Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is van úgy ,hogy nem elég...

Más is van úgy ,hogy nem elég a 42 nap táppénz kis ovis utan?

Figyelt kérdés
Mi ilyenkor a teendo. Sajnos jan 12 ota a masodik tappenzes kort futom. Akkor kezdtem gyes utan es eddig sikerult is 4 napot dolgozni. Tudom, hogy a ferjemnek is jarna 42 de o nem marad itthon a gyerekkel (egesz nap utanam visit bombol,nem marad meg vele,masreszt az o normalis berebol elunk, az enyem csak zsebpenz kb). Nagymamak tavol es dolgoznak is. Szabim a sulis nagyteso nyari szunetere kell, be van mar osztva ,azt nem tudom elhasználni.nem lehet extra tappenzt kerelmezni valahogy? :/ okt nov dec voltunk beszoktatason. A 3 honap alatt 14 napot tudott menni tobb reszletben. Kb 2-3 nap utan lazasan elontotte a takony, kez lab szaj vagy fosos hanyos. Most kb 4 napot bir, mielott beteg lesz. Ovi elott soha nem volt semmi baja, szoval onnan jon ez a sok lepra. Haziorvos,vedono szerint normalis , az elso ev ilyen, de azt most tudtam meg, hogy a tappenzes napok szama csokkentett a 2 eves korosztalyhoz kepest.
2023. jan. 26. 12:35
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
89%
A férjed munkahelye fizetne a tiédnek 760-at, hogy elengedjen? Szerintem nem értetted a kérdést...
2023. jan. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 A kérdező kommentje:

Jah latom mar, igen, csak meg nem hat a kave. Nem , a csaladi kasszanak nem mindegy sajnos. Tudom ,a kisgyerekes anyakkal csak a baj van. De lazas,fosos ,zold takonnyal kuzdo gyereket en akkor sem tudok beadni il

lyenkor nem is eszik, ugyis hazaadnak.

2023. jan. 27. 06:31
 23/47 anonim ***** válasza:
28%
Mielőtt teherbeestél illett volna végiggondolni, hogy ilyen körülmények mellett valóban tudod-e vállalni, és ezt kivel teszed. Most ez már késő, de az már jó ideje nem újdonság senkinek sem, hogy a gyerekes anyákért a legtöbb munkahely nem rajong és nem is elnéző velük. Hiába lökik a szaporodj mindenáron maszlagot, az adott lehetőségek bizony nem nyújtanak megfelelő hátteret hozzá még mindig. Ezt gyerek vállalás előtt muszáj átgondolni, mert utána már nincsen visszaút. És hiába panaszkodsz, attól semmin sem fognak a kedvedért változtatni.
2023. jan. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
73%
23: Kár volt ezért a kommentért. Gyerekvállalás előtt az ember sok mindent nem tud, hiába gondolja hogy felkészülten vág neki a dolognak. Szerintem ha mindennel teljesen képben lennénk töredéke gyerek születne mint most.
2023. jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Derjaderja ***** válasza:
77%

23. Attól h 1-2 évig nehéz a visszatérés a munkába, miközben a férje stabil hátteret biztosít, még nem átgondolatlan a gyerekvállalas.... a putriba szülni egy hatodikat munka nélkül - az meggondolatlan.


Inkább arról tudnál írni, hogy mért nincs el a férjed a gyerekkel. Amikor nem lázas mondjuk. Közösen szoktatok együtt lenni?

2023. jan. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
22%

Én nem bánom ki mit csinál, de azt nagyon nem bírom, ha valaki utána jajgat, holott az adott lehetőségek mindig ugyanolyanok voltak. Terhesség előtt és után is. Ha meg a férj stabil hátteret biztosít, akkor nem kell síránkozni. Bár a kérdésből az anyagi stabilitás derül csak ki. Màsban nem igazán számíthat rá a kérdező. Lehet ezt is pirosazni nyugodtan. Nekem ez az őszinte véleményem(tudom, hazudni kéne inkább, itt is ezt szeretik), és ezen 200 negatívolás sem fog vàltoztatni. Ha valaki vállalt valamit, akkor legyen csendben. Volt választási lehetősége.

És azt is vállalom, hogy nem vagyok az ész nélkül szaporodjunk elv híve. Ez sem pozitív tulajdonság, de ez van. Egy gyerekem van, de azt úgy vállaltam, hogy akármi lesz, csendben megoldom. Ma már felnőtt.

2023. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Megoldanam, ha nem lenne foyamatosan beteg. Erre nem lehet felkeszulni es senki sem latja elore. Van olyan kisgyerekes ismerosom, ahol evi 1 x beteg a gyerek , a tobbseg havi 1 x. Nekem havi 3 jutott, ha tudom nyilvan nem vallalok masodikat. Nem? :/ ha mindenki az alapjan szulne gyereket, hogy mennyit lesz beteg vagy van-e ugraszthato nagymama, hat kb a nok 10% a szulne. Es ha van is nagymama es nyugdijas is,nagyon sok nem vallalja be a fertozo beteget am. Neha nekem is lejon anyam 300 km rol es lazasan buszozhat haza es tp en ul meg ket hetig utana. Minden alkalommal mar betegen megy tolunk haza,meg barki aki ide ellatogat betegseg alatt.:/
2023. jan. 27. 08:08
 28/47 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező, a férjed fizuja elég ostoba indok arra, hogy ő miért nem megy tp-re. Jol fizető munkahelyen is van betegszabadsàg, nem csak a rosszul fizető helyeken. Ez a szabi meg azért sok, mert te veszed ki egyedül. Meg kellene osztani. Az meg megint tök komolytanan, ha a saját apjàval nincs el egy ekkora gyerek.
2023. jan. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Derjaderja ***** válasza:
68%

26. Én nem értem, mért kellene csendben lenni. Ez egy elég kegyetlen világnézet, hoztad magaddal valahonnan gondolom, êlj eszerint, ha jó érzés.


Szerintem meg teljesen oké egy úton nehézségekkel találkoztam elfáradni, ketsegbeesni, segítséget, tanácsot kérni, elemezni a helyzetet. A pisztoló amúgy nem siránkozik, csak ismertette a helyzetét.


Szerintem az nem oké, hogy kioktatsz egy idegen felnőtt embert, amiért egy névtelen fórumon tanácsot kér. Tökre megalázó hozzaállas ez a "mit siránkozol" és ha így áll mindenki egymáshoz, soha senki nem próbál meg semmit, aminek nincs minden pontja előre ezerszeresre biztosítva. Ha meg úgyis nehézsége jut vki, akkor csendben pusztuljon meg?

2023. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
18%

Nem arra céloztam hogy csapd agyon, vagy hogy hibás vagy, mert beteg a gyerek. Nyilván erről senki nem tehet, viszont pofátlanságnak tartom hogy eleve 30%-kal kevesebbet dolgozol másoknál, de még többet akarsz, lehetőleg pénzért, hiszen “extra táppénz”-t írtál fent

Ha meg csak a szabadság a lényeg, ott a lehetőség: fizetetlen szabadságnak hívják.

2023. jan. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!