Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen gyerekkel? Muszáj volt felvenni egy ilyen " beteg" gyereket? Nem nézik, mennyit ártanak ezzel a csoportnak?

Figyelt kérdés
A fiam most kezdte az ovit. Eleinte ahogy beszokott szeretett menni, sok barátja ott van. Azonban pár hete mást sem hallok, hogy nem akar menni. Ugyanez van a többi ismerős gyerekével (3-4 gyerek vegyesen fiúk lányok). Az ok, hogy a csoportban van egy kisfiú aki tör - zúz mindenki játékát szétveri, csap amit ér, egész nap üvölt kiabál, ha rá tör a hiszti maga alá pisil, kakil, nem beszél. Sajnos a fiam egyik nap beteg lett, mennem kellett érte és ennek szem - "és fültanúja voltam. A kisfiú borzalmas, ránézésre is látszik, hogy beteg. Kérdeztem az óvónőt, aki elmondta, hogy most már minden gyereket integrálni kell. Én megértem, hogy nekik is joguk van, de mint kiderült napi szinten vannak a csoportba gondok, bekakil nem engedi kiszedni, rápisil szőnyegre játékra, ami abszolút nem higiénikus. A gyerek számára nincs egy külön ember, kb.a csoportban ha ez a gyerek ott van üvöltés megy végig. Illetve ami megdöbbentő, hogy rá szállt a fiam egyik baratjára, meg volt, hogy a fiamra is, akik teljesen ép gyerekek és velük akart játszani, csak nem tudott. Ezért többször meg is ütötte őket. Ezt jelezte felém az óvónő. Egy óvónő van a csoportban aki tündér, mindent megtesz, a másik sajnos szeptember közepén felmondott azóta nincs új, de sajnos ő sem tud csodát tenni. Mi szülők finoman jeleztük, hogy ez a kisfiú nem igazán ide való. Mit lehet tenni? Hova tudnánk fordulni? Vigyem el/vigyük el a gyerek(eket) másik intézménybe?

2019. nov. 29. 07:57
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
74%
Igenis kellene egy külön hely az ilyen nyomiknak, ahogy régen is volt. Csak ebben a fene nagy liberalizációban oda jutottunk, hogy integrálás néven rászabadítjuk a kettyósokat az egészségesekre, ök meg tűrjék a terrort. Nálunk is volt ilyen gyagya gyerek. Csodálatos volt, hogy nagycsoportban minden nap összeszarta magát, persze nem szólt róla, csak szag alapján derült ki. Ha bogyósat csinált szétgurigatta a gatyájából a szőnyegre. Az óvónő minden energiáját és figyelmét ez kötötte le, holott ott volt egy egész csoport akit az iskolára kellett volna felkészíteni. De hát integrálni kell. Most az iskolában jöttek új gyerekek a szomszéd iskolából. Az egyik első osztály megfeleződött egy ilyen kis vadállat miatt. Ott is integrálni kellett. És mit tudtak csinálni a többiek? Elmenekültek.
2019. nov. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
91%

Utolsóval teljesen egyetértek!!!

Igen, biztosan borzalmas lehet neki, hogy nem tud beszélni, meg nagy a belső feszültség, de akkor beszélgessen vele anyuka meg a nagyi. Nehogy már én küldjem oda a gyerekemet az oroszlánbarlangba, mondván így tanulja meg, hogy mindenkit tolerálni kell... nem, nem kell. Nem kell kinevetni, nem kell bántani, de ha tart tőle, játszania sem kell vele!!!

2019. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
10%

Meg kell tanulniuk hogy nem kell tőle félni! A félelem a kirekesztés első eleme, kiváltó oka.


Szeretni nem kell, de bevonni tevékenységekbe ugyanúgy illik, mint az egészséges gyerekeket!


Anyuka viszi logopédushoz most, hogy jelentkezett a gond, elindult az úton, hogy segítse a gyerekét, aki 3 éves!! Nehogy már egy 7 éveshez hasonlítsd, ez abszolút kivetítés, az az eset más, mint egy nem beszélő nem teljesen szobatiszta 3 éves esete!! Utóbbi lehet teljesen normális is!



