Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van jogom nem otthagyni az...

Van jogom nem otthagyni az oviban, ha nagyon beteg gyerekeket látok a csoportban reggel?

Figyelt kérdés

Rögtön első hét elején beteg lett a kisfiam,egy kisfiú iszonyúan,sípolva köhögött bent rögtön az ovikezdéskor,mikor az ajtóban elbúcsúztunk.Nem tudtam nem észrevenni,és magamban gondoltam is,hogy mi lesz ebből?A tapasztalataim szerint nyilván semmi jó,de aztán jött is péntekre a betegség,most tartunk a sípolós köhögésnél.A doki szerint vírus,letarolta a családunkat,a nagytesó kimarad a suliból,én is beteg lettem,apukájuk meg alig bír így dolgozni,mert amúgy is szánnéjával küzd,több hete alig lap levegőt.

A kérdésem az,hogy Van e jogom valamire hivatkozván nem otthagyni a kisebbet az oviban,ha rettentő beteg gyerekeket látók zöld takonnyal,iszonyúan köhögve,stb...

Elvileg ilyen betegen gyereket nem is hagyhatnak bent,nem vehetik át az óvónők sem,elvileg haza kell küldeniük őket azonnal.

Ötödik éve szívunk,de elegem volt/van,és lesz is.Egy rakás pénz a gyógyszer,kiesett munkaidő,suliban pótolni mindent szinte lehetetlen,és nem érdekli a tanárokat sem,hogy épp beteg volt,nem érte utol magát a tanulásban,megy az egyes,stb...

Úgyhogy erre gondoltam,hogy akkor nem hagyom ott,de így nagyon sok lesz a hiányzás-önhibánkon kívül-,viszont így tudnám csak a családot megvédeni a felelőtlen szülők beteg gyerekeinek fertőzéseitől.

Van tippetek,mit lehetne tenni?Beszéljek az óvodavezetővel?Szülőin csapjak az asztalra?Vagy igazoljak,amennyit csak tudok?



2019. szept. 11. 10:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
43%

8 ne haragudj, de kit érdekel más miért viszi be a kehes kölykét?! Én is betartom a szabályokat, tartsa be más is.

Kérdező! Szerintem nem fogod minden alkalommal észrevenni, hogy van-e beteg gyerek az óvodában, ha ilyen durván köhögős gyereket látnék, lehet, hogy hazavinném az enyémet, bár tény, aki nem orvos, nem tudhatja, hogy fertőz-e.

2019. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
41%

Ezt mi is végig szenvedtük. Akkor borult el az agyam amikor az én gyerekem olyan beteg lett a zöldtaknyosoktól, hogy 5!!! hétig volt otthon. Nagyszerű volt a munkahelyemen is ez, és a gyerek is kínlódott.

A szép szó itt nem fog hatni, az ilyen szülők pont tesznek a többiek véleményére.

Én sajnos tartottam a számat mert beszari voltam. Most utólag már másképp gondolom és nem lennék toleráns. Ha ilyet látnék bizony szólnék az óvónőnek, hogy vagy felhívja a taknyos szüleit és elviteti, vagy jelzem a gyámügynél, hogy x.y gyerek folyamatosan betegen van az óvodába rakva. Nagyon kellemetlen tud lenni amikor a gyámhivatal nézelődik egy családban.

2019. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Otthon tarthatod, csak ez a gyakorlatban értelmetlen és kivitelezhetetlen.

A vírusok a tünetek megjelenése előtt minimum 2 napig már fertőznek, tehát akár egy tök egészségesnek kinézőtől is összeszedhet bármilyen vírust, ezenkívül nem tudod minden gyerekről megállapítani ránézésre h fertőzhet-e, vagy sem, tényleg kikúrálták-e otthon a betegségből vagy sem. Ennyivel sose menjen akkor oviba, legyen otthon és kész, az a tuti.

Szülőin lehet és kell is persze erről beszélni, hogy nagyon köhögő/rosszul levő gyereket ne vegyen be az óvónő, illetve küldje őket haza, de max ennyit tudsz tenni, az otthon tartás azokon a napokon amikor épp meglátsz egy csúnyán köhögő gyereket a csoportban az nonszensz (és mi pl van ha miután beadtad a gyereket utána jön egy köhögős?, és ha mondjuk azért köhög mert félrenyelt vagy allergiás stb.).

A szülő egyébként oviban még viszonylag sok napot igazolhat h mért nem megy be a gyerek. Nem tudom hány nap után kezdenek el kekedzkedni - az ovi végül is kötelező most már. Amúgy ha megedződött a gyerek immunrendszere, akkor már nem fog első héten kiesni az oviból, és nem fog elkapni minden vírust.

2019. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

A gyámügyes dolgot az egyik oviban kiragasztották,de sajnos a mi ovinkban eddig elég impotensek a témában.

