Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Van jogom nem otthagyni az...

Van jogom nem otthagyni az oviban, ha nagyon beteg gyerekeket látok a csoportban reggel?

Figyelt kérdés

Rögtön első hét elején beteg lett a kisfiam,egy kisfiú iszonyúan,sípolva köhögött bent rögtön az ovikezdéskor,mikor az ajtóban elbúcsúztunk.Nem tudtam nem észrevenni,és magamban gondoltam is,hogy mi lesz ebből?A tapasztalataim szerint nyilván semmi jó,de aztán jött is péntekre a betegség,most tartunk a sípolós köhögésnél.A doki szerint vírus,letarolta a családunkat,a nagytesó kimarad a suliból,én is beteg lettem,apukájuk meg alig bír így dolgozni,mert amúgy is szánnéjával küzd,több hete alig lap levegőt.

A kérdésem az,hogy Van e jogom valamire hivatkozván nem otthagyni a kisebbet az oviban,ha rettentő beteg gyerekeket látók zöld takonnyal,iszonyúan köhögve,stb...

Elvileg ilyen betegen gyereket nem is hagyhatnak bent,nem vehetik át az óvónők sem,elvileg haza kell küldeniük őket azonnal.

Ötödik éve szívunk,de elegem volt/van,és lesz is.Egy rakás pénz a gyógyszer,kiesett munkaidő,suliban pótolni mindent szinte lehetetlen,és nem érdekli a tanárokat sem,hogy épp beteg volt,nem érte utol magát a tanulásban,megy az egyes,stb...

Úgyhogy erre gondoltam,hogy akkor nem hagyom ott,de így nagyon sok lesz a hiányzás-önhibánkon kívül-,viszont így tudnám csak a családot megvédeni a felelőtlen szülők beteg gyerekeinek fertőzéseitől.

Van tippetek,mit lehetne tenni?Beszéljek az óvodavezetővel?Szülőin csapjak az asztalra?Vagy igazoljak,amennyit csak tudok?



2019. szept. 11. 10:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
65%

Van jogod otthon hagyni, én is tettem már ilyet oviban. A suliban viszont nem tenném.


Ez egy iszonyatos helyzet mindenki számára megterhelő és biztos megoldást még nem találtam én sem. A valodi immunerősítés ami bevált nálunk, próbálom a megelőzésre, az egészségvédelemre fektetni a hangsúlyt, mert az sokkal könnyebb, mint a betegséget kezelni.

De az olyan szülő ellen már én sem tudok mit tenni, és iszonyatosan nehezemre esett nem ráborítani az asztalt. 😠

Történt nálunk ugyanis hogy első nap már láthatóan betegen hozta a gyereket és az ünnepség alatt le is hányt mindenkit. A tanító néni nem küldte haza, szülő nem vitte haza. Este kórházba is került a gyerek, de két nap múlva a hazaengedes másnapján már hozta volna iskolába 😠

2019. szept. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
21%

Utolsó, szóval mikor megmondták a kórházban, hogy a gyerek egészséges, vitte volna másnap? Hogy mer egy egészséges gyereket bevinni, kötelező kórházi trauma miatt egy hetet otthon lenni..


Ez teljesen rendben van, ha hivatalos szerv közli, hogy nincs baja, akkor nincs.


Aki meg lepontoz az érveljen már, miért egy látványosan esetleg! fertőző gyereken kell kitölteni a dühöt a sok millió fertőző tényező (tárgyak, szülők, óvónők, dolgozók, máscsoport gyerekei, utcai dolgok) helyett?


Mintha hallanál valakit pukizni, és rázúdítanád a klímaváltozást, széndioxidszintet, felmelegedést, és a gyereked izzadását! Az ilyen pukizók miatt izzad a gyerekem!


Pont ilyen nevetséges az érv.


Szerencsétlen úgy sem tud mit kezdeni magával, lehet köze sincs hozzá, ha nem a te gyereked fertőzi, akkor másokat az utcán, családban, levegőben szél által, játszótéren mászókán, ellene nem

tud tenni, és még csak nem is leprát terjeszthet, hanem náthát, amit a többség immunrendszere tünetmentesen kivéd, esetleg minimális takonnyal jár, mások, a betegségre hajlamosabb, gyengébbek meg hánynak, gyulladnak, esetleg belehalnak. Az nem a náthásgyerek hibája, hanem a természeté(vagy a szülőké, akik nem immunerősítenek.

2019. szept. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!