Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » 8 éves gyereknek mit mondjunk,...

8 éves gyereknek mit mondjunk, hová tűnt a testvére?

Figyelt kérdés

3 gyerekünk van, ami nagy felelőtlenség volt, ma már látom. Rengeteg beúszott hitelünk is van, ami szintén nagy hiba volt.

Egyszerűen képtelenek vagyunk hónapról hónapra kijönni a bevételeinkből. Az albérlet, a hitelek és a rezsi szinte mindent elvisz. És még a legkisebb kicsi, de később már ő is nagyon sokba fog kerülni. Egyszerűen könnyebben lehetnénk 2 gyerekkel, így én bármennyire is fáj, lemondanék róla. 1 éves, biztos vagyok benne, hogy hamar családra találna, minket is hamar elfelejtene még és talán esélye lenne egy normális életre, ahol nem kell visszatenni a polcra a sajtot, ha új cipőre van szükség.

A férjem nem szeretné, de próbálom meggyőzni, mert a babánk érdeke is ez.

Viszont a legnagyobb fiunk 8 éves. Mit mondjak neki? Hol a testvére? Nem akarom hogy azt higgye, hogy ő is kikerül a családból, mert ha csak nem csúszunk lejjebb és a gyámügy nem veszi el őket, én nem tudnék tőle megválni.


2023. máj. 13. 11:30
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/224 A kérdező kommentje:

Dúskálunk a pénzben? Te most komolyan beszélsz? 5 emberre napi kb 3500 Ft? De általában kevesebb. Egy kiló kenyér egy ezres. A férjem reggelije is majdnem egy ezres. És akkor még nem vettünk wc papírt, sampont, tusfürdőt, mosogatószert.

Cipő évente kb 19-21 pár. A legolcsóbb 5000, a téli csizma 7-10 ezer. A többsége nem örökölhető, de múlt hónapban a középső két pár cipőnek motorozta le az orrát.

Nem kívánom, hogy te is így dúskálj. Azon agyalva, hogy mit főzz a napi 3500 Ft-ból, amibe bele kell férnie a férjed kajájának, mert egész nap nem lehet éhesen, legyen benne gyümölcs is, meg reggeli, uzsonna a nagynak (nem kap háromszor enni az iskolában, ez csak az ebéd ára). És akkor főzz egy komplett ebédet, mikor 2000 Ft egy kiló hús. És az még csak a hús. Azt nem eheted magában.

2023. máj. 13. 14:50
 42/224 A kérdező kommentje:
Milyen net? Tv, vezetékes net, és két mobiltelefon előfizetés. Egy szolgáltatónál van az egész. És ezen még van eszközrészlet a nagyobbik tabletje miatt.
2023. máj. 13. 14:52
 43/224 A kérdező kommentje:
Igen, a kicsit úgy vállaltuk. Elég jól elboldogultunk. Konkrétan tavaly még extrákra is futotta. Színházba mentünk a gyerekekkel, meg koncertre. De most kétszer annyit hagyok a boltban, mint tavaly és ennyi plusz már nincs. Állítólag jövőre még rosszabb lesz.
2023. máj. 13. 14:56
 44/224 anonim ***** válasza:
95%

Egyetek reggelire zabkását, az elég olcsó, nem néztek tvt, nem esztek minden nap húst, meg gyümölcsöt, a nagyobbaknak meg nem veszel hitelre tabletet, hanem használtan régebbi típust, ha muszáj. Süthetsz is kenyeret, az is olcsóbb, mint a bolti. Ezekkel kibírjátok addig, amíg elmész dolgozni.

De ha csak felesleges kifogás kell, akkor add örökbe a gyereket, csak ne fogd a pénzre, mert nem azért adnád örökbe, csak nem akarod megoldani az életeteket.

2023. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/224 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is 1 éves múlt a 3. gyerekem. Nem igazán van “fogyasztása”. Pelenka, némi kaja, mert nyilván nem vág be két nagy tányér főételt. A kenyeret, kiflit sütöm a sütőben. 200 ft alatt van liszt, por élesztő. Sokszor van csirkemell, mert az a legolcsóbb. Ha meg akarnád oldani a problémákat, akkor szedd össze magad! Menjél dolgozni, süssél kenyeret. Apa meg vegye igénybe a családi adókedvezményt 3 gyerekre, mert az is jár!

Ezek a problémák most hirtelen alakultak ki? Egy éve nem voltak kölcsönök meg nehézségek? Akkor úgy láttátok, hogy jöhet a baba? Most meg már mehet? Ha ennyire életképtelen vagy, tudok egy szerető házaspárt, ahol már évek óta várnak babára, ők biztos nem dobnák el.

2023. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/224 anonim ***** válasza:
94%

A kérdésre válaszolva: a szakszolgálat munkatársai alaposan megvizsgálnák a család életét, ha ilyenre adnátok a fejeteket. Majd ők segítenének, mit mondjál, ha ki nem emelnék a családból a másik kéz gyereket is.

Másrészt, azért, hogy a többiek játszóházas szülinapot tarthassanak, normális ember nem próbál megszabadulni egyik gyerekétől sem.

Bízom benne, hogy ez a kérdés kamu.

2023. máj. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/224 anonim ***** válasza:
92%
Persze 12, én vagyok az élettelen mocsok, mert le mertem írni amit gondolok egy felháborító írásra. Mert ugye tök rendben van, hogy a szinte nyomorra vállal gyereket, majd szabadulna a legkissebbtől, mert büdös a munka, na meg játszóház és Adidass cipő nélkül nem lehet ám gyereket nevelni. Ez a nőstény csak a kifogásokat keresi, lényeg, hogy dolgozni ne kelljen. Bárki bármi megoldást mond itt neki, akkor meg csak a kifogás megy. Gondolom a napi cigikére söröcskére azért futja...8-as voltam.
2023. máj. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/224 anonim ***** válasza:
96%
21 pár cipő 1 év alatt 5 embernek, akikből az egyik kb.csak most kezd járni? Ez ugye vicc?
2023. máj. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/224 anonim ***** válasza:
88%
48. Ha havi 1 misit keresnének azt is elherdálnák. Mások sokkal kevesebből megélnek és nem a gyereket dobják el. Sajnálom a gyerekeket, nagyon szerethetik őket...gondolom csak a hitelre kellettek...
2023. máj. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/224 anonim ***** válasza:
100%

A behajtás mire van? Kinek q jövedelme van terhelve vele?

Kicsi bölcsibe, te vissza dolgozni és máris ott a teljes fizetesed és mellé a gyed extranak.

2023. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!