Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is van úgy ,hogy nem elég...

Más is van úgy ,hogy nem elég a 42 nap táppénz kis ovis utan?

Figyelt kérdés
Mi ilyenkor a teendo. Sajnos jan 12 ota a masodik tappenzes kort futom. Akkor kezdtem gyes utan es eddig sikerult is 4 napot dolgozni. Tudom, hogy a ferjemnek is jarna 42 de o nem marad itthon a gyerekkel (egesz nap utanam visit bombol,nem marad meg vele,masreszt az o normalis berebol elunk, az enyem csak zsebpenz kb). Nagymamak tavol es dolgoznak is. Szabim a sulis nagyteso nyari szunetere kell, be van mar osztva ,azt nem tudom elhasználni.nem lehet extra tappenzt kerelmezni valahogy? :/ okt nov dec voltunk beszoktatason. A 3 honap alatt 14 napot tudott menni tobb reszletben. Kb 2-3 nap utan lazasan elontotte a takony, kez lab szaj vagy fosos hanyos. Most kb 4 napot bir, mielott beteg lesz. Ovi elott soha nem volt semmi baja, szoval onnan jon ez a sok lepra. Haziorvos,vedono szerint normalis , az elso ev ilyen, de azt most tudtam meg, hogy a tappenzes napok szama csokkentett a 2 eves korosztalyhoz kepest.
2023. jan. 26. 12:35
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
93%

"Tudom, hogy a ferjemnek is jarna 42 de o nem marad itthon a gyerekkel"

Nem választás kérdése, basszus, övé is a gyerek, nem?

2023. jan. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik lehetőség a fizetés nélküli távollét, már ha hajlandó a munkaadód erre kiírni, ehhez az ő nagy fokú rugalmasságuk kell.

A másik lehetőség hogy a nyarat a gyerekekkel megoldja a férjed egyedül a szabijából, most pedig te mész szabadságra a gyerekkel amikor beteg.

2023. jan. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
Hat nem gondoltam az egesz nyarat vegigdolgozni,bocs, mikor vegre kikoltoztunk kertesbe es lesz medencenk... a masik a ferjemet egyhuzamba max 1 hetre engedik el, nem tudja a nyarat megoldani. 2 honap a nyari szunet. Akkor kenytelen lesz tp re menni, de neki ket munkahelye is van, 7-19 ig nyomja. De az is baj panikolos, agyon gyogyszerezi, laztol bepanikol es 2 orankent ontene bele a szirupot, annyira fel a laztol. Nem alkalmas sajnos lazas beteg gyerek melle. Nem egy dajkalos tipus sem. Baromi nehez igy.
2023. jan. 26. 13:15
 4/47 anonim ***** válasza:
88%

Pedig semmi bajod nem lesz, ha dolgozol nyáron is, legalább a párod is medencézne egy hetet.

Tudom, hogy off, de van azért bőr, jó vastag.

2023. jan. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
90%
"Nem dajkálós típus" minek csinál gyereket, azt nem értem... A nők sem mind "dajkálós típusok", de ha egy nő merné ezt így kijelenteni, kapna hideget-meleget, hogy minek szült.
2023. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 Derjaderja ***** válasza:
97%

Sajnos az a felosztás, amiben Ti èltek (férj 2 állásban összegürizi a házat de lázat se tud csillapítani, anya 3 évig otthon van és mindent elvegez) az kb ide vezet. Ezt nem pejoratívan mondom, mert ez is egy teljesen oké döntés.

Viszont kijönni se lehet úgy belőle hogy holnaputánra ketkeresős háztartás legyetek.

Én még megpróbalnèk kitartani, talán tavaszra csökkennek a betegségek, de ha úgy néz ki, hogy ő egy ilyen mindentelkapós gyerek, akkor gondolkoznèk más munkában pl home Office lehetőséggel (ha van ilyen).


A medencés mondat elég furi, délután meg hétvégén is lehet használni, sztem 2 nap múlva megunja az ember (nekünk ezért sincs többek között, max a gyerekeknek szerzünk majd be, nekik való szórakozás).


A férjed úgy néz ki széthajtja magát, kicsit pihentetne nyáron. Kezdjenek összeszoktatni a gyerekkel, 1db ovissal már a kevésbé tehetséges apukák is elvannak. Pláne nyáron kertben.

2023. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
84%
Bizony, nekünk sem volt elég a 42 nap, ilyenkor hívom a saját orvosom, hogy írjon ki. Tudja az okát, nem hazudom betegnek magam.
2023. jan. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom így élni...

Ja hogy te nem gürizel nyáron, tegye azt apa... apa meg nem hajlandó a saját gyerekével lenni.

Szép család. Ha ennyire nagyok az igények, old meg. Amúgy milyen válaszra vártál? Hogy majd a 42napodat meghosszabbítjuk? Vagy nem is értem

2023. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
100%

Erre az utóbbira nem minden orvos hajlandó.


Kérdező, első 3 napon te maradsz otthon, a többin, amikor már jobban van a gyerek, nem kell pánikolnia, akkor a férjed.

1-2 évet kell így megoldani, utána kevesebbet betegek.

2023. jan. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
69%
Engem annó kiírt a saját orvosom, 12 hónapból 4 et sikerült dolgoznom az első évben.
2023. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!