Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem alszik bent, mit csináljak?

Nem alszik bent, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Középső csoportos a fiam, és nem alszik. Az óvónők már többször szóltak, hogy valamit csináljak vele, mert zavarja a többieket is, de nincs ötletem. Ők sem tudnak vele mit csinálni. Lefekszik, de dumál, forgolódik, piszkál valamit... Nincs baja az ovival, szeret járni, csak nem tud elaludni. Sokszor hétvégén sem alszik délután, ha igen, akkor is nehezen alszik el, legalább egy órát ficereg előtte. Este kb fél9-től reggel 7-ig alszik. Nekem borzasztó kevés az alvásigényem, de nem gondolom, hogy egy négy éves el lenne délutáni alvás nélkül. Ráadásul látszik rajta, ha nem alszik, mert akkor már este hat után borzasztó nyűgös. Nem opció, hogy ebéd után hazahozom.

Van valakinek ötlete?



2022. nov. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
95%
Kisgyermek nevelő vagyok a bölcsiben sem alszik minden gyerek(enyém sem alud, most az oviban sem ,és sajnos itthon is egyre ritkábban 3.5 éves)nem neked kell csinálni valamit hanem az óvónőnek, oldja meg.
2022. nov. 5. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg egy könyv nézegetésével nem lenne el? Csendben van, valamennyire pihen is, és nem zavarja a többit. (Nekem annó hagyták az oviban)
2022. nov. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
80%

Ennyi idősen már sok gyerek nem alszik. Viszont csöndben kell pihenniük. Tehát a te gyerekednek is meg kéne tanulnia, hogy ne zavarja szándékosan a többieket. Persze ezt az óvónőknek kéne helyben megoldaniuk, de gondolom azért mondják, hogy otthon is gyakorold vele a csendespihenőt. Nem minden oviban van hely, lehetőség arra, hogy a nem alvó gyerekek külön játszogassanak. És az óvónők alvásidőben adminisztrációs munkát végeznek, nem telefonoznak.


"Ráadásul látszik rajta, ha nem alszik, mert akkor már este hat után borzasztó nyűgös." Mint ahogy a többi gyerek is, akiket nem hagy aludni. Ezért is kellene rávezetni, hogy ha ő nem is alszik, de a többieket hagyja.

2022. nov. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
90%
Igen, valóban az óvónők dolga. Amúgy eleget alszik éjszaka, emiatt nem fog nappal. Esetleg megpróbalhatod hogy kilenckor megy aludni, és 6:30kor kelted rendszeresen, akkor azt az egy óra kiesést lehet le fogja aludni délutan. Nálunk így van a 3 évesnél, különben ő sem aludna.
2022. nov. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy ez nem a te problémád. Te mint szülő két dolgot tehetsz beszélgetsz vele és megpróbálod újra és újra elmagyarázni, hogy a többiek szeretnének nyugodtan aludni így muszáj csöndben maradnia. Illetve keltheted korábban reggel hátha akkor alszik bent.


Te ennyit tehetsz. Na de micsoda hozzáállás, hogy büntetést kap mert nem tud aludni. Azért ez elég felháborító.

2022. nov. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

"...de nem gondolom, hogy egy négy éves el lenne délutáni alvás nélkül."


Hát az én gyerekem egy éves kora óta nem alszik napkozben.


Beszélj a gyerekeddel, hogy alvás időben szépen csendben kell feküdni az ágyban.

2022. nov. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
100%

A lányom sem aludt szinte soha az óvodában, leszámítva pár alkalmat. De szerintem 1 kezemen meg tudnám számolni, hányszor aludt a 3 év alatt.

Ennek ellenére sosem szóltak az óvónők. Le kellett neki is feküdnie, és pihenni kellett. Aztán ha már mindenki aludt, adtak neki egy könyvet, hogy nézegesse, de olyan is volt, hogy addig mesélt neki az óvónő.

2022. nov. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő volt anyukám. Másik oviba jártam. Ott voltam alvásidőben is, hisz anyukám dolgozott. 1x nem aludtam.
2022. nov. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, azért is van az óvónő.

Nyilván beszélgess a gyerekkel, h ilyenkor próbáljon nyugiba maradni, ne zavarjon mást.

Lányom se aludt soha.

2022. nov. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 NTBS ***** válasza:
73%
Te semmit. Anno mi sem aludtunk páran az oviban. Egy külön szobában voltunk elhelyezve egy ovónéni felügyelete alatt. Aki olvasott nekünk, még beszélgetett velünk. Ezt most is lehetne.
2022. nov. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!