Undorító a viselkedésetek, nem tudom ilyen szülők mellett hogy lehetne gyerekektől többet várni! Nincs rendben, hogy bánt másokat, ehhez kell a képzett felnőtt mellé, aki az óvodapedagógus! Attól, hogy otthon beszélnek vele nem lesz kevésbé frusztrált, ha oviban betolakodnak elé a sorba, vagy elveszik tőle a játékot! Elmondani nem tudja, tenni nem tud ellene, az egyetlen, amit tenni tud, hogy a testét használja, hogy érvényesüljön!


Továbbra is mondom, hogy ez a gyerek lehet teljesen ép értelmű, sőt intelligensebb, mint a ti gyereketek, lenyomizni a te szegénységi bizonyítványod, csak a helyzete miatt kezelhetetlen(és ez sem biztos, nálunk is csak egy helyen nem tudták kezelni és a kedves pedagógus nem akarta elhinni, hogy más helyen semmi gond).


Az ovi felelőssége hogy képzett ember legyen a gyerekek mellett! Tessék rajtuk levezetni a dühöt, bármilyen sérült/nehezen kezelhető gyerek megfelelő szakemberrel semmilyen kárt nem tudna okozni a gyerekekben. Erre épít az integráció, csak a szakemberek alulképzettsége és pályára alkalmatlansága miatt nem működik úgy, mint elméletben!

2019. nov. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
93%

Igen, integrálni kell. Azt akit lehet, és hogy kit lehet, az nagyban múlik az adott feltételeken, é a gyerek előéletén.

Ha az óvodában a csoportlétszámokat nem duzzasztanák a maximumra, amit nemrég amúgy is egy laza törvény (rendelet?)módosítással megemeltek, ha annyi óvónő lenne, ahány szükséges (csoportonként kettő), emellett egy állandó dajka és legalább napi hat órában egy pedagógai asszisztens, ha ezzel a kisgyerekkel egy éve kor óta heti rendszerességgel foglalkozna gyógypedagógus, ha valaki megvizsgálta volna már, és tudni lehetne, hogy értelmi problémája van/rosszul hall/autizmussal él/ elhanyagolják és bántalmazzák otthon/pszichiátriai beteg/ esetleg ezeknek valami kombinációja, akkor talán már most is jobb lenne a helyzet. Akkor még mielőtt bekerült volna a csoportba ez a kisgyerek el lehetett volna küldeni az érintett pedagógusokat a megfelelő módszerspecifikus képzésre (nem munkaidő után és saját költségre, ahogy mostanában működnek a továbbképzések), hanem a fenntartó költségén és a munkaidejük terhére.

És nem egy szem nyomorult óvónő próbálna megfelelni a lehetelennek, amig ő is el nem menekül az Aldiba/külföldre/megbetegszik/de legalábbis menthetetlenül kiég.

2019. nov. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
85%

"Meg kell tanulniuk hogy nem kell tőle félni!"


Aha jó, ezt magyarázd el egy rakás 3 évesnek, akik annyit látnak, hogy a kissrác nem normális módjára lehúgyozza a játékokat, tör-zúz, üvölt, rugdos és ha úgy adódik üti őket, miatta sírnak és nem akarnak óvodába menni. De hát végülis nem kell tőle félni. Ne vicceljünk már.


"de bevonni tevékenységekbe ugyanúgy illik, mint az egészséges gyerekeket!"


Miért kéne egy 3 évesnek bevonnia mondjuk egy játékba azt a gyereket, aki bántja őt?? Ezt te sem gondolhatod komolyan.


"....most, hogy jelentkezett a gond, elindult az úton..."


Ja persze, mert eddig a világon semmi gond nem volt a gyerekkel, szoba tiszta is volt ugye, aztán hirtelen ahogy oviba került, vett egy 180 fokos fordulatot és "megkergült". Hagyjuk már, nálunk van a családban ADHD-s gyerek és ez már bőven 3 éves kora előtt kiderült és észlelhető volt.

Ráadásul a kérdező is írta, hogy már csak ránézésre is látszik, hogy valami nem okés a kissrácnál. Szóval nem kell a mellébeszélés.


"Undorító a viselkedésetek, nem tudom ilyen szülők mellett hogy lehetne gyerekektől többet várni!"


