Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Ti mit csinálnátok e helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjed testvérének a pár éves gyerekét magatokhoz tudnád venni úgy hogy saját gyereketek még nincsen? Sőt most vagytok a baba projektben. Úgymond hirtelen szülők lesztek és majdhogynem feladjátok a saját életeteket egy nem vérszerinti gyerekért?
2020. ápr. 24. 21:49
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
98%
A te helyedben nem venném magamhoz, mert te nem akarod és nem szeretnéd ezt a gyereket. Én magam biztos, hogy bevállalnám, de én más beállítottságú vagyok. És ott van benned a harag is, hogy neki összejött, neked meg nem. És ezt a gyerekre is kivetítenéd. És igen, előfordulhat, hogy a férjed csalódik benned ezután.
2020. ápr. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
Én magamhoz tudnám, de én olyan Teréz anya típus vagyok. Meg nem gondolnám, hogy ezért bármit is feladnék az életemből. Ez hozzáállás kérdése szerintem. Az a gyerek nem tehet semmiről.
2020. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
93%

Én nem vagyok egy anya típus, egy gyerekünk van akit imádok szeretek, de nagyon nehéz még vele is.. Viszont ilyen esetben biztosan befogadnám a férjem testvérének gyerekét.

Es ha összejönne nektek a baba, akkor mi van? Majd őt is be kell vonni, felkesziteni épp úgy mintha valódi nagy testvér lenne. Nyilván elhanyagolt kisgyermek.. Még örülne is ha végre ember számba veszik

2020. ápr. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
88%
3éves,szóval még formálható,nevelhető,nem egy elvadult kamasz.Én befogadnám,legalább szüléssel nincs gond,kapsz készen egy gyereket :) Aztán ha lesz saját,addigra már ő is önállóbb lesz.Nagy valószínűséggel ha nem fogadjátok be,lehet otthonban köt ki,vagy nevelőszülőkhöz fog kerülni,az már trauma lesz neki.És csak úgy venném át,hogy az anyja mondjon le róla,többet ne legyen köze hozzá.
2020. ápr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha ellene vagy, akkor nem szabad magatokhoz venni. A gyerekvállalás egy olyan téma, amiben 100% egyetértésnek kell lenni a partnerek között. Ha nem akarod, és erre rámegy a házasságod, akkor ez van. Magyarázd el a férjednek, hogy a gyereknek nem lenne jó olyan nő mellett felnőnie, aki ugyan törődik vele, neveli, de nem szereti, nem tudja elfogadni. Ettől te nem vagy rossz ember. Nem mindenkinek való az örökbefogadás.
2020. ápr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem ertem miert szunne meg a sajat eletetek, ha amugy is gyermeket szeretnetek ami azzal jar h valakit elorebb helyezel mint a sajat kis eletedet, aztan pedig szepen betagozodik a csaladba es rendezodnek a szerepek. Uez lenne ha majd a kozos bebi megszuletik. DE mivel te ezt ennyire nem szeretned, fenti okfejtesem teljesen felesleges, hiszen nem tudnad ot megszeretni, szoval a helyedben megprobalnam elmagyarazni a ferjemnek hogy nekem ez nem fer bele.
2020. ápr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%
A ferjed mennyit van otthon? Mennyit csinal meg most a hazi munkak kozul? Van lehetosegetek etelt rendelni, vagy takaritonot fizetni, ha nem segit be? Ki kelne a gyerekhez? Ket sajat gyerekunk van kb. annyi korkulonbseggel, amivel nektek lenne, ha most osszejonne a pici. A ferjem intezi a nagyot ejjel, en a kicsit, nappal nagyreszt en vagyok veluk, de a ferjem foz, takarit. Az oke, hogy szeretne a ferjed, de mennyire venne ki a reszet? Ha mar most egyenloen oszlanak meg kozottetek a feladatok, akkor abbol lehet ezt jobban latni, ha te csinalsz mindent, ugy nem. Nagyon gondoljatok meg, meg ugyis, hogy a testvere gyereke. Mennyit van nalatok? Milyen a kapcsolatotok vele? Milyen tipus a gyerek? Ha egyszer elhatarozzatok magatokat, onnan nincs visszaut. Ha a ferjed szeretne, akkor ha lemegy ez a virusmizeria, es utana elintezi a gyerekfelugyeletet (tehat vagy o van nagyreszt vele, o kel hozza, o foglalkozik tobbet vele, vagy fogadtok babysittert, bar akkoris szivas, hogy majd a sajatotokkal miatta nem fog tudni foglalkozni), akkor atgondolando, de en inkabb azt neznem meg, milyen a gyerek meg emelle. Az oke, hogy 3 evesen meg valamennyire formalhato, de nagyon durvan nehez, ha eddig el lett rontva, neveloszulok gyerekeinek torteneteit olvasgatnam a helyedben, vannak nagyon nehez esetek. Szoval en nem tudok egyertelmu igent, vagy nemet mondani, egy a fiamnal csondesebb, “mimozabb” gyereket befogadnek, imadom a fiam, sosem tudnek lemondani rola, de meg a nagyszuleit is lefarasztja par nap alatt, pedig nekik van energiajuk hozza, es mi kovetkezetesen neveljuk is, de az eletkorabol es szemelyisegvonasaibol adodoan nagyon sokszor hangos, konnyen kiborul. Egy imadnivalo, illemtudo gyerek, de igyis faraszto.
2020. ápr. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Masfajta segitsegnyujtas elsokorben probakepp? Mennyit van veletek? Milyen a kapcsolatotok?
2020. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
Nem kell elkajlodni hagyni, foglalkozhattok vele ugyis, hogy nem fogadjatok orokbe, az nem opcio? Pl. hetvegente?
2020. ápr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Igen jelen állapotban a férjem hétköznap hajnalban kel és délután 67 mire haza ér. Én is dolgozom két néha 3 műszakba. Én a gyereket annyira nem ismerem, párszor vigyáztam rá, akkor úgy különösebb gond nem volt vele de az anyjától hallom h mostanság elkezdett feleselni meg egyre nehezebb vele. Teszem hozzá h ő is gyerekként nagyon nehéz eset volt (bár még jóformán most is az annak ellenére h 21 éves de nagyon nem felnottesen vagy anyaként viselkedik). Férjem húga eléggé h mondjam egyszerű. Nagyon nem felelősségteljesen viselkedik. Türelmetlen sokszor a gyerekkel is és sajnos a gyerek így tőle tanulja el ezt a viselkedést az alpári stílust, tiszteletlenséget. Jó azért közel se olyan a helyzet vele mint régebben, sokat változott a gyerek óta de még mindig nem felelősségteljes a viselkedése. Mindig mást tett mint amit mondtunk neki és tessék meg lett az eredménye...
2020. ápr. 25. 08:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!