Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel? Muszáj volt felvenni egy ilyen " beteg" gyereket? Nem nézik, mennyit ártanak ezzel a csoportnak?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az ovit. Eleinte ahogy beszokott szeretett menni, sok barátja ott van. Azonban pár hete mást sem hallok, hogy nem akar menni. Ugyanez van a többi ismerős gyerekével (3-4 gyerek vegyesen fiúk lányok). Az ok, hogy a csoportban van egy kisfiú aki tör - zúz mindenki játékát szétveri, csap amit ér, egész nap üvölt kiabál, ha rá tör a hiszti maga alá pisil, kakil, nem beszél. Sajnos a fiam egyik nap beteg lett, mennem kellett érte és ennek szem - "és fültanúja voltam. A kisfiú borzalmas, ránézésre is látszik, hogy beteg. Kérdeztem az óvónőt, aki elmondta, hogy most már minden gyereket integrálni kell. Én megértem, hogy nekik is joguk van, de mint kiderült napi szinten vannak a csoportba gondok, bekakil nem engedi kiszedni, rápisil szőnyegre játékra, ami abszolút nem higiénikus. A gyerek számára nincs egy külön ember, kb.a csoportban ha ez a gyerek ott van üvöltés megy végig. Illetve ami megdöbbentő, hogy rá szállt a fiam egyik baratjára, meg volt, hogy a fiamra is, akik teljesen ép gyerekek és velük akart játszani, csak nem tudott. Ezért többször meg is ütötte őket. Ezt jelezte felém az óvónő. Egy óvónő van a csoportban aki tündér, mindent megtesz, a másik sajnos szeptember közepén felmondott azóta nincs új, de sajnos ő sem tud csodát tenni. Mi szülők finoman jeleztük, hogy ez a kisfiú nem igazán ide való. Mit lehet tenni? Hova tudnánk fordulni? Vigyem el/vigyük el a gyerek(eket) másik intézménybe?

2019. nov. 29. 07:57
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
93%
Nem mellesleg, már bocsánat, de mindenki ugrik arra, ha a gyerekét igazságtalanság éri. Itt ugye a nem tudom már hányas válaszoló is kész van idegileg, hogy igazságtalan volt a nem beszélő gyerekével a rendszer, de annyira nem látja a fától az erdőt, hogy azt már képtelen felfogni, hogy ebben a szituban nem csak a problémás gyereket éri igazságtalanság, hanem azokat is, akiket bánt. És még jó, hogy ezt egyik szülő sem nyeli be örömmel. Itt a kérdező nem is habzó szájjal jött verni az asztalt, hogy takarítsák ki a gyereket, hanem kétségbe esve, hogy segítség kell, de nem tudja, hogy merre induljon, hogy az ő gyereke se sérüljön. De a részedről csak azt kapta, hogy nyelje be tövig. Hát köszi, köszi. Ez nem így működik.
2019. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
89%
Valahogy sejtettem, hogy a gyerekednek 140 fölötti az IQ-ja és intelligenciában Stephen Hawking szintjén van. Csak nincs megértve, nem megfelelően állnak hozzá, kirekesztik. De amúgy egy zseni, csak néha őrjöng és nem szobatiszta 5 évesen. Ilyenekkel az autista gyerekes szülők szoktak jönni, kár, hogy a valóságban mégis kevés "esőemberrel" lehet találkozni.
2019. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
6%

Én teljesen bevonom a gyerekem és beszélünk és játszunk azzal a kisgyerekkel, aki nem viselkedik megfelelően, ezért elfogadó! Soha egy szóval nem írtam, hogy rendben van hogy bánt másokat, sőt vègig arról papoltam, hogy ott kellene lennie valakinek, aki a csapkodast kezeli, hogy mindkét gyereknek jó legyen!


Nem vagyok szemellenzős, hisz a másik felet IS képviselem, tudom hogy tipikus 3 évesektől nem lehet elvárni, hogy sorba álljon és ne vegye el a játékot, ezt is írtam, csak szelektáltok. Én ezért nem a többi gyereket, hanem a pedagógust kérem számon. Egy 3 éves sem felelős a tetteiért, az felelős, aki felügyel rá. Ha az anyja van ott, akkor ő, ha pedagógus(aki éveket tanult hogy ott lehessen) akkor ő a felelős a 3 éves gyerek viselkedéséért!


