Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Kislányom szenzoros. Oviban a problémák: nem tud sokáig egy helyben ülni, néha szaladgál, asztal alá bújik játszani, nem tud sokáig figyelni egy dologra. Nem alszik, olyankor fekszik, felül, nem mindig, néha mászkál a többiek között. Senkit sem ébreszt fel!

És most jön a csavar, ami engem nagyon zavar. Ezeket mindig szóvá teszik. Mikor bemegyek érte, szólnak hogy nem aludt, pedig kell. Máskor azt mondták ha mászkálásnál felbukik az egyik ágyban, felelősséget nem vállalnak. Meg ehhez hasonlók.

Már az elejétől piszkáltak minket a viselkedése miatt. Nem agresszív, nem bánt másokat, nincsenek dühkitörései. Egyszerűen kicsit más mint a többiek.

Úgy érzem jobb lenne egy másik ovi.

Szerintetek? Mit tennétek?


febr. 11. 11:53
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves? Állami oviban van ahol nagycsoportban engedik, hogy odamenjen az asztalhoz rajzolni. Ebéd után haza kellene vinned, ha az alvás ennyire problémás.
febr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:
3.5 éves. Nem tudom elhozni.
febr. 11. 15:02
 33/60 anonim ***** válasza:
54%
Ha integrált óvoda, akkor nem tehetik ezt állandóan szóvá, nem utalhatnak arra, hogy elküldenék. Igenis el kell ezt fogadniuk, nekik kezelni megfelelően a helyzetet. A lányom mikor óvodába került, kiderült, hogy SNI-s. Soha nem utaltak arra, hogy el kéne vinni másik intézménybe, pedig agresszíven viselkedett. De mivel együtt működtünk és kapta rendszeresen a fejlesztéseket, nem volt probléma, a szülők voltak inkább ellenségesek, az óvónők és az intézmény vezető is mellettünk álltak. Én már csak emiatt is keresnék másik óvodát.
febr. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
81%
Igen,kérdező, az én lányom szenzoros, autista, és igen, végigfeküdte az alvásidőt. Mert muszáj volt. Ez a szabály,be kell tartani.
febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
77%

Félévente elviheted más oviba, sehol nem fognak huszonx gyereket alárendelni 1 gyereknek. Egyébként az óvónő is ember, a pihenőidőben esetleg ő is ebédelne vagy ilyesmi, nem folyamatosan azt figyelni, hogy Julika mikor kelt fel másokat.


Egyébként nem muszáj aludni, csak csendben kell feküdni és hagyni másokat pihenni. Az iskolából meg úgyis kivágják ha képtelen 45 percet végigülni, de szerencsére addig van időd rájönni hogy tudod rávenni arra, hogy bíron ki x időt egy helyben.

febr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:

35


Te se érted milyen egy impulzuskereső szenzoros gyerek. Jobb lett volna ha a véleményedet megtartod és nem okoskodsz.

febr. 12. 10:15
 37/60 A kérdező kommentje:

34


Ő impulzuskereső?

febr. 12. 10:16
 38/60 anonim ***** válasza:
49%

34 vagyok.


Nem kifejezett impulzuskereső,de a hiperaktivitást súroló mozgásigénnyel rendelkező, saját világában élő "elvarázsolt" autista kislány.


Bizony sokszor neki is nehéz volt,és emlegette is itthon,hogy neki feküdni kell. De mindig megbeszéltük, hogy ott ez a szabály,és ki kell bírnia.


Amikor csak tudtam,mentem érte.

febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

38


Az én kislányom sajnos nagyon az. Másfél hete "alszik"bent. Ebből csak 3szor bírta ki fekve. Egyszer a plüsséhez beszélt, azért is megszólták.....

febr. 12. 11:17
 40/60 A kérdező kommentje:

38


Milyen fejlesztésre jártok? Ha jártok?

febr. 12. 11:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!