Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel? Muszáj volt felvenni egy ilyen " beteg" gyereket? Nem nézik, mennyit ártanak ezzel a csoportnak?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az ovit. Eleinte ahogy beszokott szeretett menni, sok barátja ott van. Azonban pár hete mást sem hallok, hogy nem akar menni. Ugyanez van a többi ismerős gyerekével (3-4 gyerek vegyesen fiúk lányok). Az ok, hogy a csoportban van egy kisfiú aki tör - zúz mindenki játékát szétveri, csap amit ér, egész nap üvölt kiabál, ha rá tör a hiszti maga alá pisil, kakil, nem beszél. Sajnos a fiam egyik nap beteg lett, mennem kellett érte és ennek szem - "és fültanúja voltam. A kisfiú borzalmas, ránézésre is látszik, hogy beteg. Kérdeztem az óvónőt, aki elmondta, hogy most már minden gyereket integrálni kell. Én megértem, hogy nekik is joguk van, de mint kiderült napi szinten vannak a csoportba gondok, bekakil nem engedi kiszedni, rápisil szőnyegre játékra, ami abszolút nem higiénikus. A gyerek számára nincs egy külön ember, kb.a csoportban ha ez a gyerek ott van üvöltés megy végig. Illetve ami megdöbbentő, hogy rá szállt a fiam egyik baratjára, meg volt, hogy a fiamra is, akik teljesen ép gyerekek és velük akart játszani, csak nem tudott. Ezért többször meg is ütötte őket. Ezt jelezte felém az óvónő. Egy óvónő van a csoportban aki tündér, mindent megtesz, a másik sajnos szeptember közepén felmondott azóta nincs új, de sajnos ő sem tud csodát tenni. Mi szülők finoman jeleztük, hogy ez a kisfiú nem igazán ide való. Mit lehet tenni? Hova tudnánk fordulni? Vigyem el/vigyük el a gyerek(eket) másik intézménybe?

2019. nov. 29. 07:57
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
80%
Kedves utolsó! Hol az anyuka, aki eddig karba tett kézzel nézte, hogy viselkedik a gyereke?! Mert gondolom, nem az oviban talalkozott a gyerek más gyerekekkel és nem hermetikusan elzárva élt... a véletlen kaki pisi belefér, de a kérdező azt írja, hogy a jatekokat is lepisili, szóval itt nem gondolnál, hogy vizelettartási problémai lennének...nyilvánvalóan segítségre van szüksége a gyereknek, de nehogy mar az óvónőt hibáztassuk ezért..itt vastagon az anyuka a hunyó..szerintem...
2019. nov. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell szegregálni! Integrált nevelés van! Miért a gyereket büntessük szegregációval? Az állam hibája hogy nincs megfelelően oktatott pedagógus az intézményben! Az állam hibája hogy nem teremt megfelelő körülményeket ahhoz hogy sikeresen legyen az oktatás integrált! Nem a szülő és főleg nem egy kisgyerek! Adjanak az óvodáknak speciálisan oktatott dadát, ovónőt stb hogy az ilyen eseteket profi módon, azonnal megoldjon. Adjon az állam plusz munkaerőt, teremtsen megfelelő körülményeket! Szülők! Álljatok a sarkatokra és követeljétek! Ide jönni panaszkodni mit ér? Gyereket hibáztatni mit ér?
2019. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
87%

Jó vicc, hogy legyen rá ember. A ped. és gyógyped. asszisztenseket közfoglalkoztatásban, szros 70ezer forintért "szokás" alkalmazni, pár havonta újuló szerződéssel, és nagy kegyes havi másfél napnyi szabadsággal. És így sincs rá pénz az állami intézményekben.

Ez a gyerek így, ebben a formában nem integrálható. Ha nem képes az intézmény szakembert állítani mellé, akkor alkalmatlan a gyerek fogadására. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyit árt ez neki is, de az összes többi kisgyereknek is.

2019. nov. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Természetesen nem a gyerek tehet róla. De én láttam egy délelőtti jelenetet. Hiába kap ölelést, amit biztosan kap. Mert ez óvónő egy tündér, de ez a kislány rugdosott mindenkit akit ért mert hisztiroham jött rá és közben telepisilte a szőnyeget. Én ugy gondolom nem normális dolog ez. Főleg hogy a kedves édesanyja semmit se csinál, mert már kérdeztem utána, a magánélete, a pasizás fontosabb. A gyerek meg le van passzolva a nagyinak, ahol tvzik egész nap.

Megertem ezt az integrációt de igy sem az én gyerekem sem a többi szülő gyereke nem fog egy nyugodt környezetben lenni, fejlődni mert így nem gondolom hogy egy egész nap ordító és dühöngő kislány mellett akit semmi sem köt le tud barmit is csinálni az óvónő a csoportban.