Az én gyerekem is megvédem, ha bántják, és nem a gonosz 3 éves másikat okolom(mivel nincs gonosz 3 éves) hanem a felnőttet, aki a padon trécselt munkaidőben ahelyett, hogy figyelt volna, mikor ez az egy dolga van.


Azt a pedagógus feladata feloldani, hogy ne féljenek, ha pedig nem félnek, fognak vele játszani akkor is, ha egyszer odacsapott. Legyen ott valaki, aki képes feloldani ezt a gátat, mert 3 évesek erre nem képesek, 5 évesek sem gyakran.


Ne kelljen már x évet várni arra, hogy leessen nekik, hogy amúgy ez a gyerek okos, jó hallgatóság, gyönyörűen alkot, jószívű, megbízható, megértő, mert úgy is le fog nekik esni suliban, mikor a kiről másoljam a leckét lesz kérdés vagy a mindenki csúfol a pattanásom/olcsó ruháim miatt, vagy mert szűz vagyok/kicsi a mellem, csak xy nem, aki kedvesen elmagyarázza a tananyagot.. vagy megvígasztal hisz ő is átérzi milyen rossz kirekesztve lenni, mert egész életében úgy volt.


Nem kell ehhez autistának lenni, hogy valaki kiemelkedően értelmesen legyen, a kérdés 3 évesekről szól! Az én gyerekem beszéde és ennek következtében a viselkedése volt problémás csak közösségben, mikor stresszelték kényszerbetegsége lett, de ugyanúgy pisilhetett volna maga alá is a stressztől.


Mellesleg 130 feletti iq nem ritka, a kiemelkedő emberek leginkább a tudásszomjuk, szorgalmuk, kitartásuk miatt emelkednek ki, a magasabb iq csak megkönnyíti a kiemelkedést bizonyos területeken.

2019. nov. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
87%

Utolsó, a hisztijeid, amit itt lenyomsz, egész egyszerűen szánalmasak, nem látsz ki a szemellenződ mögül, bárhogy kapálózol, elvakítanak a saját és a gyereked sérelmei. A francokat látod a másik oldalt, hisz végig arról prédikálsz, hogy így el kéne fogadni azt a gyereket, meg úgy, nem kéne félni tőle, biztos sokkal intelligensebb az összes többi válaszoló gyerekétől és persze ez mind az óvónő hibája. Hát persze. Az óvónő és az óvoda hibája, hogy a gyerek nem szobatiszta, az ő hibájuk hogy a gyerek nem tud beszélni, hogy őrjöng, hogy rúgdossa a társait stb. Hagyjuk már! Ez a SZÜLŐ hibája!! Felőlem nyugodtan fejre is állhatsz akár és vergődhetsz tovább, akkor is a szülő hibája! Egy ilyen gyereknél már 3 éves kora előtt is megmutatkoznak a betegség jelei, ki ne találd már, hogy az pl hogy nem tud beszélni a gyerek, az hirtelen csak az ovi kezdés napján derül ki. Ami külön nevetséges és undorító, hogy az óvónők mellett a többi egészséges, normális gyereket akarod kihozni hibásnak, mondván ők tönkreteszik lelkileg szegény, ártatlan verekedős kiskölköt, mert ha egy játékot elvesznek, akkor mivel a beteg gyerek az óvónők hibájából természetesen nem tud beszélni, így hát verekszik. Aha persze, hát hogyne. Szóval a többi 3 éves tehet arról, hogy verekszik és üvölt és rombol a kissrác, mert nyilván egy 3 évesnek fel kéne fognia, hogy az a gyerek nem képes kommunikálni, sőt tulajdonképpen ők harcolják ki maguknak a verést.. Jó hogy már nem azt mondod, hogy ők tehetnek róla, hogy megüti őket ez a gyerek.

Iszonyatosan elfogult vagy és észre sem veszed, hogy MINDENKIRE ujjal mutogatsz és kétségbeesetten keresed a hibásokat, azokat akiket okolhatsz, még csak észre sem veszed, hogy itt egyetlen egy gyerek tartja terrorban a többieket, akik egészségesek és épek, akik játszanának, de nem tudnak mert a kisfiú vagy épp lehúgyozza a játékokat vagy üvöltve, rúgdosva, tör-zúz. Vicc. Mindenki hibás, csak anyuka nem, aki eddig magasról tett a kölykére, inkabb lepasszolta a nagyihoz és pasizott.

