Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Utálnak és kibeszélnek a...

Utálnak és kibeszélnek a szülők az oviban. Beszéljek velük vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Szeptemberben másik oviban kezdte a fiam a nagycsoportot. Már akkor elkezdtek rám fújni.

Történt ugyanis, hogy a csoport korábbi dadusa (akit mi nem ismertünk) meghalt. A szülők úgy döntöttek, hogy a csoport nevében vesznek egy koszorút és a fiam szekrényébe is tettek egy borítékot egy levéllel, hogy tegyek bele 500 Ft-ot. Teszem hozzá, mivel a közös csoportba engem nem vettek fel, rá kellett kérdeznem hogy miről is van szó, mert csak annyi volt hogy a pénzt melyik szekrénybe tegyem. Férjemmel úgy gondoltuk, hogy tévedésből kaptam, hiszen mi ugye nem ismertük a nénit. Majd mikor külön szóltak hogy még nem adtam be a pénzt, gondoltam mégis adok én is, nehogy a gyereken csattanjon.

Aztán az óvónők kiírták, hogy a temetés napján aki tudja, tartsa otthon a gyereket vagy vigye haza ebéd után, hogy az óvónők el tudjanak menni a temetésre. Mivel nem írták hogy mindenképp vigyük el, gondoltam ellenkező esetben megoldott a felügyelet, így nem vittem haza korábban. Tegyük hozzá, hogy a kistesónak akkor van alvás ideje, szóval nem is tudnám elhozni.

Na ekkor már láttam hogy néhány szülő lekezelő velem, de azóta csak rosszabb lett.

Az egyik pletyis anyukával szoktam beszélgetni és ő elmondta hogy folyton kibeszél a többi szülő. De kb mindenért. Hogy miért megy a gyerek taknyosan oviba (másé is megy), miért kérjük mindig az ügyeletet mondjuk a mostani szombatokon (más is kéri), miért nem hozom el ebéd után a gyereket stb.

Nem tudom érdemes-e beszélni velük, de legszívesebben felrobbannék már.


2019. dec. 12. 09:27
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nyilván az enyém mellett nagyon sok gyerek ment még aznap óvodába és bent is aludtak. A csoportunkból is több gyerek ment, szóval nem miattam maradt le bárki is a temetésről. Nyilván, ha nem tudom biztosra, hogy sok gyerek marad, akkor én is hazahozom. De mivel azokra a gyerekrek úgyis vigyázott egy óvónő, az én gyerekemen már nem múlt semmi.
2019. dec. 12. 10:51
 12/26 anonim ***** válasza:
18%
Én sem támadásként írtam, ugyanúgy vittem volna. Ha csak utalnak rá, hogy jó lenne, akkor én sem vittem volna haza. Egyértelmű kérés esetén léptem volna, szerintem jól csináltad.
2019. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként meg mit akarsz nekik mondani? Beírod a közös Facebook-csoportba, hogy többé senki ne merjen rólad beszélgetni a másikkal? Ezzel csak olajat öntenél a tűzre.

Ha te bevállalod ezeket a dolgokat (ügyelet stb.), akkor azt is le kell nyelned, hogy mások ezért megszólnak. Amíg téged nem zaklatnak, nem terjesztenek róladk valótlanságokat, mindenki arról beszél a saját barátnőjével, amiről akar.

2019. dec. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
94%
Már ne haragudj, de esetleg jogos, hogy ha otthon vagy, akkor a beteg gyerekedet ne passzold le az oviba. Mások dolgoznak, örülnek, ha rendbe jön a gyerekük, te meg simán otthon ülve viszed be, hogy fertőzue a többit. Ne csodálkozz, ha nem vagy kedvenc. Az ügyelet pedig a te dolgod, szerencsétlen gyerekeddel tolsz ki csak, komolyan még szombaton is lepasszolod, útban van otthon? Én nem pletykálnék rólad, de meg lenne a véleményem.
2019. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
Persze, h eggyel több vagy kevesebb gyerek már nem oszt vagy szoroz, ez inkább elvi kérdés. Tudtad, h temetés lesz, meg tudtad volna oldani, mivel otthon vagy, csak kenyelembol nem tettek. Ez ami szúrja a többiek szemét. A taknyos orrol ill. az ugyeletrol szintén ezt gondolják. Meg tudnád oldani, de nem akarod, mert így kényelmesebb neked.
2019. dec. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
94%
Már ne is haragudj de én is pipa lennék ha dolgoznék és a gyermekem egy olyan anyuka gyereke miatt betegedne le, aki otthon vakarja..... Lehet hogy más is beviszi taknyosan meg ügyeletbe, de azért ha dolgozik az ember, nem olyan egyszerű ám
2019. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Senki nem tartja otthon náthával a gyerekét. Akkor kb csak tavasszal kezdené az óvodát. Ha lázas, rosszul érzi magát, akkor nyilván itthon van. A gyerekorvos is megmondta, hogy ilyennel ne is vigyem hozzá, mert úgyis csak annyit tud mondani rá, hogy C vitamin es sok folyadék. Én viszont nem igazolhatok neki havi két hetet azért, mert kicsit taknyos. (Ev elején szóltak, hogy összesen 20 napot igazolhatok).

Arról nem beszélve, hogy a dolgozó szülők is viszik taknyosan. Értem én, hogy nekik muszáj dolgozni, de ettől a ténytől nem lesz kevésbé fertőző az ő gyereke. És akkor az enyém újra taknyos lesz ,amivel egy hetet itthon van, majd újabb két nap ovi után megint taknyos lesz.

Az ügyeletet pedig nem érzi rossznak. Sőt, jobban szereti,mint a sima ovit, mert összevont csoportok vannak és míg a saját csoportjában nem nagyon vannak barátai, a kisebbekkel jól érzi magát. Nem lepasszolni akarom, de örömmel megy, az óvónők pedig sosem mondták, hogy ne vigyem. Mégcsak nem is utaltak rá, hogy maradhatna itthon. Az egyik óvónéninek például ő a kedvence, mert csendes, nincs vele probléma, sokat kézműveskedik vele.

2019. dec. 12. 14:46
 18/26 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező ha nem látod be miért utálnak, akkor nincs mit tenni. Viseld el, vagy ha úgy tetszik, akkor szólj be nekik, csak utána ne síránkozz majd a következmények miatt.
2019. dec. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
93%

Igazából most milyen választ vársz? Pontosan tudod, miért utálnak, zavar is, változtatni viszont nem akarsz, hanem vadidegeneket győzködsz arról, hogy igazad van. Még ha sikerülne is itt pár embert esetleg meggyőznöd a helyzeten az sem változtatna semmit.

De tudod mit: igazad van. Hordd a gyerekedet szombaton is oviba. De ettől még a szülői közösség véleménye nem fog megváltozni rólad.

2019. dec. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
92%
Na, anyukát sem szeretik, a gyereknek sincsenek barátai, de a kérdező még mindig nem érti, hogy esetleg lehet a saját háza táján kellene keresgélni a gondot.
2019. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!