Ohh jajj, mindjárt elszégyellem magam..:D Ja nem, mégsem. Azért vagyok undorító, mert FÉLTEM a saját gyerekem és az ő lelki épségét?! Tudod nekem van egy EGÉSZSÉGES, ép lelki világú gyerekem és baromira dühös lennék, ha mindennap úgy jönne haza, hogy sír és nem akar oviba menni, mert egyetlen egy gyerek folyamatosan bántja, rúgdossa, üvölt, nem lehet tőle játszani stb . El kéne tűrnöm, hogy az én gyerekemből is lelkironcsot csináljon, csak mert az ő szülei b*sztak időben kezeltetni a sajátjukat?! Hát nem! Ha én lennék ilyen helyzetben, mindent megtennék, bárhová elmennék, hogy ezt a gyereket elvigyék innen a neki megfelelő helyre és hogy ne terrorizálhassa a többi huszon X gyereket. Ugyanis ehhez nincs joga!

Jó hogy már még nem nekem kéne rosszul éreznem magam, mert nem tudok a továbbiakban megértő lenni azzal szemben, aki folyamatosan bántja és terrorizálja a gyerekemet meg úgy az egész csoportot. De te gondolom halál megértő lennél, tök nyugodt és egy cseppet sem zavarna, ha a gyereked nem akarna oviba menni és mindennap panaszkodna. Hát lelked rajta, én biztosan nem tűrném.



"Továbbra is mondom, hogy ez a gyerek lehet teljesen ép értelmű, sőt intelligensebb, mint a ti gyereketek,"


Igen persze, mert az aki tör-zúz, üvöltözik, játékokat pisil le, az biztos ép elméjű és baromi intelligens. Talán magadra ismertél vagy érintett vagy a témában, hogy ennyire vehemens vagy és csak a sértegetésre és személyeskedésre vagy képes ismeretlenül?! Ez meg bizony téged minősít.


"Az ovi felelőssége hogy képzett ember legyen a gyerekek mellett!!"


Fogd már fel, hogy hiába vergődsz, ha erre NINCS lehetőség és/vagy kapacitás! Világosan leírta a kérdező, hogy ígyis csak 1!! óvónő maradt a csoporttal, a másik elment, gondolod van kapacitás profi szakemberre?? Ja és nem, a történet úgy kezdődik, hogy az ANYUKA FELELŐSSÉGE, hogy kivizsgáltassa, kezelje és fejlessze a gyerekét!!!! Ne toljunk már át mindent az óvódára, ugyanis a gyerek láthatóan beteg és nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy ez csipp-csupp az ovi első napján alakult ki nála hirtelen. Nyilván eddig is voltak jelei, csak a drága édesanya b*aszott rá, hisz ahogy a kérdező is írja, nem különösebben foglalkoztatja a gyereke, inkább lepasszolja a nagyihoz, amíg ő pasikázik!

Ja és tisztázzuk: kellene szakképzett ember egy ilyen gyerek mellé, ámde nem az a megoldás, hogy mivel nincs (mert nincs rá kapacitás, nincs rá elég ember), akkor nyugodtan ámokfutásba kezdett és terrorban tarthatja a többit!! Na meg eleve egy gyerek az esetek nagy részében csak akkor mehet oviba, HA szobatiszta! Baromi guszta és higiénikus lehet, hogy odahúgyozik azokra a játékokra, amikkel a többi kicsi játszana....

Már csak emiatt sem kéne óvodában lennie. De ebben a történetben ez a legkisebb probléma.

2019. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
85%
Szegregált oviban vagyok gyógypedagógus. NEM KELL INTEGRÁLNI! Sürgősen küldje szakértői bizottsághoz az óvónő,ped.jellemzéssel! (Így is hónapokba fog valósz.telni, mire átkerül.) Az ovi szeretne mindenkit integrálni, mert több pénz jár az ilyen gyerekekért (ha már van sni-s papírja).
2019. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
9%

Mert a többi kicsi aztán nem pisil vagy kakil be néha és az nem folyik a játékokra, hanem melléfolyik?! Gyerekem középsős, van pár gyerek, akinek néha besikerül, senki sem nyomizza őket!


Igen, egy beszédfogyatékos gyerekben rengeteg a düh és az intelligenciáját nem érinti az, hogy nem tud rendesen hangokat formálni, vagy nem érti, amit mondanak neki, csak rájön a mozdulatokból, helyzetekből!


