Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem alszik bent, mit csináljak?

Nem alszik bent, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Középső csoportos a fiam, és nem alszik. Az óvónők már többször szóltak, hogy valamit csináljak vele, mert zavarja a többieket is, de nincs ötletem. Ők sem tudnak vele mit csinálni. Lefekszik, de dumál, forgolódik, piszkál valamit... Nincs baja az ovival, szeret járni, csak nem tud elaludni. Sokszor hétvégén sem alszik délután, ha igen, akkor is nehezen alszik el, legalább egy órát ficereg előtte. Este kb fél9-től reggel 7-ig alszik. Nekem borzasztó kevés az alvásigényem, de nem gondolom, hogy egy négy éves el lenne délutáni alvás nélkül. Ráadásul látszik rajta, ha nem alszik, mert akkor már este hat után borzasztó nyűgös. Nem opció, hogy ebéd után hazahozom.

Van valakinek ötlete?



2022. nov. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:
Kipróbáltunk mindenfélét. Úgy tűnik, hogy elég kevés a gyermek alvásigénye. Annyira nem vagyok meglepve rajta, mert én is nagyon keveset alszom. Most az vált be nálunk, hogy este tovább maradhat ébren, és olyan 9-fél 10 körül kell csak lefeküdnie. Reggel ugyanúgy 6-kor keltem, mint a tesóit. Így többnyire elalszik bent az oviban délután. Úgy látom, hogy ebben a felosztásban elég neki az alvás.
2023. márc. 6. 08:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!