Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is van úgy ,hogy nem elég...

Más is van úgy ,hogy nem elég a 42 nap táppénz kis ovis utan?

Figyelt kérdés
Mi ilyenkor a teendo. Sajnos jan 12 ota a masodik tappenzes kort futom. Akkor kezdtem gyes utan es eddig sikerult is 4 napot dolgozni. Tudom, hogy a ferjemnek is jarna 42 de o nem marad itthon a gyerekkel (egesz nap utanam visit bombol,nem marad meg vele,masreszt az o normalis berebol elunk, az enyem csak zsebpenz kb). Nagymamak tavol es dolgoznak is. Szabim a sulis nagyteso nyari szunetere kell, be van mar osztva ,azt nem tudom elhasználni.nem lehet extra tappenzt kerelmezni valahogy? :/ okt nov dec voltunk beszoktatason. A 3 honap alatt 14 napot tudott menni tobb reszletben. Kb 2-3 nap utan lazasan elontotte a takony, kez lab szaj vagy fosos hanyos. Most kb 4 napot bir, mielott beteg lesz. Ovi elott soha nem volt semmi baja, szoval onnan jon ez a sok lepra. Haziorvos,vedono szerint normalis , az elso ev ilyen, de azt most tudtam meg, hogy a tappenzes napok szama csokkentett a 2 eves korosztalyhoz kepest.
2023. jan. 26. 12:35
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
Mennek fizetetlenre is. De elore kell engedelyeztetni... de a beste kolyke nem szol,mikor lesz lazas megint. Es nem arra valo h kethetente elmenjek ra.
2023. jan. 27. 18:16
 32/47 anonim ***** válasza:
66%

Akkor valts munkahelyet, nem mindenhol veszik veresen komolyan az elore bejelentest a fizetetlen szabadsagra.

Vagy szord el a rendes szabadsagaid a betegsegekre, nyaron meg jelentsd le elore 15 nappal korabban a fizetetlen szabadsagot amikor a nagyobbik sulis miatt amugyis mennel.

Mindent meg lehet oldani, itt az a gond, hogy te fizetest is szeretnel kapni, meg otthon is szeretnel maradni (a lenyeg szempontjabol mindegy, hogy beteg gyerek miatt vagy sem).

2023. jan. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 Derjaderja ***** válasza:
79%

Én nem értek egyet ezzel a fizetés nélküli szabi sztorival.

A gyermek a születésétől fogva nem csak a szülők gyermeke, hanem az àllam állampolgára is, akinek a nevelése (az anarchista, cinikus álláspontok elleneben) közérdek. Nem véletlenül fűtik pl közpénzből.


A szülői (normál) munkaidőben a gyerek felügyeletet az állam hivatott biztosítani. Pl nyári óvis ügyelet stb.


A gyerek betegsége esetén 1. Vagy még járhat a közösségbe 2. Vagy kórházi kezelésre szorul 3. A kettő között az állam a szülőt kiveszi a saját munkájából, hogy egy beteg gyereket àpoljon. Ez nem ingyenmunka. A gyerekfelügyelet piaci ára jelenleg 2-5 ezer forint között van.


Tessék az államnak megfizetni ezt a munkát. A szülő így is fizet gyermekenként tízmilliárd, amíg felnőttek meg délután, éjjel és hétvégén gyerekfelügyeletet lát el.


A covid óta minden xarral is hazaküldik a gyerekeket. A kórokozók virulensebbek, a kontaktok magas száma miatt jobban terjednek, mint régen.


Ezt nem a szülőkön kell leverni. Hogy még az a nő aki így is ki van szolgáltatva és így is hátrányban van, még jobban ki legyen és még szégyellje is magát....


Az meg teljesen logikus hogy azt az állást védik ami stabilabb. Ezen lehet morogni, de ahol az anya keresete ehenhalni is kevés, ott nem fogják kipróbálni h apát mikor rúgják ki. Sok munkakör feltétele h az illető biztos h mindig ott legyen.


Értem én a gyerektelen munkavállalók, a munkaadók panaszát, de az államon kell számonkérni.

2023. jan. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 Derjaderja ***** válasza:
90%
Bocs: gyermekenként tízmilliókat, fűtik az iskolákat...
2023. jan. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
93%

Senki nem haragszik sem az allamra, sem a kerdezore. Viszont az hogy van apanak is ~70 napja, neki is, ez osszesen 140 nap, ami tobb mint az 50%-at lefedi az eves munkanapoknak fizetetten(!!!), az legyen mar eleg!

Aztan a munkahelyvaltas nem jo, a fizetetlen szabadsag sem jo, meg apa munkahelyenek is hagyjunk mar beket.

Akkor mit szeretne? Legyen ingyen minden? Nem realisak az elvarasok, na.

2023. jan. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:
Hol van 70? 42van. Amibol januarban nekem elment 10. Meg tavaszig van ket honap,ott az osz es a kov tel is.
2023. jan. 27. 19:41
 37/47 anonim ***** válasza:
76%

Igen, 42 gyerektappenzes szabadsag+a sima szabadsagaid, ami alapban 20nap+gyerekenkent 2+eletkorral is jar plusz nap, tehat ha atlagos 30 koruli no vagy akkor olyan ~28 napot jelent evente.

Es akkor a sajat 15 napnyi betegszabadsagodat meg bele sem szamoltamy

2023. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Jo de a szabadsag az iskolai szunetekre van beosztva, nem apolasra, ne haragudj, hova teszem akkor az iskolast egesz nyaron? Pedzegettem, hogy elkuldom egy honapra a tavoli mamahoz, de baromira besertodott es sirt.
2023. jan. 28. 07:59
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Mar irtam, hogy mit: “ Vagy szord el a rendes szabadsagaid a betegsegekre, nyaron meg jelentsd le elore 15 nappal korabban a fizetetlen szabadsagot amikor a nagyobbik sulis miatt amugyis mennel.”
2023. jan. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
100%

És en is azt hittem en vagyok irtó tökéletlen hogy a gyerekem -bolcsis mind beteg.

Mindig próbálom elemezni mit romtottam el, mert magamat hobaztatom hogy nem vigyaztam rá eléggé.

De latom nem vagyok egyedül, lehet hogy akkor nemis en hibazok folyton hanem csak elkapja.. erősíteni probalom egyfolytában az immunrendszerért, de igyis van hogy a biogaiat vagy vmit eppe elfelejtek beadni vagy nem talalom mert epp nyafog a kicsi es a fejem vesztem el, nemis tudom hova teszem ilyenkor..


Nem könnyű

2023. febr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!