Egy nem beszélő három éves, aki néha balesetezik(esetleg a stressztől gyakrabban) és csapkod, nem nyomi, még csak nem is feltétlen sérült, de még csak beszédfogyatékos sem. Senki le se tojja, hogy a témában inkompetens anyuka mit lát rajta “ránézésre”, ugyanis a véleménye nem mérvadó!


Igen, egészségeset sem szabad kirekeszteni, ha csapkod, mert amögött nem rosszindulat, hanem tehetetlenség és szomorúság áll, 3 évesekben nincs ártó gonosz szándék, csak helytelen kifejezés, amit szerencsétlen későn beszélni kezdő kissrác sehogy máshogy nem képes kimutatni.


Anyuka helyében én is voltam, ezért érint ennyire rosszul, hogy ilyen nyomorultul ostoba felnőttek léteznek. 3 éves a francba is, ott kellene lennie valakinek, aki megfogja a kezét, hogy ne csaphasson! Nekem volt olyan szerencsém, hogy ilyen helyen volt a gyerekem(másodszor), teljesen normális csoportba járt, ez nevetséges, hogy nem tudják megoldani, ott sem volt ped,assziszten.. Fél év múlva, mikor már ment neki, hogy kimondja “hagyjál”, “add vissza” olyan mintagyerek lett bent, mint velem volt otthon és igen, a rajzain és feladatmegoldásain látszott, hogy a szépen viselkedőknél mennyivel okosabb. Mert a lassabban fejlődő gyerekek is(beszoktatás alatt) nem viselkednek ám szépen, előzték a sorban a csúszdánál, ő nem tudott szólni, oddébblökte a gyereket, mert ki mert állni magáért, nem a sarokban sírt. Mi lett ebből? Kisgyerek sírt, elmondta hogy a gyerekem ellökte. Odament a gondozó, hogy ne lökdösődjön, hogy gondolja, a másik meg is sérülhet blablaaa. ő nem tudta megmondani, miért tette, frusztrált lett és elkezdett sírva csapkodni, ekkor mentem oda.


Rengeteg ilyen volt abban a 3 hétben, amíg oda jártunk, a gyerekem a stressztől kényszercselekvésben kezdte bántani magát, a figyelmetlen gondozók rossz helyzetkezelése miatt, a folyamatos elnyomás és a kifejezetlen gondolatai miatt. Egy nem beszélőre rettenetesen oda kell figyelni!


Istenem, annyira dühös voltam, és vagyok a mai napig azokra az emberekre, akikben semmi jóérzés nem szorult, mert a szent gyerekük “csak” elveszi a játékot, “csak” előz a sorban, “csak” begyűjti a homokozójátékokat, a nem beszélő meg oldja meg erőszak nélkül, hogy korrektek legyenek vele. Igen, a te gyereked nem árt senki testének, csak a lelkének, ami abban nyilvánul meg, hogy a másik bántani fog, mert nincs más eszköze!


Egy három évestől sem lehet elvárni korrekt viselkedést, ezért van ott egy elvileg normális pedagógus, aki x évet tanulta/gyakorolta a helyes helyzetfelmérést, helyzetkezelést, de persze ilyen csak egy tökéletes világban van. Ami nem azt jelenti, hogy az igények túl nagyok, ha én találtam egyszer normális állami helyet, másnak is találnia kell, nem felmenteni kell a szintet hozni nem tudó helyet és gyereket, hanem kezelni!


Tegnap játszóházaztunk, volt egy csapat különböző korú fiú, akik elkezdték üldözni, elvenni a játékát amikor nem figyelt, mutogatni, követni, menekülni a gyerekem elől(aki egyébként mellettem sütött a babakonyhában és nem is játszott velük), de odajöttek, mutogattak rá, ha rájuk nézett elfutottak és kiabálták hogy fujj lány, jujj rámnézett, vigyázz erre akar jönni, nehogy hozzám érjen a lány, ide ne engedjük feljönni..


Hát gratulálok, sikerült a fene nagy kirekesztőknek ilyen görcsöket nevelniük, akik pusztán azért is kiközösítenek valakit, mert a másik lány. Agyhalott szülők félrenevelt gyerekei, el is mentünk 10 perc után. Gyerekek szülei mellesleg lazán végignézték az egészet.


