Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Kislányom szenzoros. Oviban a problémák: nem tud sokáig egy helyben ülni, néha szaladgál, asztal alá bújik játszani, nem tud sokáig figyelni egy dologra. Nem alszik, olyankor fekszik, felül, nem mindig, néha mászkál a többiek között. Senkit sem ébreszt fel!

És most jön a csavar, ami engem nagyon zavar. Ezeket mindig szóvá teszik. Mikor bemegyek érte, szólnak hogy nem aludt, pedig kell. Máskor azt mondták ha mászkálásnál felbukik az egyik ágyban, felelősséget nem vállalnak. Meg ehhez hasonlók.

Már az elejétől piszkáltak minket a viselkedése miatt. Nem agresszív, nem bánt másokat, nincsenek dühkitörései. Egyszerűen kicsit más mint a többiek.

Úgy érzem jobb lenne egy másik ovi.

Szerintetek? Mit tennétek?


febr. 11. 11:53
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
11%
Az óvón
febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
52%
Az óvónő dolga fegyelmezni, hogy ne mászkáljon.
febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg speciális neki való ovi? Vagy délbe elhozni alvás előtt? Szerintem ez máshol is probléma lesz.
febr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
83%
Máshol is probléma lesz, ha egy gyerek az alapvető szabályokat se képes betartani.
febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
57%
Normális òvoda kène neki, ahol figyelembe veszik az idegrendszeri eltèresekből fakadò egyèni jellemzőket. Annyira ki kellett volna màr kopnia a kötelező alvàsnak, ,,szèpen" ülèsnek.
febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 A kérdező kommentje:
Néhány kommentelőnek: a kislányom szenzoros! Nem fogyatékos, és nem a neveléséről van szó! Idegrendszeri éretlensége van!
febr. 11. 12:46
 7/60 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi, nem fogjàk megèrteni. Az èn gyerekem is szenzoros, olyan elegem van az ,,àtlagjòskàkból", akik nem èrtik, de azèrt jobban tudjàk...
febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, én is szenzoros vagyok mégse ugrálhatok meló közben az asztalon meg rohangászhatok az irodában...borzasztó is hog be kell tartani a többéségi társadalom szabályait...


vidd neki való oviba ahol nem az "átlag jóskák" vannak hanem az ilyen ritka kis gyémántok, és mindenki jobban jár.

febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
89%
3# Sehol nem írtam,hogy sérült,de itt láthatóan nincs figyelembe véve az ő helyzete. Akkor sem átlagos gyerek. Gondolom más óvodába se lesz egyszerűbb. Nyilván ha alvás közbe járkál például azért azt sehol nem tolerálják. Esetleg tényleg délbe elhozni. Vagy olyan helyet,ahol külön tudnak figyelmet fordítani rá,olyat keresni. Mielőtt váltanátok utána kérdezni,hogy ott hogyan tudnának segíteni.
febr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Nincsenek már speciális óvodák itt. Ha egy auti vagy adhd-s mehet, ami rosszabb mint az én kislányom akkor nagyon nem értem. 6 szenzoros van a csoportban. Úgy érzem szabadulnának tőle, mert nem ül a sarokban egész nap csendben. Az altatást az óvónőknek kell megoldaniuk, tudtommal ezért vannak. Dolgozom, nem lehetőség hogy délben elhozzam. Állandó csesztetésből is elegem van. Miközben más gyereke verekszik meg harap... az nem gond.
febr. 11. 13:17
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!