Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjed testvérének a pár éves gyerekét magatokhoz tudnád venni úgy hogy saját gyereketek még nincsen? Sőt most vagytok a baba projektben. Úgymond hirtelen szülők lesztek és majdhogynem feladjátok a saját életeteket egy nem vérszerinti gyerekért?
2020. ápr. 24. 21:49
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 évesen fogadtuk örökbe a kisfiunkat, brutál nehéz volt vele az első pár hónap. Az anyja kb egy prostituált volt, a kicsi 7 hónapos korától a gyerekvédelemben élt, 3 helyen volt nevelőszülőknél mire hozzánk került.


Mi azért vállalkoztunk az örökbefogadásra, mert úgy volt, hogy nem lehet vér szerinti babánk. Aztán Martin érkezése után 4 hónappal teherbe estem a kislányunkkal.


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy könnyű elnyerni egy olyan gyerek bizalmát, akit előtte össze-vissza dobáltak a felnőttek. De ha sikerül, akkor mindent megér. Nálunk most 8 éves a fiunk, 3 a lányunk és így teljes minden.


Viszont ha te nem tudnád igazán szeretni azt a gyereket, lehet jobb lenne meggyőzni az anyját, hogy adja örökbe. Rengetegen várnak gyerekre országszerte és akinek nem lehet vér szerinti gyereke, annak talán pont ő jelentené a családot.

2020. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
A párod mit mondd? Mit szeretne? Ha ő akarja te pedig nem akkor az megmérgezheti a kapcsolatot. Ha hozzátok kerül de te nem szereted az szintén...
2020. ápr. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
*mond
2020. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:
Sokat beszélünk mostanság erről és ő most azon van h megoldodjon a helyzet. Anyagilag támogatja őket de csak addig míg teherbe nem esem. Fontosabbak neki az érzéseim és én is mint bárki más és elveszíteni nem akar. De ennek ellenére még úgy is fogunk erről beszélni h smint legyen ha tényleg odáig fajulna a dolog de az biztos h én ebből nem tudok engedni h más gyerekét neveljem fel
2020. ápr. 30. 08:26
 35/46 anonim ***** válasza:
28%
Én sem az ilyen nőket, sem az ilyen férfiakat nem értem. Azért nem támogatja a testvére gyerekét, mert az Neked nem tetszik? Mikor jutna eszembe beleszólni, hogy a párom a saját fizetéséből kit támogat? Gondolom, éhen nem maradtok. Szomorú egy történet.
2020. ápr. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

35!


Férj és feleség eseten házassági vagyonközösség van, ergo a férj fizetése a feleségé is és viszont.

2020. ápr. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Jogilag biztos, de azért elég kérdésesen etikus elvárni a másiktól, hogy a rászoruló testvérét és kisgyerekét ne támogassa.

Mi szerencsére nem házasodtunk össze, de ha egy papírral többünk lenne, sem szólnèk bele hogy pl a párom mit vesz a fiának és mennyiért. Amit ő keres, az ő pènze. Nyilván persze egy megbízható ember és nem issza vagy kockázza el a pénzt.

2020. ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Szerintem meg igen is van a másik félnek beleszólása. És igen segítse a féltestvérét anyagilag amíg teheti de ha már a mi jövőnk “fejlesztésétől” veszi el a pénzt (saját gyerek érkezik a családba, ház vásárlás, szimplán spórolás, stb...) mert támogatja őket akkor igen is meg kell húzni a határt. Ne a mi jövőnk karára támogasson akárkit is. Úgy gondolom a húga nem nekünk szülte azt a gyereket h egy idő után majd mi dolgunk legyen az ő neveltetése, eltartása. Szerintem ez nem a mi kötelességünk vagy felelősségünk lenne ha esetleg az anyja nem tudja ellátni a gyereket rokonság ide vagy oda. Pláne úgy h előttünk még az élet és pont h nagyon nem így terveztem/terveztük a család alapítást.
2020. ápr. 30. 11:12
 39/46 A kérdező kommentje:
35-s másrészről meg nem ismered a hátterét a dolognak. Húga folyton mindenben ellenszegült nekünk bármit is tanacsoltunk neki hogy vigye valamire az életben és tudjon gondoskodni a gyerekéről. És tudom h a gyerek semmiről sem tehet. DE nekem sokkal fontosabb a mi a házas életünk és a jövőnk egyengetése mint h feladjam ilyen dolog miatt. És mint az előző írásokban taglaltam férjemnek és nekem is a jelenlegi életünkel fel kell hagynunk értem ezt munkahely és anyagi vonzatokra de sok minden más lemondással is járna.. szerintem mert ilyen a felfogásom ettől rossz ember még nem leszek
2020. ápr. 30. 11:19
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Off:

[link]

A jó használatról pedig itt tudsz olvasni:

[link]


Bocs, csak nehéz volt olvasni, hátha valami megragad belőle :)


On: A testvérének nem kötelező megfogadnia a tanácsaitokat, nektek pedig nem kötelező az ő döntései következményéből adódó dolgokért felelősséget vállalni. Én személy szerint segíteném őket, de máshogy. Nem venném magamhoz a gyermeket, de sokat lehetne nálunk, és nem adnék pénzt, mert azt az anyjának és az apjának kellene előteremtenie rá, de ha azt látom, hogy nem vesz neki ruhákat, akkor vennék én. A számlákat nem fizetném ki helyette, de fix időben áthozhatná a gyereket, ameddig dolgozik. Amúgy ennyi idősen szeptembertől már ovis lesz, szerintem onnantól az anyja is lenyugszik majd, több ideje lesz magára meg a munkára.


Félve kérdezem meg, sejtve a választ, hogy a gyerek apja hol van?

2020. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!