Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Mi lenne a helyes döntés?

Mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Kislányom szenzoros. Oviban a problémák: nem tud sokáig egy helyben ülni, néha szaladgál, asztal alá bújik játszani, nem tud sokáig figyelni egy dologra. Nem alszik, olyankor fekszik, felül, nem mindig, néha mászkál a többiek között. Senkit sem ébreszt fel!

És most jön a csavar, ami engem nagyon zavar. Ezeket mindig szóvá teszik. Mikor bemegyek érte, szólnak hogy nem aludt, pedig kell. Máskor azt mondták ha mászkálásnál felbukik az egyik ágyban, felelősséget nem vállalnak. Meg ehhez hasonlók.

Már az elejétől piszkáltak minket a viselkedése miatt. Nem agresszív, nem bánt másokat, nincsenek dühkitörései. Egyszerűen kicsit más mint a többiek.

Úgy érzem jobb lenne egy másik ovi.

Szerintetek? Mit tennétek?


febr. 11. 11:53
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:

46


Nálatok a csecsemőkori reflexek is vissza maradtak?

Mert nálunk nagyon.

febr. 12. 17:27
 52/60 anonim ***** válasza:
49%

41-es vagyok

Na ide figyelj bunkókám! Én nem neveztem fogyatékosnak senkit, a te gyerekedet sem. Csak sajnos nem tudod értelmezni, amit írtam, ami elég ijesztő. Főleg ha 160-as iq-val rendelkező gyereket nevelsz, mert akkor már most teljesen hülyének néz, mivel az vagy és egy idő után erre rájön. Iq-t egyébként nem mérnek 3 évesnél. Hasonló a helyzetünk, de hogy én semmit nem fogok neked írni az biztos. Sajnálom a lányodat. A kérdést jelentettem a stílusod miatt, remélem törlik.

febr. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 A kérdező kommentje:

52


Meg volt az oka annak amit írtam. Burkoltan céloztál a fogyatékosságra. És ezt nem tűröm!

febr. 12. 18:14
 54/60 A kérdező kommentje:

41


Kedves 41-es, ha vki azt írná , hogy vidd a gyerekedet a fogyatékosok óvodájába, csak mert nem alszik, te hogy reagálnál? Igenis bunkó vagy hogy ilyet írsz

febr. 12. 18:18
 55/60 anonim ***** válasza:
73%

53 Nem céloztam burkoltan sem fogyatekossagra, csak te így értelmezted, rosszul. Én pedig a rágalmazást nem tűröm, mert ez az volt. Szenzoros, beszéd kódos gyereket nevelek, úgyhogy hidd el tudom mi a különbség a szenzorossag és az értelmi fogyatékosság között. Nem tudom így meg tudod-e érteni, de megfogalmazom másképp:

Attól, hogy egy gyerek szenzoros, kibírja fekve a délutáni csendespihenőt. Csak te túlságosan engedékeny vagy vele a szenzorossaga miatt. Az életben viszont nem lesz vele senki engedékeny. Úgyhogy ezzel a hozzáállással csak rosszat teszel neki. Én azt írtam, hogy az ért. fogy. oviban talán elviselik ha egy gyerek nem tartja be a szabalyokat. És nem azt, hogy a te gyereked fogyatékos. Ha továbbra is nulla elvárást tamasztasz vele szemben azt egyik normál óvoda sem fogja tolerálni. Az oviban az én gyerekemen kívül volt más szenzoros gyerek is (ingerkereső, hiperaktív) egyszer sem kelt fel alvás alatt, az enyém sem.

febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod nem integrálható csoportba a szakvélemény szerint? De akkor most speciális oviba jár vagy hogy kerülhetett még is? Vagy integrálható ovi?


52# Hagyd rá. Bár nyers voltál,de a kérdező se kutya, nehéz neki ezt még szerintem elfogadni. Nem fogyatékos nyilván, viszont valami nyilván van,sajnos. Azt írod beszélni sem beszél. Tudom,hogy nehéz elfogadni,magad hibáztatod,de nem tehettek róla, erről senki. De el kell fogadni,hogy ő jelenleg nem átlagos gyerek,mint a többi és a legjobb hely kell neki,hogy megfelelő figyelmet kapjon. Hátha a fejlesztések is segítenének. Mindent megtesztek jelenleg,ne okold magad semmiért sem. Meg amilyen stílusod is van,ne hagyd,hogy emberileg ennyire tönkre tegyen ez a helyzet. Biztos vagyok benne,hogy csak a tehetetlenség teszi.

febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
50%

51!

46 vagyok. Igen, visszamaradtak. De a lányomn nagyon sok egészségügyi probléma van sajnos.

febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 A kérdező kommentje:

55


Minden szenzoros gyerek más és más. Nem kellene egyiket a másikkal össze hasonlítani. Ülve se tud sokáig megülni. Hidd el, nem vagyok és soha nem voltam engedékeny vele. De te ezt biztos jobban tudod, biztos velünk élsz...

márc. 9. 18:34
 59/60 A kérdező kommentje:

56

Az oviban derült ki valami nem stimmel vele. Amúgy integráló. Most új mozgásterapeutánál vagyunk, mert az előző, hogy is fogalmazzak... alkalmatlan és buta a szakmájához. Rengeteg dologban nem segített, durva, kegyetlen dolgokat mondott a kislányomra. Ő írta a szakvéleményben hogy nem integrálható csoportba. Az új terapeuta ezen meglepődött és azt tanácsolta csak akkor vegyük ki ha rosszul érzi ott magát. Beszélni beszél, de még nem a korának megfelelően. Gyermekpszichiáterhez megyünk, aki diagnosztizálja az állapotát, gyógypedagógiára, kognitív fejlesztésre.

márc. 9. 18:41
 60/60 A kérdező kommentje:
Utólag is bocsánat ha nyers és bunkó voltam. Nem vagyok valami jól mostanában, nagyon nehéz ez az időszak. Egyszerűen csak segítséget kértem ide jönni...
márc. 9. 18:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!