Mond csak amúgy meddig kéne baromi mód toleránsnak lenni szegény, ártatlan kisfiúcskával?! Ameddig komolyabb sérülést nem okoz valakinek?! Mint amit itt írt valaki, hogy lelökte őt egy hasonlóan problémás gyerek a mászókáról, aki miatt hetekig gipszben volt??? Ez a normális szerinted?! De hát szegény, nem tud beszélni, nézzük már el neki, hogy eltöri a másik lábát. Hát nem, ez nem így működik! EGY gyerekről van szó, egyetlen egyről aki képtelen normálisan viselkedni, akivel idáig csesztek a szülők foglalkozni, aki terrorban tartja a többi huszonx kisgyereket. Igen is lépni kell!!

Vagy majd te fizeted a pszichológust azoknak a kisgyereknek, akik lelkileg tönkremennek a kiskölök miatt?! Ja, hogy azt már nem.


Az én fiam másodikos és van, vagyis halistennek már csak volt egy beteg, mint kiderült ADHD-s, viselkedészavaros gyerek az osztályában. Már az első hetekben megmutatkoztak a problémák. Azzal kezdődött, hogy folyamatosan zavarta az órát. Bekiabált, üvöltözött, felállt órán és rohangált. Majd kipécézte a fiamat és néhány másik gyereket. Állandóan piszkálta, bántotta, ütötte, provokálta őket. Volt, hogy odament írás közben és kiütötte a kezükből a ceruzát. Volt, hogy a kulacsával fejbeverte az egyik kislányt. Nálam akkor telt be nagyon a pohár, mikor odament a fiamhoz és filccel összefirkálta az arcát. Folyamatosan panaszkodott a fiam és a többi gyerek, a szülők már kb mindennap bementek az iskolába, hogy most már csináljanak valamit. A gyerek szülei ott is magasról tojtak a dologra, mint kiderült és bár a suliban elvitték külön foglalkozásra, az már édes-kevés volt. A fiam mindennap sírva jött és ment, betelt a pohár! Nem fogom eltűrni, hogy állandóan bántsák a fiamat, mint ahogy nem is tűrtem. Bementünk a többi szülővel együtt és óriási balhét csaptunk! Ez van, betelt a pohár, egyetlen egy gyerek miatt nincs joguk többi 25-t tönkre vágni lelkileg és testileg sem. Be lettek hivatva a szülők és elmondta nekik az igazgató mi a helyzet, továbbá hogy az iskolának egyszerűen nincs kapacitása arra, hogy egy ilyen kezelhetetlen gyerekkel foglalkozzon, a tanárnő minden energiáját ez a gyerek foglalta le, nem lehetett tanítani, sem tanulni, le voltak maradva a kissrác miatt. Halistennek el lett víve onnan a kisfiú, azóta a többi gyerek is tudja élvezni az iskolát és nem sírva mennek be és jönnek haza minden egyes nap.

De gondolom itt is a szegény kisfiút kellett volna sajnálni és a többieknek is totál megértőnek kellett volna lennie, sőt biztos az ő hibájuk volt, hogy ütötte és bántotta őket az a gyerek.. nyilván.

2019. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
93%

Ne erőlködjön senki megértetni vele. Neki van ezzel egy negatív élménye, amit nem tud feldolgozni, és egy séma mentén látja az összes problémás gyereket.


