Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Más is van úgy ,hogy nem elég...

Más is van úgy ,hogy nem elég a 42 nap táppénz kis ovis utan?

Figyelt kérdés
Mi ilyenkor a teendo. Sajnos jan 12 ota a masodik tappenzes kort futom. Akkor kezdtem gyes utan es eddig sikerult is 4 napot dolgozni. Tudom, hogy a ferjemnek is jarna 42 de o nem marad itthon a gyerekkel (egesz nap utanam visit bombol,nem marad meg vele,masreszt az o normalis berebol elunk, az enyem csak zsebpenz kb). Nagymamak tavol es dolgoznak is. Szabim a sulis nagyteso nyari szunetere kell, be van mar osztva ,azt nem tudom elhasználni.nem lehet extra tappenzt kerelmezni valahogy? :/ okt nov dec voltunk beszoktatason. A 3 honap alatt 14 napot tudott menni tobb reszletben. Kb 2-3 nap utan lazasan elontotte a takony, kez lab szaj vagy fosos hanyos. Most kb 4 napot bir, mielott beteg lesz. Ovi elott soha nem volt semmi baja, szoval onnan jon ez a sok lepra. Haziorvos,vedono szerint normalis , az elso ev ilyen, de azt most tudtam meg, hogy a tappenzes napok szama csokkentett a 2 eves korosztalyhoz kepest.
2023. jan. 26. 12:35
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

9 es nem lehet megosztani egy betegseget/ tappenzt. Aki elkezdi az adott betegseget a gyerekkel,annak kell vegigvinni. Nem lehet ugralni. En sajat orvosom nrm nagyon vevo kamu tappenzre.

Es nem nem egesz nyaron akarok otthon lenni,hanem arra irtam aki kitalalta, h egesz nyaron en dolgozzak es buszozzak a 40 c ban be a varosba.

2023. jan. 26. 15:00
 12/47 anonim ***** válasza:
31%

Jajj vannak olyan göthök amit úgy sem tud igazolni, derék fájás, felfázás, covid még mindig 5 nap otthon.

Szerencsére a dokim rendes volt csak szóltam hogy megint beteg, és ki írt

2023. jan. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:
Megprobalom utolso.
2023. jan. 26. 17:17
 14/47 anonim ***** válasza:
36%
Azert az is kokemeny, hogy egy evben kb 250 munkanap van, ebbol lejon a kb 30 nap szabadsagod+a 42 nap gyerek tappenz = a 250 munkanapnak eleve csak a 70%-at dolgozod le, de meg tobb kene.. aztan a munkaltato a paraszt meg az intolerans gyerekellenes szemetlada.
2023. jan. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos van olyan gyerek akire kb ránéznek és már beteg, nekem 2 ilyen is volt, a 3.szerencsére nem ilyen nyüvi.

14 igen több kell, nem mindenki szerencsés

2023. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 Derjaderja ***** válasza:
65%

Ha meg vissza sem áll valaki dolgozni, az a baj. Egy ember nem tud egyszerre két helyen lenni.

Mostanában a gyerekeknél egy hét óvira 2 hét betegség esik.

2023. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
14. Ha egyszer egy het utan lazas beteg, vagy fosik hany, ahogy jelenleg is, mi az istent csinalsz? Agyon csapod? Iszonyu mit szenvedunk okt ota. Gyakorlatilag folyamatosan beteg. 4 honap alatt 3 hetet tudott menni. Nem tudom melyik ostoba viszi be a gyereket betegen, mert csak ott kapja el. Mar gondolkoztam a felmondason is. Baromi kellemetlen allami cegnel is. Mashonnan mar elkuldtek volna. Nem ertem h a gyap meg hogy lehet korlatozva egyaltalan. A mák donti el ki mennyit lehet beteg? Nevetseges. Lehet felhivom oket, hatha van megoldas.
2023. jan. 26. 22:12
 18/47 anonim ***** válasza:
0%
Pontosan ugyanezért viszik be mások a beteg gyereküket: nem tudják megoldani az otthoni felügyeletét. Nálunk az oviban volt olyan gyerek aki rendszeresen begyógyszerezve volt beadva, volt hogy megmondta az óvónőknek dicsekedve, hogy reggel "narancsos" vitaminszirupot kapott (ibuprofen szirup ugye), délre lázas is volt, hívták a szülőket jöjjenek érte. Így persze összességében sokkal több szabi fogy, mintha a beteg gyerekkel otthon lehetne maradni.
2023. jan. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
77%
Látod, ezért nem veszik fel a kisgyerekes nőket dolgozni. A közhiedelemmel ellentétben nem azért, mert utálják őket, hanem mert tízből kilencen eljátsszátok az egyedülálló anyát férjes asszonyként. Nekem se tetszene főnökként, ha folyton ez menne, hogy "engedj haza, mert beteg a gyerek, de a férjem munkahelye az szent". Legalábbis megkérdezném, hogy az a másik cég, ahol a férjed dolgozik, szerinted mennyivel kompenzálja nekem meg a kollégáidnak, hogy én teszem lehetővé neki, hogy az alkalmazottja folyamatosan dolgozzon.
2023. jan. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Utolso,mondjuk 760 bruttoval kompenzalja hogy bent van, nekem allami cegnel diplomasan reszmunkaidoben ez 260. Ennyi. Te hova mennel be? :/
2023. jan. 27. 06:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!