Az óvónők leléptek,egyik megunta,hogy a gyerekektől folyton beteg (szervusz immunrendszer!),a másik pedig a pénz miatt,meg 25 év után nem akart az új generációs gyerekekkel tovább bajlódni,szerinte teljesen mások már,mint 5-6 éve.Feladta.

2019. szept. 11. 13:48
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
Az biztos, hogy tiszta méreg, mikor elkapják a gyerekeink a hányás/fosás,mandulagyulladás, herpesz és társait!!!!!!! Februárban, ikreim vannak, két nap különbséggel dőltek ki, írd és mond össze-vissa40. 000ft volt a gyógyszer, rehidratálo por, antibiotikum, orrspray, stb... És a kín, a szenvedés látni őket, ah borzasztó!! Imádkozni 😋, erősíteni immunrendszert, nem tudsz tenni mást.
2019. szept. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
82%

Azt gondolom hogy nem megoldás ha valaki betegen beviszi a gyereket óvodába vagy iskolába. Ami zavar hogy ilyenkor a gyereknek pihenésre van szüksége, elhiszem hogy a szülők nem tudnak annyi szabadságot kivenni amennyi kell és fent kell tartani a családot de pl.: ha húzom a belemet én sem megyek be dolgozni, egyrészt nem lehet munkára így figyelni másrészt pedig mások is megbetegszenek.

Nyilván nehéz a szülőnek is de nem csak egy másik szülővel tol ki hogy megbetegszik a másik gyerek is, hanem a sajátjával is ha az igazán beteg.

2019. szept. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
28%

Nekem pont hazaküldték a gyerekem, mert szerintük beteg. Meglepett, mert annyit vettem észre, hogy éjszaka medugul az orra, ezért csepegtettem. Se takony, se köhögés, reggel se, jó közérzet, délután azzal fogadtak, hogy egész nap folyt az orra, rosszul van, biztos elkapta tőlem(én pocsékul vagyok, fejfájás, sok fehértakony, fájó torok)


Elvittem dokihoz, azt mondta semmi baja a gyereknek, orrváladék is minimális.


Első körben honnan tudjátok, hogy más gyerekének milyen színű a taknya?


De komolyan érdekel!


Másodszor a sípoló köhögés száraz, akkor még nem szakadt fel a hurut, az elején van a betegségnek, a hurutos a végén. Hurutos köhögéssel bár csúnyábban hangzik, de kevésbé beteg a gyerek.


Az én gyerekemről is gondolhatja bárki, hogy beteg, ha meghallja ezt az óvónőtől, ami abszolút nem igaz, ugyanúgy elterjedhet, mint másoknál..


Ha egyszer látod, hogy bevitte, nem bizonyítja, hogy máskor is beviszi/bevitte


Szerintem elfogadható évente egy kettőt benthagyni, ha épp nem kapsz bébiszittert utolsó pillanatban.


Egyébként honnan tudod, hogy kitől kapta el? Mármint van 30 gyerek, lehet egy lefertözte mindet, ő már nem is beteg, a többieken később jött ki/ tovább tart..


Fogalmad sincs, kitől kapta el, óvónő, vagy takarító is lehetett indirekt, de akár utcán is simán, vagy más szülő..


Szerintem csak azokat a gyerekeket kell otthon tartani, akiknek rossz a közérzetük betegség miatt(illetve lázuk van, vagy hánynak, hasmenésük van).


Náthára kiakadni marháság, pláne járványszerűen, mikor egyszerre 20 helyről kaphatja el, te egyen vezeted le a dühöd, pedig lehet, hogy kilincsről ragadt a gyerek kezére szülőtől vagy másik csoportból valakiről.. vagy a karbantartóról, vagy nem is az oviból, bevásárlókocsi, vagy benne volt, x hete egy ideje lappangott, és most valamiért gyengébb a gyerek immunrendszere és felszínre törhetett.


Ez bűnbakképzés, nem pártolom.


Nem vagy köteles bevinni, mi is korlátlanul igazohatunk, félinformációk alapján meg ne ítélj meg senkit.


Szerencsétlen lehet kruppos vagy allergiás, asztmás, vagy csak félrenyelt, vagy bármi.


Amúgy valóban beteg(lázas, egyéb) gyereknél kihívják a gyerekorvost, hivatalosan és szabályosan csak így küldhetnek haza gyereket, amúgy csak tanácsolják, hogy a beteg gyereket elvihetné anyuka, mint nálunk. szerencsére a szakmabeliek jobban meg tudják ítélni a veszélyt, mint a laikusok, és ők is érzik, hogy mikor valóban beteg egy gyerek, nem véletlen nem szólnak a dokinak, csak indokolt esetben.


Minden más kényelmi eset, hogy ne kelljen orrot törölni, egyel kevesebb gyerek legyen a csoportban, ne fogyjon a zsepi..

