Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Egyedülálló meleg férfiként...

Egyedülálló meleg férfiként gyereknevelés?

Figyelt kérdés
Tudom hogy valószínűleg nem egyszerűen kapok majd gyereket, de arra lennék kíváncsi hogy esetleg más is nevel-e férfiként, egyedül adoptált gyereket. Nem fontos hogy meleg legyen. Vonz az apaság, de mivel meleg vagyok így csak adoptálni tudnék, arra lennék kíváncsi tehát, hogy van-e itt olyan aki hasonló cipőben jár? S ha igen, akkor mennyire nehéz teljesen egyedül felnevelni egy babát. Nagyon köszi előre is! :)

2014. szept. 9. 22:15
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
0%
#38, 19 évesen két gyerek? Hát nagyon gratulálok. Még most kéne gondolkodnod azon, hogy megnézed magadnak az első puncit... de te eltévedtél, hát, van ilyen.
2014. szept. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező, te meg ne vonj le téves következtetéseket abból, hogy pár peremtársadalmi prolloló tapsol neked, ők olyanok kicsit, mint a viccbeli hülyegyerek: ami rossz, az jó.


Kicsit mintha elszemtelenedtetek volna az utóbbi időben, a kisujjunkat nyújtjuk, és a karunkat harapnátok le... tisztázzuk akkor le, mi van, jó?


Alapvetően azért vagytok megtűrve, mert valaki egyszer úgy gondolta, hogy ha majd eleget néznek titeket, akkor felértékelődik a normális életmód. Benne volt a pakliban hogy téved, de úgy volt vele, hogy szaporodni úgysem tudtok, egy generáció bubót meg kibírunk valahogy. Namost, ez a drágajóember tévedett, nem is kicsit.

Most már mindegy, el kell viselni titeket, szóval el vagytok viselve... de ebből ne vonj le téved következtetéseket. Senkinek nem öröm, hogy vagytok.


Neked ebben az országban akkor lesz gyereked, ha rámászol egy nőre (ha találsz olyan nőt, aki ezt hagyja), és ez a nő hajlandó lesz neked gyereket szülni (ha találsz olyan nőt, aki hajlandó lesz erre). ÉS, ha ez a nő hajlandó lesz veled élni is, ugyanis kizárt, hogy a bíróság neked ítélné a gyereket. Ha mindez megvan (nem lesz.), akkor már csak imádkoznod kell, hogy a gyámhatóság még véletlenül sem tudja meg, hogy férfihátsókban matatásra gerjedsz. Mert akkor bizony a gyereket elveszik.

Tehát tönkreteszel egy életre valakit, aki azért született meg, hogy rád számíthasson. Egyébként ha veled marad, akkor is tönkreteszed.


Remélem segítettem.

2014. szept. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

Kedves 42-es!


Nem "megtűrt" vagyok ahogy Te gondolod, nagyon sok ismerősöm van, sokan tudják is hogy meleg vagyok és semmi bajuk. Őszintén szeretnek. A barátaim is.


Attól mert Te csak hozzád hasonló színvonalú homofóbokkal vagy körülvéve, attól még máshol normálisak az emberek. :)


Szerencsére Magyarországon egyre több meleg nevel gyereket. Szóval idővel nekem is lesz. :)


A gyereket egyébként nem tenné tönkre ha hozzám kerülne. Nézz utána nyugodtan a neten ennek: Hollandiában vizsgálták, hogy a meleg szülők által nevelt gyerekek miben különböznek a többiektől. Azt találták, hogy csak abban, hogy intelligensebbek, toleránsabbak mint az átlag. Ráadásul jobb tanulók mint a társaik, kiegyensúlyozottabbak. :)


Hátrányt nem tudott feltárni a kutatás. Mármint, olyan faktort ami esetleg rosszul érintette volna őket. :)


Na de tovább nem fogok Veled vitatkozni. Az ember nem szívesen foglalkozik olyan emberekkel akiknek annyi intelligenciájuk van mint egy seprűnek. :(

2014. szept. 21. 11:23
 44/48 anonim ***** válasza:
0%
Jól van, kisöcsi. Sok szerencsét a gyerekhez. Lehet hogy megkapod Hitler reinkarnációját, legalább kicsit bűnhődik az is. :D
2014. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim válasza:
88%

Én ezen sokat gondolkodtam.


Ha jól meggondolom, én 7 év stabil párkapcsolat után kötnék házasságot/bejegyzett élettársi kapcsolatot a párommal.


Majd ha lenne egy gyermektelen leszbikus pár a környékünkön, akikkel jóban lennénk, akkor felajánlanánk nekik, hogy egyikőjük az én hímivarsejtjeivel , másikuk meg a párom hímivarsejtjeivel termékenyüljön meg, otthoni házi mesterséges megtermékenyítéssel. (Fecskendős módszer)


Majd (3 év) múlva ugyan ezt, de előtte egy közös iker családi házba költöznénk, ahol a gyerekek játszhatnának, átjárnának hozzánk vagy a leszbikus anyukáikhoz :). 23/m-F.

2014. szept. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
16%

Oké, eddig kielemezték a kedves kommentelők a kérdezővel kapcsolatos dolgokat.

De most egy kicsit nézzük a gyerek szemszögéből is.

Szerintem nem kap annyit egy gyermek a családtól, ha csonka-családban nő fel. Nagyon szép és nemes dolog az örökbefogadás gondolata, de szerintem a teljes családban való felnövekedés optimálisabb, mint a csonkacsaládban való nevelkedés...

2014. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Kedves 46-os!


Szerintem nem attól függ a gyerek jóléte és egészsége, hogy milyen családban nő fel, hanem attól, hogy a szülei mennyi energiát fektetnek a nevelésébe. Két apa is lehet éppen olyan jó szülő mint egy férfi és egy nő. Sőt, jobb is lehet.

2014. okt. 28. 20:09
 48/48 anonim válasza:
Szia! Sikerült már azóta? :)
2017. ápr. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!