Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Ovis társak születésnapra...

Ovis társak születésnapra való meghívása körüli mizéria tényleg így megy?

Figyelt kérdés

Első gyerekes vagyok és az én gyerekkoromban még nem volt divat szóval:

Kicsit hidegzuhanyként ért, hogy a kisfiamat nem hívták meg egy ovis születésnapi buliba (anyukával jóban vagyok, de azért nem bff). Szóval én azt hittem, úgy is gondoltam, hogy ha nálunk lesz, meghívom az egész csoportot, mindenki eljön saját belátása szerint. Mégis megadva a lehetőséget és elkerülve a sértődést.

De most akkor olyan is van hogy csak anyuka barátnőinek gyerekeit, és az ünnepelt gyerek barátait hívom meg?

Többi nem sértődik meg?

Én csak azt nem szeretném ha a gyerekemet rosszul érintené, ha nem hívnák meg egy bulira.

Vagy ezen túllépnek?

Tapasztalt anyukák, mi ilyenkor a helyzet?


2022. máj. 24. 14:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
80%

Húha, kezdődik, anyuka :D

És számolj azzal, hogy nem biztos, hogy csak a gyerekek lesznek, hanem a szülők is.


Nálunk 4 éves korától rendeztem neki bulit, általában játszóházban, hogy ne nekem kelljen takarítani utána, és oda fértünk csak. Kb. 8 gyerek lett hívva először, és egészen furcsa volt, ugyanis minden szülő jött, sokszor mindketten.


Aztán iskolás volt, amikor kertes házba költöztünk, ugyanúgy ment a vita, áskálódás a suliban, hogy ki melyik buliba volt hivatalos, és elárulom, sosem a gyerek sértődik meg, ha nem hívják meg valahova. A szülő képes külön felhívni, hogy az ő csemetéje miért nem jöhet???

Na, a férjem erősködött, mert én nem akartam, hogy hívjuk meg az egész osztályt. Hál istennek, kis létszámú banda, 14 fő, és nem is jött el mindenki, viszont, mindenki hozta, akinek van, a testvért, mindkét szülőt!!! 40-en voltunk!!! A férjem koppant legjobban, nem gondolta ő ezt, hogy ilyen ez, ha mindenkit meghív. Hát olyan fáradt, mint aznap sosem voltam, még szerencse, hogy jóidő volt, végig az udvaron voltunk.


Azóta megmondtam a gyereknek, hogy max 4 gyereket hívhat meg, és a meghívásban is finoman utalok rá, hogy csak a gyereket várjuk.

2022. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
87%

Van ovis és kisiskolás gyerekem is, soha nem volt olyan, hogy bárki is mindenkit meghívott volna, elég abszurd lenne - ha mondjuk Pistike állandóan cseszteti Palikát ki akarná meghívni?

Csak a közeli barátokat szokás

2022. máj. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
89%

Huhh hát ilyenről még nem is hallottam :D

Szerintem egy szülinapi bulira alap hogy csak a barátait hívja el. Ha ez a 20 fős ovis csoportból csak 5 embert jelent akkor annyit.

Sértődés? Nem is értem, ez nem egy ovis program. Gondolom a többi szülő sem hív meg mindenkit a saját szülinapjára akivel egy helyen dolgozik vagy egy utcában lakik :D

2022. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Hát nagyon szépen köszönöm a felhomályosítást. ;)
2022. máj. 24. 15:04
 15/22 anonim ***** válasza:
42%
Bocsánat az offért, de velem van a baj, hogy mi ezt csak családi körben ünnepeljük? Még csak most fogja kezdeni az ovit a fiam, de fel se merült bennem, hogy ezt ilyen nagy dobra kellene verni majd. Egész ovis csoport meg... Te jó ég, az esküvőnk sem volt akkora.
2022. máj. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%
Attól még hogy egy csoportba járnak, nem azt jelenti, hogy barátok is. Iskolás korban ez hatvényozottan igaz.
2022. máj. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Na be is bacna, ha mind a 30 gyereket meg kéne hívnom magunkhoz. Ezt kizárólag még az első bulitok ELŐTT kérdezhetted... :D

A gyerek döntsön, a barátait hívja meg. Neked abban lehet ráhatásod, hogy megadsz egy irányszámot, hogy 6-nél több ne legyen a meghívottak száma, vagy ha mindenképpen úgy érzed, hogy Ödönke anyukája a BFF-ed, és halálra sértődne ÉS a te gyereked nem utálja kifejezetten Ödönkét, akkor kapacitálhatod, hogy naaa, őt még jó lenne elhívni.

Megjegyzem, ennek ellenére volt már olyan bulink, ahol 25 gyerek őrjöngött, de ott a 3 gyerek hívott meg fejenként 5-10 havert. És nem óvodások, hanem már idősebbek, és elvannak magukban.

2022. máj. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és még egy dolog. A gyereket semennyire nem hatja meg, ha az általa amúgyis levegőnek nézett Julika bulit tart. El sem jut hozzá a híre. Lesz neki pár barátja, és ők a fontosak, hogy meghívják, a többi 20 gyerek születésnapját pont letojja majd.
2022. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%
15-ös! Ez nem újkeletű dolog. 25 éve voltam ovis, már akkor is voltak szülinapi zsúrok. Egészen iskolás korunkig, azt hiszem olyan 5. , max 6. osztályig volt “menő” bulit tartani.
2022. máj. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%
19! Mifelénk nem volt, és nem is hallottam ilyenről, pedig én is 25 éve voltam ovis. De attól függetlenül akkor is egy teljesen felfújt dolognak tartom kisebb lagzi nagyságú bulikat tartani egy ovis gyerek szülinapjára. De mindenkinek szíve joga. 🙂 Csak nem értem a sértődes részt, ha valaki nem hívja meg az egész csoportot.
2022. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!