Hozzáteszem, ha az én testvérem gyerekének az lenne a vàlasztás, hogy hozzánk jön vagy idegenekhez örökre, és a párom ennem betartana, én azonnal szakítanék, hiàba van nàlunk már közös gyerek is.
2020. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mielőtt bármiben gondolkodnátok kérdezzétek meg a gyerek anyját, mert akármilyen felelőtlen vki, de az is lehetséges nem, hogy totálisan elutasítaná, hogy elvegyétek tőle a gyereket? Ez a történet engem érdekelne nagyon is, hogy mi lesz a jövőbe... :) Izgalmas
2020. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!