Én szívből örülök, hogy nálatok megoldódott a probléma, annak is, ha valaki gyereke kiemelkedő, sajnálom, ha ez azzal is jár, hogy szociálisan nem tudja hozni az átlagot, tényleg. Mind különböző, semmi baj ezzel. A baj azzal van, hogy olyan terheket próbálsz rakni a pedagógusra, de a kispajtásokra is, amiket lehetetlen teljesíteni. Lehet, hogy a te gyereked problémája megoldható volt, de nem mindegyik gyereké az. Lehet, hogy nála is kezelhető, de lehet, hogy ténylegesen sérült, lehet, hogy anyu és apu tesók és azért debil, senki sem tudja, hogy pontosan mi áll a háttérben, mert az anyja egy felelőtlen idióta, aki szarik a saját gyerekére. Amíg pedig ez így van, addig akármilyen fejlesztés sem hoz eredményt. Mert az anyja egy inkompetens barom. És nem, mert az az egy szál nyomorult pedagógus nem tud kezelni 30 normális, meg egy olyan gyereket, aki amúgy egész emberes lenne, egyedül. Sem, mert a 3 éves gyerekek, de a 7 éves sem veszi vállára a világ terhét, undorító még csak el is várni, hogy tűrje. Nem ebbe az intézménybe, nem ebbe a közösségbe való. És főleg nem ilyen adott feltételek mellett. Még szakszerű segítséggel is csak talán. Ha egyáltalán integrálható. Attól, hogy a tiéd az, a másik még nem biztos.

Húzd már ki a fejed a popódból!

2019. nov. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
93%

"hogy ilyen nyomorultul ostoba felnőttek léteznek."

"ilyen görcsöket nevelniük,"


És még te beszélsz "undorító" viselkedésről??! Csak, mert a te gyereked is pont ilyen másokat bántó, verekedő, kezelhetetlen kis "görcs" volt, hogy a te szavaiddal éljek, attól még remélem tisztában vagy vele, hogy ez NEM normális és elfogadott!! Ne fogjunk már mindent a másikra és hibáztassunk már másokat, már lassan ott tartunk, hogy mindenki hibája hogy a gyerek beteg és nem tud beszélni, az ő óvodáé, az óvónőké, a többi gyereké, a többi szülőé, épp csak a beteg gyereket letojó anyáé és apáé nem, ők kis ártatlan báránykák.


"ott kellene lennie valakinek, aki megfogja a kezét, hogy ne csaphasson"


Vagy esetleg a kedves szülőknek meg kellett volna nevelniük a kölküket és megtanítani arra, hogy nem verekszünk, csak mert valami nem úgy van, ahogy ő azt jónak gondolta. Ha meg ez nem megy, akkor már réges rég vinni kellett volna orvoshoz és kezeltetni a gyereket! Lehet hihetetlen számodra, de egy oviban sok más gyerek van, akire ugyanúgy figyelni kell és aki pont ugyanannyira megérdemli a törődést és odafigyelést, mint a tied vagy mint a kérdésben szereplő gyerek!! Csak az ilyen indulatos szülők, akik másokra vetítik a saját dühüket, azok inkább bűnbakot keresnek és elvárják, hogy az ő kölkük seggét mindenki nyalja körbe. Még mit nem. Ahogy a kérdező írta ez gyerek egész álló nap csak üvöltözik, rúgdos, verekszik, játékokat pisil le. Mégis hogy gondolod, az óvónőnek egész álló nap csak és kizárólag ezzel az egy gyerekkel kéne foglalkoznia és azt kéne lesnie mikor akar valakit leütni?! Addig a többi gyerekre ki fog vigyázni, hmm? Nem körülötted és a beteg gyereked körül forog a világ, ahogy itt sem csak ez a kisfiú érdemel odafigyelést! Egyszerűen erre nincs kapacitás és hiába toporogsz, ha nincs megfelelő, szakképzett ember, akkor nincs! Ettől még nem az a megoldás, hogy egy gyerek tönkreteszi a többit.


"Egy nem beszélőre rettenetesen oda kell figyelni!"


Pont, mint ahogy a többi 3 évesre is oda kell figyelni, előbb már részletesen leírtam! MINDEN gyerekre rettenetesen oda kell figyelni, ugyanis az óvónő nem csak egy, hanem az összes gyerekért felel!


"Igen, a te gyereked nem árt senki testének, csak a lelkének, ami abban nyilvánul meg, hogy a másik bántani fog, mert nincs más eszköze!"


