Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Nem alszik bent, mit csináljak?

Nem alszik bent, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Középső csoportos a fiam, és nem alszik. Az óvónők már többször szóltak, hogy valamit csináljak vele, mert zavarja a többieket is, de nincs ötletem. Ők sem tudnak vele mit csinálni. Lefekszik, de dumál, forgolódik, piszkál valamit... Nincs baja az ovival, szeret járni, csak nem tud elaludni. Sokszor hétvégén sem alszik délután, ha igen, akkor is nehezen alszik el, legalább egy órát ficereg előtte. Este kb fél9-től reggel 7-ig alszik. Nekem borzasztó kevés az alvásigényem, de nem gondolom, hogy egy négy éves el lenne délutáni alvás nélkül. Ráadásul látszik rajta, ha nem alszik, mert akkor már este hat után borzasztó nyűgös. Nem opció, hogy ebéd után hazahozom.

Van valakinek ötlete?



2022. nov. 4. 22:01
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

#30

Köszi, idén még úgysem volt ilyen díjam 😁

Megértem az óvónőt. Ha a gyerekem nem hagyja aludni a másik huszat, akkor szankcionálva van a viselkedése.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy esetleg van-e valakinek ötlete azzal kapcsolatban, hogy ilyenkor szülőként mit tehetek.

2022. nov. 7. 12:39
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam előbbre hogy az enyém sem alszik és hogy annyit tehetsz, hogy mindig mondod neki ,hogy hagyja a többieket aludni. De aztán végiggondoltam, most hogy megkaptad a díjadat! :D:D

Azt esetleg megpróbálhatnád, hogy este lefekvésnél valami másfajta ,,rítust" vegyen fel, amivel esetleg az oviban is megússza bünti nélkül.

Az enyém rugdalózni szokott este:D:D szóval tudom, hogy van amelyik gyerek csak így képes lenyugtatni magát és ellazulni a másik meg máshogy.:D

2022. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

#32 😁

Nyilván mindig mondom neki, hogy nem kell aludnia, csak hagyja a többieket, de ez nem igazán használ.

Nem igazán tudom, hogy milyen "rítust" csináljunk 🤷

2022. nov. 7. 13:48
 34/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki el kell mondania a nap eseményeit a lenyugvashoz, akkor vegyél neki valami spéci plüsst és mondd azt, hogy annak q fülébe kell elsuttognia, de csak suttognia lehet, mert a spéci kis lény csak azt hallja.
2022. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
Pl ilyesmi, aminek nagy füle van: [link]
2022. nov. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
88%

Egyetértek azzal, hogy az óvodában az óvónők dolga az altatás, de részedről is jogos a felvetés, hogy vajon nem lenne-e szüksége az alvásra. Valószínűleg egy kis csendes pihenőre legalábbis igen. erre ebben a korban az idegrendszernek szüksége van. Ez nem modern/kőkori felfogás kérdése, ez tudományos tény, mint ahogy mi felnőttek is tapasztalhatjuk, hogy a rohanó modern életünket sokszor a testünk nem éri utol, mert van egy biológiai működésünk ami többé-kevésbé meghatározott.


Amit szerintem ebben az esetben a gyerekedért megtehetsz: ne csinálj belőle görcsöt. Természetes, hogy ha nem alszik, unja magát és mocorogni, beszélni fog, de esetleg az jót tehet, ha beszélgetsz vele arról, hogy NEM BAJ HA NEM ALSZIK - bárki bármit mond(óvónők) - de a többieket hagyja pihenni. Esetleg próbáld az ő szintjén elmagyarázni, hogy ha nem is érzi, elfáradt napközben a kis füle, a kis szeme, lába, stb. nem kell aludni, de picit fontos megpihenni. És ha van lehetőséged, ne szakítsd meg hétvégén a hétköznapi ovis rutint. Lehetőleg ebéd után otthon is legyen egy kis csendes pihenő, ahol olvasol egy mesét, picit énekelsz, és ha nem alszik, vagy ezt nem bírja órákig nem baj, de esetleg egy fél óra-40 perc erejéig legyen beépítve a napirendbe. Ez segíthet abban is, hogy az ovis alvás hosszabb időintervallumát jobban viselje.

2022. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, ami még eszembe jutott: esetleg kérdezz rá az óvónőknél, hogyan szoktak altatni? Én dolgoztam jópár évet a pályán, 100-ból egy gyereknél nem tudtam elérni hogy aludjon. (nem erőszakkal vagy büntetéssel természetesen) De türelemmel, személyes odafigyeléssel rá lehetne jönni, hogy miért nyugtalan délben. Lehet hogy túl sok inger éri napközben? Lehet hogy számára nem jó az átmenet a felfokozott játék és az alvás között? Lehet hogy picit meg kell simogatni, vagy elég csak mellé ülni? Minden gyereknek más a "trükkje" de lehet hogy lehetne találni olyan módszert, ami segítene a nyugalmi állapotot előidézni. Ha az megvan- szinte midnegy, hogy végül elalszik-e. Csak tudjon megpihenni.
2022. nov. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom sem alszik, csak csendben fekszik. De ezt el kellett érni, mikor kezdte az óvodát, akkor mondták, hogy még az ágyról is leesett olyan mozgásban volt, nyikorogtatta az ágyat, játszott az alvós játékkal stb. Aztán szépen elérték, hogy ha nem is alszik, az ágy nyugalom meglegyen. Én erről nem is tudtam, utólag mesélték az óvónők, mikor eljutottak addig. Addig egyszer a gyerek mondta nagy vidáman, hogy ma az óvónő altatta a kutyáját, mert játszott vele és nem aludt. Aztán mondta, hogy utána felkeléskor visszaadta. Aztán később azt is mondta, hogy azt az óvónőt szereti legjobban, szóval kedvesen csinálhatta.

Fel se merült, hogy büntessék és engem se cseszegettek vele. Mégis mit tehetnék én?

2022. nov. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
52%

Amikor én voltam kicsike, óvodás akkor én se aludtam már a középső csoportba. Ezért apám mindeig elhozott és otthon játszottam.


Az is jó megoldás lehet h megkérdezed minden nap az ovónőt h ma hagyta-e aludni a többieket. És ha igen akkor kap vmi aprobb jutalmat. Így idővel megtanulja. H hagyni kell aludni a többit

2022. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

De jó, hogy megtaláltam ezt a kérdést, hasonló gondokkal küzdünk mi is. Én is feltettem kérdést, de 1-2 kivételével csak olyan válaszok érkeztek, hogy “miért nem neveltem meg?” és vigyem haza ebéd után, na ezzel nem lettem kisegítve. Itt viszont nagyon jó ötletek vannak, a magam nevében is köszönöm a válaszolóknak.

Nálatok azóta alakult a helyzet, kérdező? :)

2023. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!