Gyerekem már tud beszélni, barátságos, mindenki(a játszóházasok is) oda voltak érte és sajnálták, hogy ennyire nem képesek nevelni egyesek(ezt jó hangosan mondta az egyik nő, egy anyuka fél füllel hallotta is, de letojta). Átmentünk másik játszóba, ott egy rakás barátja lett, fekete kiscsaj, rosszul öltözött gyerek, kisgyerek, dadogós kisfiú, angol kislány, meg mások is képesek voltak együtt játszani, voltak viták, de megoldották. Mit tesz a nem kirekesztő nevelés.. az a szomorú, hogy a kirekesztő szülők így is érzik a jó hatását, ha fel se fogják, mitől van, hogy velük rendesebbek és a gyerekükkel is..

2019. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell nagy elfogultságodban a saját gyereked rávetíteni erre a gyerekre. Te is minden vagy, csak nem elfogadó azokkal szemben, akik amúgy le se kakkantják a tiédet, csak téged frusztrált, hogy saját akaratuk van és nem a tieddel akartak activityzni. Te se erőltesd rá a sajátodat másra, mert egy kisgyerektől az sem elvárható, hogy jófejkedjen olyannal, akivel nem akar, és miért is akarna, ha nem tud kommunikálni, nincs közös pont? A gyerek nem egy mini felnőtt, hanem gyerek. Nem csak a tiéd. Nem kell itt álszenteskedni, főleg marha undorító a kettős mérce. Bántja a többit, félnek tőle. Majd biztos odamennek, hogy hát szegény ne érezze magát kirekesztve. Vedd le a szemellenzőt, kérlek, mielőtt teljesen elhiszed a saját hülyeségeidet.

Ha a tiéd csoportjában lenne ilyen, hogy retteg tőle, te akkor is oda erőltetnéd a sajátodat hozzá, vagy védeni próbálnád?

2019. nov. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
25%

Csak egy megjegyzés: nyáron 145-ös IQ-t mértek a gyerekemnél. Ehhez képest 1 hónap múlva lesz 5 éves, és nem szobatiszta, meg üvölt-őrjöng is rendesen (csak itthon, az óvodában "összetartja magát"), mindezt tökéletes beszéd mellett. Én tudom, hogy mi áll a háttérben, és babakora óta hordom mindenhová, de ez van.

Csupán jelezni szerettem volna, hogy nem, nem csak a h.lyegyerekek tudnak ilyenek lenni, mint az említett kisfiú. Az enyém "észben" minden területen meghaladja a korát, van, ahol 9(!) éves szinten teljesít. Attól még az idegrendszere totálkár, és csodák nincsenek, a fejlesztések sem oldanak meg mindent. Ahogy a szegregáció sem feltétlenül - mi is gondolkodtunk rajta, de oda sem való. Az ilyen gyerekeknek igazából sehol nincs megfelelő helyük.

2019. nov. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
92%
Én ezt elhiszem utolsó, tényleg borzasztó lehet, ha a gyereked van a középpontban és bántják. De ebben a sztoriban a kérdező gyerekét és a többit bàntja EGY!! Olyan gyerekeket, akik ki tudják mondani, hogy hagyjál békén... meddig kell toleránsnak lenni a problémásakkal? Nem várható el, hogy ha màr segítség nincs, legalább a problémás gyerek anyja összehívja a közösséget és beszéljen velük ne csak hátatfordítson? Egy ilyen problémás gyerek lökött le engem a mászókáról annó 20 éve. X hétig feküdtem gipszben, anyukám otthon ügyelt rám, nem tudott pénzt keresni. Én toleráns voltam, sosem bántottam a kisfiút, de ő úgy döntött lelök onnan. Megjegyzem, hatalmas szerencsém volt, hogy a lábamra estem és nem a fejemre. Köszönöm, én nem akarok toleráns lenni. Ha meg tudják oldani, hogy legyen egy szakképzett felnőtt egész nap a nyomában, lelkük rajta, de ha nem, semmi keresnivalója nincs ott. Veszélyes és senki sem tudja kezelni. Egy elítéltet is kiszámíthatatlan, őt is börtönőrök kísérik. Nem teszik csak úgy le a város közepén, hogy na menjen szépen, viselkedjen jól. Persze, ez hülye példa, de aki nem kiszámíthtó, akinek külön bánásmód kell, az vagy kapja meg egy ember személyében egy normál oviban, vagy menjen egy neki való közössége, ahol konkrétan olyanok dolgoznak, akik értenek a nyelvén.
2019. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!