Fúj de ritka undorító egy lény vagy te, hogy érzelmi zsarolásba kezdve hibáztatod a többi szerencsétlen kisgyermeket és őket hozod ki hibásnak! Végülis ez a beteg gyerek meg a másik testi ÉS lelki épségét IS rombolja, igazad van ez sokkal jobb. 3 évesek, most illeszkednek be egy közösségbe, próbálnak együtt játszani és igen hatalmas tragédia, de előfordulhat hogy összevesznek egy játékon, mert X-nek is az kell, ami Y-nak, de könyörgöm gyerekek!! Nehogy már az legyen a normális, hogy mert valamiben nem értek egyet, akkor leütöm a másikat és még van pofám őt beállítani hibásnak. Tényleg, agyam eldobom, hogy léteznek ilyen csőlátású emberek, mint te, akik még meg is magyarázzák, hogy miért volt jogos megrúgni a másikat. 🤦‍♀️🤦‍♀️

Az, hogy ez a gyerek képtelen beszélni, nem a kérdező fia vagy a többi gyerek hibája, úgyhogy nem igazságos és nem jogos, hogy emiatt bántják őket folyamatosan!! Szerencséd, hogy a te gyereked vagy a szóban forgó fiú nem az én gyerekemmel járt egy csoportba, mert biztos mindent megtettem volna annak érdekében, hogy egy ilyen agresszív, kezelhetetlen, verekedős kisgyerek a közelébe ne mehessen a többi normális, egészséges kisgyereknek! Mindennek van egy határa és bármennyire sajnálatos, hogy a másik beteg, ez még nem mentség arra, hogy bántsa a többit és egy ponton túl igen is az gyerekem testi és lelki épségét fogom előtérbe helyezni.

2019. nov. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
92%

Nem akartam hozzaszolni, de nem tudok elmenni szotlanul annyi ostobasag mellett, amit te, kedves 33-as(es meg kb. minden 2. valaszolo, aki te vagy), osszehordasz.

Oszinten remelem, hogy a gyerekednek nincs tesvere, mert nagyon büszke vagy ra, hogy elbirsz az EGYELEN sajat gyerekeddel. Felháborító, hogy az ovodapedagogust hibaztatod! Fel tudod fogni, hogy mi a kulonbseg egyetlen problemas es egy problemas+30ep gyerek orzese/nevelese/oktatasa stb.kozott? Van fogalmad rola, mekkora felelosseg 30 3evest gyakorlatilag teljesen magara hagyni, mert minden erzekszervedet az az egy foglalja le? Vele kell egesz nap aktivitizned, hogy kitalald, epp mi a baja, ot kell simogatnod, szeretgetned, nehogy szegenynek ujabb duhrohama legyen, a szemedet allandoan rajta kell tartanod, hogy nehogy epp bantson valakit/vagy ot erje serelem(ahogy szerinted történik).Gondolkozz mar el ezeken egy pillanatra, ha mar azon teny folott lazan elsiklottal, hogy az ovono mar eleve 2 ember munkajat vegzi egyedul honapok ota! Es nem, nem ezt tanulta x evig,sot valoszinuleg nem is ezert tanult, mert akkor gyogypedagogusnak ment volna. Irom ezt ugy, hogy volt szerencsem hasonloan serult gyerekekhez, mivel tanito vagyok es szinte folyamatosan SNI gyerekekkel foglalkoztam mindaddig, amig be nem sokaltam pontosan ettol. Igenis serulnek az ep gyerekek jogai 1-2-5-10 problemas gyerek mellett, nem is kicsit. Amennyiben az ilyen gyerekekhez nem tud az allam ped.asszisztenst/gyogyped.assziszenst biztositani, addig nem szabadna integralni őket, csak ugye ebben az orszagban az ep gyerekek jogai semmit nem ernek a serultekevel szemben. Regenyt tudnek irni meg a temarol, de a hozzaszolasaidbol kiderült, hogy teljesen folosleges, mert csak a sajat gyerekedrol szolo omlengesedet hallod meg, azt nem fogod fel, amit mas ir, ugyhogy be is fejezem.

Kedves Kérdező!

Ahogy mar mas is irta, az ovoda kerheti a gyerek szakvizsgalatat. Kerjetek az óvónőt/ szukseg eseten az ovodavezot, hogy kezdemenyezzek.(Akar tobben osszefogva), minel hamarabb, mert sokat kell varni. Ha megallapitjak, hogy nem integralhato, ki fognak neki jelolni masik ovodat. Őszintén sajnalom a helyzeted, remelem, hogy minel hamarabb megoldodik!

2019. nov. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
10%
Benjámin????
2019. dec. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!