Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Kislányom szenzoros. Oviban a problémák: nem tud sokáig egy helyben ülni, néha szaladgál, asztal alá bújik játszani, nem tud sokáig figyelni egy dologra. Nem alszik, olyankor fekszik, felül, nem mindig, néha mászkál a többiek között. Senkit sem ébreszt fel!

És most jön a csavar, ami engem nagyon zavar. Ezeket mindig szóvá teszik. Mikor bemegyek érte, szólnak hogy nem aludt, pedig kell. Máskor azt mondták ha mászkálásnál felbukik az egyik ágyban, felelősséget nem vállalnak. Meg ehhez hasonlók.

Már az elejétől piszkáltak minket a viselkedése miatt. Nem agresszív, nem bánt másokat, nincsenek dühkitörései. Egyszerűen kicsit más mint a többiek.

Úgy érzem jobb lenne egy másik ovi.

Szerintetek? Mit tennétek?


febr. 11. 11:53
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

13


Szerinted mi nem azon vagyunk? Reggel este beszélgetünk vele mit szabad mit nem az oviban. Fejlesztésre hordjuk, most fogjuk más szakemberrel is megnézetni. Mit gondolsz, szarunk a gyerekünk fejére, hogy neki rossz legyen??

febr. 11. 14:30
 22/60 anonim ***** válasza:
90%
Kerdezo, amit leírsz, az egy magán óvodában megvalosithato, allamiban nem. Nyitva vana z ajtó, élvezetes tündérmackot magán óvodába
febr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

20


Milyen típudú ADHD-ja? Segítséget kap? Te tudod hogy az én lányomnak mi baja? Láttad a szakvéleményt róla?

Ha nem ismered ne általánosítsd a gyerekeket

febr. 11. 14:33
 24/60 anonim ***** válasza:
83%
De akkor kérdező valami olyan hely kellene,ahol tudnak neki segíteni. :( Egy átlag oviban én is úgy tudom,meg amiket ismerek és van tapasztalatom az az elvárt,hogy alvásidőben csendbe feküdni kell,ha nem tud/szeretne aludni. Ilyen helyen nincs valami plusz pedagógus egyébként?Írtad,hogy autista,stb. is van ott,akkor viszont kellene legyen valaki plusz segítség. Nem ti tehettek róla,de egy megfelelő környezet kellene neki. Ha a többi szenzoros fekszik például,és mindenki más is,egyértelműen zavaró,ha a gyermeked pedig ott járkál egymaga fel-alá. Olyan óvoda kellene,ahol van valami plusz fő,aki tud külön csak vele foglalkozni,alvásidőbe kivinné például,foglalkozna vele pluszba,hogy a többi tudjon megfelelően pihenni.
febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 A kérdező kommentje:

Félve fekszik?

Hmmm... a megfélemlítés nem vmi jó megoldás.

febr. 11. 14:36
 26/60 anonim ***** válasza:
93%
24# vagyok. Ezt amit te szeretnél átlag óvodában nem fogják tudni megvalósítani,hiába szeretnéd és jó is lenne egyébként. Nem a ti hibátok és igazad is van. De ha a fejedre állsz sem megoldható,hogy 20 fekszik,eggyel meg foglalkozni kell. De ha te mint szülő sem tudsz hatni a gyermekre,egy óvónő sem fog tudni,akinek mondjuk nem szakterülete a nem átlagos gyerek. Van a környéken más opció egyébként? Óvónők mit mondanak,mit várnak el tőletek?
febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 A kérdező kommentje:

24

A többi gyerkőc nem ébred fel. Múltkor az is baj volt hogy feküdt és néha halkan a plüssének mondott vmit. Itthon is nehezen alszik el. Kezdi elhagyni az alvást.

Engem az zavar a legjobban amilyen stílusban és amit ahogy mondanak. Mert már gyomorideggel megyek be.

febr. 11. 14:39
 28/60 anonim ***** válasza:
85%
A szenzorossagnak nem tünete az, hogy nem fogad szót és képtelen az ágyban maradni. Nincs ilyen gyereknek speciális ovi. Egyszerűen meg kellene értetni vele, hogy maradjon az ágyban csendes pihenő alatt.
febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 A kérdező kommentje:

26


Én megértem az óvónőket abból a szempontból hogy rengeteg a gyerek, sok a munkájuk és kimerültek. De ez az állandó csesztetés kikészít. Korábban beszélgettünk, hogy együtt fognak működni velünk, de aludni kell. Ezt kihangsúlyozták.


Nagyon érik már bennem a váltás. De a kislányom imádja. Tudom más kellene neki, de annyira nehéz.

febr. 11. 14:44
 30/60 A kérdező kommentje:
De mivel impulzív, nem.tud megmaradni egy helyben, akár áll, ül, fekszik. 2 órát meg pláne nem!
febr. 11. 14:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!