2019. nov. 29. 12:35
 15/38 anonim ***** válasza:
13%

Az én gyerekem játszóházban, játszótéren, állatkertben, uszodában, unokatesóval, barátok gyerekeivel, utcán, angol foglalkozáson, mindenhol teljesen rendben, csak abban a közösségben nem, ahol teljesen letojta a pedagógus, nem voltak egy hullámhosszon.


Most azt mondják rá, hogy az a közösség a rossz, ahol nem vagyok ott. Pedig volt olyan közösség, ahol nem voltam ott, és nem volt gondja, itt a jellemzés róla.. Anyuka otthonról szrt se tud tenni, mert ott helyben kell kezelni a gondot. Érzékenyebb egy nem beszélő gyerek, akinek az értelme már elég fejlett? Naná, de ez egy átmeneti állapot, amin valakinek át kell segítenie, mintha a féllábútól várnánk futást..


Nem azért nem képes rá, mert sérült(pláne nem kiscsoportban, 3 évesen), vagy viselkedésproblémás, azért viselkedésproblémás mert mást várnak tőle, olyat, amire nem képes!


Nyögd már ki hogy kezeljen konfliktust némán? Szólni sem tud, ha igazságtalanság éri, senkivel nem tudja megosztani örömét, bánatát, mert nem képes rá! Be kell vonni, figyelni rá és kimondani helyette a gondolatait, hogy a belső feszültség megszűnjön.


Nekem a lepisili a játékokatról az ugrott be, hogy nem direkt odapisil, hanem egy halom kocka közt ha bepisil, minden pisis lesz!

2019. nov. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Speciális dada, pedagógiai asszisztens gyógypedagógus nincs! Kérdeztük nincs és nem is lesz örülünk ha lesz másik délutános óvónő, aki ha meg látja a csoportot nem menekül el, mint a másik.
2019. nov. 29. 12:38
 17/38 anonim ***** válasza:
94%
Akkor vedd ki onnan a gyereket, mást így nem tudsz tenni. Nem csak a viselkedésproblémásnak vannak jogai. Már bocsánat. Neked, anyuka a sajátod az első, és ez teljesen rendben van. Attól még mindenki sajnálja szegény kislányt, de azért a toleranciának is van egy hátára. Nehogymár még ők legyenek a rosszak, mert a saját gyerekeik egészséges fejlődését féltik. Ha ki tudja magát fejezni, ha nem, ha sajnálatra méltó a kislány, ha nem, ebben a formában, ebbe a közösségbe akkor sem való.
2019. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy most kisfiú vagy kislány? Csak mert a kérdésben még fiú volt, a 15-ös hszd-ben meg már lány....
2019. nov. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Fiú, csak elírtam a kapkodásban
2019. nov. 29. 13:14
 20/38 anonim ***** válasza:
77%

Azért nehogy már megmagyarázzuk, hogy totál normális, ahogy ez a gyerek viselkedik, sőt még ő a szegény áldozat és tök érthető, amiért tör-zúz és amiért bántja a többieket. Nem, nem az!! Ha viselkedészavara van, akkor annak nyilvánvalóan eddig is voltak tünetei, max anyuka-apuka b*aszott rá és nem foglalkozott vele! De emiatt nehogy már az óvónők legyenek a hibásak.

Persze szép gondolat, hogy legyen ilyen speciálisan képzett óvónő és amolyan gyógypedagógus, meg minden gyerekre jusson legalább egy óvónéni, de ez mese habbal. Alig fizetik meg szerencsétleneket és az ő kapacitásuk is véges, nem lehet tőlük sem elvárni, hogy minden gyereknek tutujgassák a kis lelkét. Ez igen is a szülő feladata, hogy megfelelően nevelje a gyerekét, hogy gondoskodjon a lelki világáról, megfelelő fejlődéséről és legfőképp, hogy VIGYE ORVOSHOZ a gyerekét, ha szemmel láthatóan nem 100-as..

De, hogy egy kiskölyök miatt az összes többi féljen, rettegjen, egész nap az üvöltözést, törés-zúzást és a pisis játékokat kelljen elviselnie, az több a soknál! Ezzel az egy gyerekkel van probléma és mivel nem megoldható, hogy külön speckósan képzett óvónő foglalkozzon vele, így el kell vinni olyan helyre, ahol ez kivitelezhető, de minimum orvoshoz kell vinni és kezelni ezt a fajta agressziót, ami benne van.

Én biztosan nem tűrném, hogy az én egészséges gyermekem menjek tönkre lelkileg és sírjon állandóan egy ilyen agresszív gyerek miatt, akit a szülei cs*esztek kezeltetni. Azt meg pláne nem tűrőm, hogy bárki is akár csak ujjal hozzáérjen és megüsse! Mindennek van egy határa.

Én is azt javaslom kérdező, hogy beszélj mindenkivel, akivel csak tudsz, ovivezető, önkori, jegyző, polgármester, összefogni a többi szülővel, akármi, de ezt ne tűrjétek!! Sőt a fiú anyját is elkapnám, hogy kezdjen valamit a fiával.

2019. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!