Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Utálnak és kibeszélnek a...

Utálnak és kibeszélnek a szülők az oviban. Beszéljek velük vagy hagyjam a fenébe?

Figyelt kérdés

Szeptemberben másik oviban kezdte a fiam a nagycsoportot. Már akkor elkezdtek rám fújni.

Történt ugyanis, hogy a csoport korábbi dadusa (akit mi nem ismertünk) meghalt. A szülők úgy döntöttek, hogy a csoport nevében vesznek egy koszorút és a fiam szekrényébe is tettek egy borítékot egy levéllel, hogy tegyek bele 500 Ft-ot. Teszem hozzá, mivel a közös csoportba engem nem vettek fel, rá kellett kérdeznem hogy miről is van szó, mert csak annyi volt hogy a pénzt melyik szekrénybe tegyem. Férjemmel úgy gondoltuk, hogy tévedésből kaptam, hiszen mi ugye nem ismertük a nénit. Majd mikor külön szóltak hogy még nem adtam be a pénzt, gondoltam mégis adok én is, nehogy a gyereken csattanjon.

Aztán az óvónők kiírták, hogy a temetés napján aki tudja, tartsa otthon a gyereket vagy vigye haza ebéd után, hogy az óvónők el tudjanak menni a temetésre. Mivel nem írták hogy mindenképp vigyük el, gondoltam ellenkező esetben megoldott a felügyelet, így nem vittem haza korábban. Tegyük hozzá, hogy a kistesónak akkor van alvás ideje, szóval nem is tudnám elhozni.

Na ekkor már láttam hogy néhány szülő lekezelő velem, de azóta csak rosszabb lett.

Az egyik pletyis anyukával szoktam beszélgetni és ő elmondta hogy folyton kibeszél a többi szülő. De kb mindenért. Hogy miért megy a gyerek taknyosan oviba (másé is megy), miért kérjük mindig az ügyeletet mondjuk a mostani szombatokon (más is kéri), miért nem hozom el ebéd után a gyereket stb.

Nem tudom érdemes-e beszélni velük, de legszívesebben felrobbannék már.


2019. dec. 12. 09:27
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Remek, eljutottunk oda hogy már a gyerekem is rossz. Gratulálok a mérhetetlen rosszindulatodhoz.

Soha senkinek nem ártottam, azoknak az anyukáknak sem. Egy rossz szavam nem volt hozzátok. De igazatok van, én vagyok a rossz, hogy egyáltalán oviba merem vinni a fiam, miközben otthon meresztem a valagam a 29 hétre született és fejlesztésről fejlesztésre hordott babámmal.

Az a tény mindenkinek elkerüli a figyelmét, hogy az óvoda jelenleg kötelező. Akkor is ha anyuka nem dolgozik.

Köszönöm a válaszokat, többet nem kérek.

2019. dec. 12. 17:14
 22/26 anonim ***** válasza:
76%

Előttem már tökéletesen leírták az okot, amiért a többi szülő kiutált (késlekedve beadott 500 ft, illetve akkor sem viszed haza hamarabb a gyereked ha külön megkérik azon szülőket akik megtehetnék ezt, te pedig megtehetnéd stb). A kérdés ami bennem felmerült az, hogy ha te a saját "kényelmi" időd nézed akkor miért zavar, hogy ez szúrja egyesek szemét. Ha leszd a "ha meg tudja oldani vigye már el hamarabb" típusú kéréseket, akkor szd le azt is amit ezután rólad beszélnek.

Szívesen.

Ja, és semmiképp ne beszélj velük erről. További jó "felrobbanást".

2019. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
83%

Jogosan utálnak és beszélnek ki, és ezt te is tudod.

De ennek ellenére te csak a magad igazát hajtod és kifogásokat keresel h mért jobb ha folyton lepasszolod az oviba szerencsétlen gyereket (még szombaton is?!?!,jézus).

Az nem lehet indok h azért viszed ügyeletbe merthogy plusz egy gyerek nem oszt nem szoroz - és ha mindenki így gondolkodna, nem csak te, akkor az egész csoport menne ügyeletbe is? Ezt még a dolgozó szülők is megoldják ha tehetik, egy nem dolgozótól meg jó nagy pofátlanság. Rászolgáltál h megszólnak.

2019. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
19%
Sz.ard le. Akármilyen jó ember vagy, valakinek a történetében mindig te leszel a gonosz.
2019. dec. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja, sztem is gaz h ottgon vagy es beviszed ha nem kotelezo akkor is!
2020. nov. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
28%
Miért akarsz nekik megfelelni? Kik ők neked? Gondolom megvan a saját baráti köröd, a többivel meg ne foglalkozz.
2020. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!