2019. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%

Aki lepontozott leírná miért nulla? Varázsszemüvegeket van, hogy az összes tárgyon és levegőben repkedő bacinak látjátok az útvonalát? Két takonykór közül meg tudjátok mondani, hogy melyiket kapta el a gyereketek tudva azt, hogy ugyanannak a betegségnek eltérő lefolyása lehet másoknál, sőt úgy is, hogy a hordozón nem is látszik, hogy beteg? Tudva az eltérő lappangási időről és arról, hogy szünetben 150 gyerek van együtt az ovi udvarán, sulinként meg 300 és mind ugyanazt a kilincset fogdossa?


Egészen biztos vagy benne, hogy a te gyereked egész nap csak egyetlen betegséget hordozó ember közelében volt, azt is csak azért, mert szerencsétlen gyerek épp közel van, rajta épp látványosabbak a tünetek, rajta épp még látszik a dolog, más fertőzökön meg vagy nagyon enyhe, vagy távol vannak, vagy már meggyógyultak, de még hordozzák a holmijukon.. Vagy a gyereknek, akit okolsz nem is az a baja, csak egy hasonló..


Nagyon bele kell menni ebbe, mielőtt odamész pattogni szülőin laikusként hogy egy gyereket és szülőt kiközösítsenek!


A gyerekem remekül aludt, jókedvű, tegnap is az volt, egész nap 2x fújtam csak az orrát.

2019. szept. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
29%
Azt gondolom ez nem kiközősítés, fentebb is leírtam ha igazán beteg egy gyermek annak pihenésre van szüksége, ahogy egy felnőttnek is. Persze, nyilván elkaphatja mástól is de ettől még akkor sem kell betegen bevinni egy gyermeket óvodába, iskolába. Az meg ne haragudj a te dolgod hogy hazaküldték a gyermekedet mert folyt az orra. Óvonőként ez egy jogos cselekedet hogy vigye el a szülő orvoshoz, de mivel nálatok kiderült hogy szerencsére nem beteg így gondolom járhat továbbra is. Emellett amit nagyon nem értek, hogy miért vagy ennyire fennakadva, megértem az álláspontodat de kicsit szerintem képzeld bele magad a mások helyzetébe is.
2019. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
27%

Nem feltétlen van pihenésre szüksége a gyereknek, ha beteg. A bágyadt gyerek pihen, a köhögő otthon is ugrál, ahogy az oviban is ugrálna. Nagyon kevés betegség jár bágyadtsággal, erőtlenséggel.


Értem, hogy a szülők dühösek, mert a világ tele van betegséggel, de azt nem, ha keresnek egy embert, aki épp látványosabban beteg másoknál, és rázúdítanak mindent, mint a kérdező sorolta a sok lehetőséget, mit tenne a gyerek és az őt betegen bevivő szülők ellen.


Ez nincs rendben, nem keresünk a 100 fertőzőből egyet, hogy azon változtassunk


Szerintem az sincs rendben, hogy az óvónő nem csak szól, hanem nyomást fejt ki, hogy pocsék anya vagyok, ha nem viszem el orvoshoz. Én nem láttam betegnek, ő igen, mindketten laikusok vagyunk, nem sok közünk van a dologhoz, abszolút semmit nem ér a szava az enyémmel szemben.


Így kimaradt egy napot, és a mait is, mivel le kellett mondani az étkezését. 2 nap kiesett, mert az óvónőnek kényelmetlen, hogy a gyerekem orrot fúj.


És még csak most kezdődött az év, ez volt a második hét.


Ha annyit mondtak volna, hogy xnek folyt az orra, semmi bajom nem lenne, de 10 perces előadást tartottak, aminek az volt a célja, hogy ne vigyem. Ne az, hogy nézze meg doki, hanem az, hogy tartsam otthon, amit nem mondhatnak, de..


Bármelyik óvónő házhoz hívhat orvost, ha betegnek lát egy gyereket, a szülő engedélye sem kell hozzá, sőt hetente kijár egy, aki megnézi a gyerekek száját, haját, meg úgy enblock őket.


Nem a szerinted fertőző emberektől kell megvédeni a gyereket, elzárni másoktól, mert a nem látványos emberektől, tárgyaktól is beteg lesz, hanem felnyomni az immunrendszererét, hogy rajta is enyhébb lefolyású legyen a betegség, mint a legtöbb gyereken, vagy ha nem megy, fogadja el, hogy ez alkati kérdés, nem a világ miatt lesz beteg a gyereke, nem is egy gyerek miatt, hanem mert a gyereke hajlamos erre, így született, ez van, többször lesz beteg másoknál. Nem egy gyerek miatt, nem a világ betegségei miatt, hanem mert így született, gyengébb védekezőképességgel.

2019. szept. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!