Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem alszik bent, mit csináljak?

Nem alszik bent, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Középső csoportos a fiam, és nem alszik. Az óvónők már többször szóltak, hogy valamit csináljak vele, mert zavarja a többieket is, de nincs ötletem. Ők sem tudnak vele mit csinálni. Lefekszik, de dumál, forgolódik, piszkál valamit... Nincs baja az ovival, szeret járni, csak nem tud elaludni. Sokszor hétvégén sem alszik délután, ha igen, akkor is nehezen alszik el, legalább egy órát ficereg előtte. Este kb fél9-től reggel 7-ig alszik. Nekem borzasztó kevés az alvásigényem, de nem gondolom, hogy egy négy éves el lenne délutáni alvás nélkül. Ráadásul látszik rajta, ha nem alszik, mert akkor már este hat után borzasztó nyűgös. Nem opció, hogy ebéd után hazahozom.

Van valakinek ötlete?



2022. nov. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém sem alszik, már kiscsoportosan sem aludt, most középsőben sem változott a helyzet.Sőt egyhelyben sem szeret feküdni,mert az unalmas.Ettől még az óvónők elérték, hogy nyugiba ellegyen. Te annyit tudsz csinálni neki, hogy újra és újra elmondod hogy míg a többiek alszanak addig csendben legyen a többit az óvónőknek kell tudni megoldani, mert ők ott vannak, te meg nem.
2022. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
13%
A büntetést nem azért kapta, mert nem alszik, hanem azért, mert dumál. Tanítsd meg, hogy fogja be a száját, feküdjön nyugodtan, mert a másik 25 gyereknek joga van a nyugodt alváshoz.
2022. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
86%

Az sem megoldás, hogy könyvet nézegessen, színezzen csendben, mert akkor mégis melyik gyerek akarna aludni? Max. az, aki már a tányér mellett is majdnem elalszik, de a többi nem.


Arra nincs mód, hogy kivigyék őket valahová, mert ott ki vigyázna rájuk? A délelőttös óvónő, akinek lejárt a munkaideje vagy a dajka, aki épp takarít, mosogat, kertészkedik, uzsonnát készít?

A délutános óvónő meg nem a telefonját nyomkodja, hanem adminisztrál, felmérést készít a gyerekekről, stb.

2022. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
90%

22.

Jesszus milyen anyák vannak! Kérdező, ez nem a te dolgod, ők vannak ott. Nem a te gyereked az első ezzel a problémával és nem is az utolsó, biztos van rá megoldásuk, legalábbis remélem. Büntetni ezért egy 4 évest? Na ezért szeretném, hogy emeljék a bérüket, talán végre a selejt lemorzsolódna.

2022. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Engem felpofozott az óvónő annak idején, mert nem aludtam,mocorogtam.

Valamelyik válaszban írtam már,hogy anyukám is óvónő volt egy másik óvodában.

Volt is belőle baj,mikor megtudta! Kiverte rendesen a balhét!


Neked is ezt ajánlom!


Viszont: a gyerekre meg parancsolj rá,hogy feküdjön szépen!

Sajnos nem fog senki külön foglalkozni vele.

Amelyik óvónő délelőttös,az 13:30-kor megy haza. A másik 11-től 17-ig van ott, a többire figyel. A dajkának megint nem ez a feladata,valamint hivatalosan NEM bízható rá gyermek! Csak pedasszisztensre.

2022. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék vitatkozni az óvónőkkel. Nagyon régóta ismerem, és szeretem őket. A nagyobbik lányom is az ő csoportjukba járt. Tudom, hogy csak azért mondta, hogy kezdjek vele valamit, mert ő is látja, hogy ez nem jó a gyereknek.

Az este később fektetés sem opció, mert a kisebbik nővére most kezdte az első osztályt, és neki muszáj időben lefeküdni, hogy reggel fel tudjon kelni. Amúgy meg, ha nem alszik délután, akkor ahogy írtam, már hattól nyűgös, nem tudom kilencig húzni az altatást.

Elalvás előtt mindig beszél magának. Olyan, mintha így dolgozná fel az eseményeket. Nem azért beszél, mert zavarni akar másokat, vagy mert nem szófogadó. Ezért van, hogy hiába mondom neki, hogy maradjon csendben. Olyan, mint más gyereknek pl a cumizás. Kell az alvási rutinjához.

Reagálva a büntetés kérdésre is. Valahogy muszáj az óvónőknek szankcionálni a helytelen viselkedést. Én amikor leadom a gyereket az oviba, megbízom az óvónőben, hogy nem csak felügyel a gyerekemre, hanem nevelgeti is őt. Bizonyos dolgokért itthon is van büntetés. Nem az a bajom, hogy büntetést kap az oviban, hanem az, hogy szerintem nem tehet róla, hogy nem tud csendben feküdni.

Ezért nincs róla fogalmam, hogy hogyan tudnék neki segíteni.

2022. nov. 5. 15:38
 27/41 anonim ***** válasza:
1%

24!


Nem azért kap büntetést, mert nem alszik, hanem azért, mert zavarja a másik huszonix gyerek alvasat. Értem én, hogy a saját gyerek mindenekfelett, de a többség érdeke bizony felül írja Pistikét

2022. nov. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyen óvónőt nem tudom megérteni. Mi a túrót csinál, hogy nem képes egy gyereket elaltatni, lágy zene, mese, határozottság. Az meg hogy nincs szüksége alvásra egy nyilván túlpörgött 4 évesnek, egyenesen nonszensz baromság.
2022. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
34%
Bocsi most látom hogy a kérdező is egyetért az oviban alvás intézményével.
2022. nov. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
74%

Kerdezo, akkor miert kerdezel itt ha szerinted rendben van hogy az ovono bunteti a nem alvast ????

Ejha, az ide ev jo anya dijat megkaptad !

2022. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!